Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

ze 2 pístu na 4 píst.
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=6486
Stránka 1 z 1

Autor:  Speeder [ 16.9.07, 21:36 ]
Předmět příspěvku:  ze 2 pístu na 4 píst.

Jak je to s přestavbou z 2 pístkových brzd na 4 pístky? Poněvadž jsou tam dvě hadice, tak tam musí bejt dvě kostky nebo v čem spočívá ta změna? Mohl by mi někdo ve stručnosti napsat co vše je třeba při tomhle úkonu předělat? Díky.

Autor:  Šemik [ 16.9.07, 21:37 ]
Předmět příspěvku: 

No především potřebuješ 4 - pístkové přední brzdiče, další kostku, trubky, hadice a jiný držák přechodu trubka - hadice v podběhu :wink:

Autor:  Speeder [ 16.9.07, 21:41 ]
Předmět příspěvku: 

Brzdiče mám, ostatní nikoliv. A ty brzdiče eště ke všemu zatuhlý. Uvidíme no. Neměl bys nějaký schéma jak to natáhnout? Ty trubky myslim.

Autor:  Šemik [ 16.9.07, 21:44 ]
Předmět příspěvku: 

O topic níže :wink:

http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?p=69440#69440

Autor:  Martin [ 17.9.07, 07:26 ]
Předmět příspěvku: 

A nebo se dává na ten třmen taková spojka a stačí jedna hadice, trubky atd. Ovšem ztratíš tu výhodu, že to je zapojené na dva okruhy.

Autor:  ventYl [ 17.9.07, 13:25 ]
Předmět příspěvku: 

Martin píše:
A nebo se dává na ten třmen taková spojka a stačí jedna hadice, trubky atd. Ovšem ztratíš tu výhodu, že to je zapojené na dva okruhy.


4piestky sa davali prave preto, ze to malo potom brdzene predne kolesa pri poruche lubovolneho okruhu, nie? tym strati jednu hlavnu a snad aj jedinu vyhodu celeho toho komplikovaneho riesenia.

Autor:  Martin [ 17.9.07, 13:31 ]
Předmět příspěvku: 

Já vím, ale již jsem to viděl u několika lidí, tak to uvádím jako možnost, ať si každý vybere co chce.

Autor:  ventYl [ 17.9.07, 13:40 ]
Předmět příspěvku: 

to su tam potom tie brzdice len na okrasu...

Autor:  Matthes [ 17.9.07, 13:58 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
to su tam potom tie brzdice len na okrasu...


Nene, maj vetsi cinnou plochu - vetsi desticky :wink:

Autor:  ventYl [ 17.9.07, 14:12 ]
Předmět příspěvku: 

teraz sa sice zachovam ako matfyzak, ale neznamenaju nahodou vacsie dosticky a tym vacsia cinna plocha brzdicov pri zachovani konstantnych rozmerov HBV mensi tlak na brzdovy kotuc a tym aj mensiu ucinnost brzd??

keby boli napajane z dvoch okruhov, technicky by to malo znamenat tlak 2x tlak na kazdy okruh, pri onieco vacsej cinnej ploche by malo ist o rovnaky, alebo vacsi tlak na kotuc. (zalezi od toho, ci cinna plocha dosticiek pre 4piestky je viac, ako 2x vacsia, ako cinna plocha dosticiek pre 2piestky)

Autor:  michalkatka [ 17.9.07, 14:49 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
teraz sa sice zachovam ako matfyzak, ale neznamenaju nahodou vacsie dosticky a tym vacsia cinna plocha brzdicov pri zachovani konstantnych rozmerov HBV mensi tlak na brzdovy kotuc a tym aj mensiu ucinnost brzd??

keby boli napajane z dvoch okruhov, technicky by to malo znamenat tlak 2x tlak na kazdy okruh, pri onieco vacsej cinnej ploche by malo ist o rovnaky, alebo vacsi tlak na kotuc. (zalezi od toho, ci cinna plocha dosticiek pre 4piestky je viac, ako 2x vacsia, ako cinna plocha dosticiek pre 2piestky)


ak rovnakým tlakom tlačíš na väčšiu plochu účinok sa zmenšuje? nie! práve naopak zväčšuje!

Autor:  Kristensen [ 17.9.07, 15:43 ]
Předmět příspěvku: 

Speeder píše:
Brzdiče mám, ostatní nikoliv. A ty brzdiče eště ke všemu zatuhlý. Uvidíme no. Neměl bys nějaký schéma jak to natáhnout? Ty trubky myslim.


Hlavně k tomu potřebuješ taky ty držáky třmenů na náboji kola protože mají jinou rozteč děr než na dvoupístkách, jinak se to dá zapojit tou propojkou do obyč stodvácovýho okruhu, měl jsem to a přišlo mě že to brzdilo až dost proti zadku takže jsem pak ještě dal dozadu válečky o průměru 22mm a už to bylo dobrý.

Autor:  ventYl [ 17.9.07, 16:21 ]
Předmět příspěvku: 

michalkatka píše:
ventYl píše:
teraz sa sice zachovam ako matfyzak, ale neznamenaju nahodou vacsie dosticky a tym vacsia cinna plocha brzdicov pri zachovani konstantnych rozmerov HBV mensi tlak na brzdovy kotuc a tym aj mensiu ucinnost brzd??

keby boli napajane z dvoch okruhov, technicky by to malo znamenat tlak 2x tlak na kazdy okruh, pri onieco vacsej cinnej ploche by malo ist o rovnaky, alebo vacsi tlak na kotuc. (zalezi od toho, ci cinna plocha dosticiek pre 4piestky je viac, ako 2x vacsia, ako cinna plocha dosticiek pre 2piestky)


ak rovnakým tlakom tlačíš na väčšiu plochu účinok sa zmenšuje? nie! práve naopak zväčšuje!


ok ok, nechal som sa uniest ;) po konzultacii s dalsimi ludmi od matfyzu sme dosli k tomu, ze pokial sa nezmenia proporcie HBV a piestikov, tak je absolutne jedno, aky velky treci segment sa pouzije :) ale kedze 4piestkovy brzdic ma vacsie piestiky (aspon v sucte), tak bude vysledna sila vacsia a tym padom to bude brzdit silnejsie.

a tu neslo o ucinok, ale o smykove trenie :)

edit: a este aby si z toho niekto nevyvodil, ze je absolutne jedno, aky velky treci segment je pouzity, z dovodu vyslednej trecej sily je to absolutne jedno, zmeni sa len tepelne zatazenie trecieho segmentu, takze vacsi segment sa lepsie uchladi.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/