Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Nastavenie rucnej brzdy....Felicia
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=19613
Stránka 1 z 1

Autor:  superflo [ 1.11.09, 10:17 ]
Předmět příspěvku:  Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

Ahojte fachmani,
robil som komplet generalku zadnych brzd na Felde, ale nikde neviem najst nastavenie rucnej brzdy, mam pocit ako keby jedna strana brzdila viac ako druha, je na to nejaka finta ako to nystavit aby strany brzdili rovnomerne???

dakujem

Autor:  21lucas [ 1.11.09, 11:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

superflo píše:
Ahojte fachmani,
robil som komplet generalku zadnych brzd na Felde, ale nikde neviem najst nastavenie rucnej brzdy, mam pocit ako keby jedna strana brzdila viac ako druha, je na to nejaka finta ako to nystavit aby strany brzdili rovnomerne???

dakujem


u paky rucni brzdy z kazde strany je matice kterou se to serizuje pokud by pri zatazeni rucni brzdy jedno lanko nehybalo tak ho bude potreba vymenit

pokud mas stredovy tunel az za rucni brzdu bude potreba jej sundat

Autor:  superflo [ 1.11.09, 11:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

21lucas píše:
superflo píše:
Ahojte fachmani,
robil som komplet generalku zadnych brzd na Felde, ale nikde neviem najst nastavenie rucnej brzdy, mam pocit ako keby jedna strana brzdila viac ako druha, je na to nejaka finta ako to nystavit aby strany brzdili rovnomerne???

dakujem


u paky rucni brzdy z kazde strany je matice kterou se to serizuje pokud by pri zatazeni rucni brzdy jedno lanko nehybalo tak ho bude potreba vymenit

pokud mas stredovy tunel az za rucni brzdu bude potreba jej sundat


jasnacka 8)

ale ako presne nastavit matice aby to nebrzdilo ked je uplne dole, a aby obe strany rovnako brdzili...? na STK kontroluju aj sumernost rucnej brzdy??

Autor:  21lucas [ 1.11.09, 14:20 ]
Předmět příspěvku: 

na 3 zuby a STK nevim ale asi jenom klasicke brzdy

Autor:  Ondras83 [ 1.11.09, 14:52 ]
Předmět příspěvku: 

stk i ručku

zvedni auto, zatahuj postupně na první zub, vyskoč ven a zatoč s nima, druhej, vyskoč, 3tí už by měl flokovat...mě flokuje už druhej 8)

Autor:  slovacek.milos [ 1.11.09, 15:18 ]
Předmět příspěvku: 

na tu souměrnost musí být to vahadlo na ručce vodorovně nebo jak to říct, jinak to má na souměrnost vliv miloš

Autor:  Klukin1988 [ 9.12.09, 20:18 ]
Předmět příspěvku: 

neni lepsi to na samostavoch nastavit a sroubama to jen dostelovat,na sruboch bych to nedotahoval,protoze jaka je zaruka ze leva i prava strana bude stejne obrzdena?v tom je to ze prvni lano bude tolik natahle a druhe tolik,o to jde

Autor:  jozko34 [ 18.1.11, 23:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

ako mam odstranit chibu na brzdach stlacim pedal a zadne kolesa na silu pretocim uz som vimenil valcej aj bubon aj oblozenia aj ovzdusnil som a stale ich pretocim uz som stoho saleni uz neviem co stym???a treba mi ist na STK VIE MI NIEKTO PORADIT :( :(

Autor:  kwiko [ 19.1.11, 00:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

A na akom aute?
Nemas poskodeny zatazovy regulator (teda ak mas Feliciu bez ABS napriklad)
Ako je na tom system samostativu? nema pedal dlhy chod?

Autor:  superflo [ 19.1.11, 09:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

jozko34 píše:
ako mam odstranit chibu na brzdach stlacim pedal a zadne kolesa na silu pretocim uz som vimenil valcej aj bubon aj oblozenia aj ovzdusnil som a stale ich pretocim uz som stoho saleni uz neviem co stym???a treba mi ist na STK VIE MI NIEKTO PORADIT :( :(

bubny su ako na tom, ja som to riesil ak z noveho bubna das dole cca 1,5mm je KO. je urcene jeho maximalne opotrebenie teda max. priemer...
t.j. ak je bubon stary a jeho priemer vnutra je uz privelky tak celuste kt. vytlaca valcek nema taku moznost vytlacit na taku vzdialenost brdove oblozenie cize moze ti to brzdit nie celou plochou, preto tam nieje dosiahnuta taka brdna sila..
jednoducho novym bubnom sa asi nevyhnes... :wink:
resp. pritiahni lanka, tak aby ti to nepribrzdovalo a mas na nejaky cas vystarane... docasne...

Autor:  CROWACK [ 19.1.11, 14:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nastavenie rucnej brzdy....Felicia

nevím jak na felicii ale na starších autech to nastavuju tak, že zacvaknu ručku na druhej zub, zvednu autu zadek a dotahuju lanka, dokud neslyším tření obložení v bubnu (ale kolo je ještě protáčí). Pak to odbrzdím, zkusím jestli se točí volně a pak už jenom někde na cestě testuju jestli brzdí stejně - tak ze 30ti to zaflokuju ručkou a ty černý čáry musí být stejně. Jinak ještě kouknu na to vahadlo aby bylo rovně a ne ke straně a musí to brzdit jak víno...když jsem měnil na škodovce lanovod, tak jsem to za 1000km dělal 2x protože se to lanko natahovalo...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/