Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Výměna destiček
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=6207
Stránka 1 z 1

Autor:  Jura [ 30.8.07, 14:28 ]
Předmět příspěvku:  Výměna destiček

Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?

Autor:  Kristensen [ 30.8.07, 16:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna destiček

Jura píše:
Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?


Pokud tam máš vše tak na místě než vyjedeš asi tak 3x 4x sešlápni pedál kam až to pujde klidně víckrát, protože jak jsi ty pístky zatlačil tak je zase po veškerým smontování musíš tím pedálem vytlačit aby destičky dojely až ke kotoučům.

Autor:  slovacek.milos [ 30.8.07, 16:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna destiček

Kristensen píše:
Jura píše:
Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?


Pokud tam máš vše tak na místě než vyjedeš asi tak 3x 4x sešlápni pedál kam až to pujde klidně víckrát, protože jak jsi ty pístky zatlačil tak je zase po veškerým smontování musíš tím pedálem vytlačit aby destičky dojely až ke kotoučům.


a nevíš jak je to s ABS, dělal jsem oktávku brzdila, akorát sgnalizace destiček začala svítit, pístky jsem zatlačil stahovákem nasadil desky a ejle pořád na podlaze po ujetí 20 km se to částečně zlepšilo ale ne úplně, jestli se náhodou u abs ty pístky neodpouští odvzdušnovákem miloš

Autor:  Kristensen [ 30.8.07, 16:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna destiček

slovacek.milos píše:
Kristensen píše:
Jura píše:
Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?


Pokud tam máš vše tak na místě než vyjedeš asi tak 3x 4x sešlápni pedál kam až to pujde klidně víckrát, protože jak jsi ty pístky zatlačil tak je zase po veškerým smontování musíš tím pedálem vytlačit aby destičky dojely až ke kotoučům.


a nevíš jak je to s ABS, dělal jsem oktávku brzdila, akorát sgnalizace destiček začala svítit, pístky jsem zatlačil stahovákem nasadil desky a ejle pořád na podlaze po ujetí 20 km se to částečně zlepšilo ale ne úplně, jestli se náhodou u abs ty pístky neodpouští odvzdušnovákem miloš


Tak to nevim mě to zatím nikdy nic takovýho nevyvádělo na žádným autě s ABS

Autor:  Jura [ 30.8.07, 16:32 ]
Předmět příspěvku: 

Ještě bya mě zajímalo, jak moc se mají ty destičky dotýkat těch kotouču nebo kdy už je to špatné jako teda bez brzdy, aby se to moc nezahřívalo

Autor:  patrik-hp [ 30.8.07, 16:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna destiček

slovacek.milos píše:
Kristensen píše:
Jura píše:
Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?


Pokud tam máš vše tak na místě než vyjedeš asi tak 3x 4x sešlápni pedál kam až to pujde klidně víckrát, protože jak jsi ty pístky zatlačil tak je zase po veškerým smontování musíš tím pedálem vytlačit aby destičky dojely až ke kotoučům.


a nevíš jak je to s ABS, dělal jsem oktávku brzdila, akorát sgnalizace destiček začala svítit, pístky jsem zatlačil stahovákem nasadil desky a ejle pořád na podlaze po ujetí 20 km se to částečně zlepšilo ale ne úplně, jestli se náhodou u abs ty pístky neodpouští odvzdušnovákem miloš



Je to v normě...Delají to nové desky.Je to klam.Ono to brzdí a propadává pedál...Naprosto normální :wink:

Autor:  patrik-hp [ 30.8.07, 16:49 ]
Předmět příspěvku: 

Jura píše:
Ještě bya mě zajímalo, jak moc se mají ty destičky dotýkat těch kotouču nebo kdy už je to špatné jako teda bez brzdy, aby se to moc nezahřívalo


...Nech je dotýkat a nezajímej se o to. :roll: Oni se částečně dotýkají vždy. :roll: Ostatně je to dobře po technický stránce těchto brzd.Ale musí jít volně v třmenech a čepech,jinak ti zahoří a nebudou pořádně brzdit. za cvíli se vydrolí obložení,auto bude žrát a kotouče dostanou jinou barvu a tvar gramofonový desky.Poznáš to,při roztočení kola rukou na heveru,jaký volí odpor.Musí jen pošustívat,jinak demontage a repete :wink: :D

Autor:  slovacek.milos [ 30.8.07, 16:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna destiček

patrik-hp píše:
slovacek.milos píše:
Kristensen píše:
Jura píše:
Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?


Pokud tam máš vše tak na místě než vyjedeš asi tak 3x 4x sešlápni pedál kam až to pujde klidně víckrát, protože jak jsi ty pístky zatlačil tak je zase po veškerým smontování musíš tím pedálem vytlačit aby destičky dojely až ke kotoučům.


a nevíš jak je to s ABS, dělal jsem oktávku brzdila, akorát sgnalizace destiček začala svítit, pístky jsem zatlačil stahovákem nasadil desky a ejle pořád na podlaze po ujetí 20 km se to částečně zlepšilo ale ne úplně, jestli se náhodou u abs ty pístky neodpouští odvzdušnovákem miloš



Je to v normě...Delají to nové desky.Je to klam.Ono to brzdí a propadává pedál...Naprosto normální :wink:


no to propadání pedálu to mě děsilo, nedávno jsem to dělal na oktávce a brzdilo to hned, ale jestli ta bylo ABS?, před 14 dny jsem dělal A4 a taky OK co auto to rébus miloš

Autor:  patrik-hp [ 30.8.07, 17:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna destiček

slovacek.milos píše:
patrik-hp píše:
slovacek.milos píše:
Kristensen píše:
Jura píše:
Dneska sem vyměnil destičky...jen sem zatlačil písty no a vono mi to nějak nebrzdí....nemá se odvzdušnit? Te se snad nemusí ne?


Pokud tam máš vše tak na místě než vyjedeš asi tak 3x 4x sešlápni pedál kam až to pujde klidně víckrát, protože jak jsi ty pístky zatlačil tak je zase po veškerým smontování musíš tím pedálem vytlačit aby destičky dojely až ke kotoučům.


a nevíš jak je to s ABS, dělal jsem oktávku brzdila, akorát sgnalizace destiček začala svítit, pístky jsem zatlačil stahovákem nasadil desky a ejle pořád na podlaze po ujetí 20 km se to částečně zlepšilo ale ne úplně, jestli se náhodou u abs ty pístky neodpouští odvzdušnovákem miloš



Je to v normě...Delají to nové desky.Je to klam.Ono to brzdí a propadává pedál...Naprosto normální :wink:


no to propadání pedálu to mě děsilo, nedávno jsem to dělal na oktávce a brzdilo to hned, ale jestli ta bylo ABS?, před 14 dny jsem dělal A4 a taky OK co auto to rébus miloš


Jj...Dělají to divně...I automechanik má pak strach,že je něco v kopru a ono je to po německu Gut :D

Autor:  Jura [ 1.9.07, 18:16 ]
Předmět příspěvku: 

Tak já sem ve čtvrtek měnil destičky...nic jiného sem nedělal jen zatlačil písty šroubovákem dal destičky samozdřejmě předtím očistil styčné plochy atd... No a furt skouším, jestli se mi ty koal nehřejou...vše až do dneška v pohodě, kdy se mi pravé kolo zahřálo trochu víc a když se kouknu na kotouču je vyjetej jakoby šedej pás asi 1,5cm asi dejme tomu v půlce destičky... na levým kotouču je to taky, ale o dost mín skoro to není vidět a není to konstantní šedá, tak nechápu od čeho ten šedej pruh na kotouču je...měli ste to někde? Nebo se třeba desky ještě zajíždí?

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/