| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Seřízení ručky aneb něco špatně... https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=7072 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | Serifus [ 22.10.07, 01:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Seřízení ručky aneb něco špatně... |
Zdravím! Když už jsem vyměňoval ty L-gumy, tak jsem se pustil i do seřízení ručky. Řeknu Vám, to je zatím to nejhorší, co jsem na Šskůdce dělal. Byl jsem na to sám, tak jsem vždycky utáhnul a tak... musel jsem vylézt z auta, zkusit kola a tak pořád dokola. Navíc je to blbě vyřešený, že je to na tom prostředním čepu a je z toho taková houpačka, že vlastně jedno lanko ovlivňuje druhý... podle úhlu. Ještě jsem u toho měl tu smůlu, že dříky nestačily, tak jsem se snažil povolit nějak ten prostřední čep a vyndat ho. Normálně tam je šlehnutej napevno! To jsem teda nezažil! Koukal jsem na to, jak blázen. Tady v tom článku to vypadá mnohem líp: http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=163 Jak tam jsou ty dříky, tak jsem tak narval 13ky matky jako improvizaci. Ostatně, tak už to měl děda udělaný. Pár jsem jich tam přidal... Jenže, jak jsem si s tím hrál, tak ta matka nějakým záhadným způsobem roztáhla to očko a levý čep se vyrval a vyletěl pryč. Zase jsem to tam teda musel narvat zpátky. Pro jistotu jsem na začátek dal podložky, aby se to neopakovalo. Tohle všechno dělejte na silnici, kde je provoz, jak na D1. No ale ten hlavní problém měl přijít. Pravé zadní kolo pohoda. Ale levé, ať jsem se snažil jakkoliv, tak prostě se furt dalo pootočit. Sice silou, ale dalo. S pravým se nedalo porovnávat. Měl jsem toho za celej den až po krk. Pak jsem hodím fotku tunelu. Fakt jsem nad tím strávil snad 4 hodiny. Nevíte, co může být teda s tím levým kolem? Hrozný. Pak jsem to jel projet a že zkusím brzdit ručkou. A byl jsem dost zklamanej. Nejen, že ručka teda moc nechtěla nahoru, ale ten brzdný účinek rozhodně nevyhovoval tomu vynaloženému úsilí. Docela trvalo, než to ze 70 zastavilo. Jak to vlastně má normálně brzdit? Předem díky a sorry za sloh |
|
| Autor: | CROWACK [ 22.10.07, 01:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
normálnně bys měl na zatažení ručky zaflokovat kola až se z nich začne kouřit...ale mě takhle nende zaflokovat stejný kolo co tobě a na stk s tím problém nebyl, na kopci to auto asi udrží, ale projistotu mám pod sedadlem zakládací klín...ale jednou mi ho nějakej debil vykopl a udržela to v pohodě, jenom jsem paranoidní a nevěřím jí. Viděl bych to na zatuhlej lanovod...buď to kolo brzdí furt a nebo málo...jo a tu závlačku z obrázku sem tam měl, akorát opačně, blbci ve fabrice to namontovali "skrytě". Koukni na to a pitomý matičky vyhoď... |
|
| Autor: | Serifus [ 22.10.07, 02:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
CROWACK píše: normálnně bys měl na zatažení ručky zaflokovat kola až se z nich začne kouřit...ale mě takhle nende zaflokovat stejný kolo co tobě a na stk s tím problém nebyl, na kopci to auto asi udrží, ale projistotu mám pod sedadlem zakládací klín...ale jednou mi ho nějakej debil vykopl a udržela to v pohodě, jenom jsem paranoidní a nevěřím jí. Viděl bych to na zatuhlej lanovod...buď to kolo brzdí furt a nebo málo...jo a tu závlačku z obrázku sem tam měl, akorát opačně, blbci ve fabrice to namontovali "skrytě". Koukni na to a pitomý matičky vyhoď... No opačně je. Ale jak se tam jako dostat? S tím je moc sraní. Matky to jistí |
|
| Autor: | masa [ 22.10.07, 07:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Rucka |
Shodit bubny a hned se uvidí - zarezlej lanovod, páka přená o víko ložiska..nutno prohlídnout. |
|
| Autor: | ventYl [ 22.10.07, 08:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ak ti to vahadlo nedrzi kolmu polohu, alebo sa razantne meni uhol, ktory zviera z tiahlom rucnej brzdy, tak je to zatuhnuty lanovod. |
|
| Autor: | Martin [ 22.10.07, 09:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A nebo se ti už páka opírá o ten plechový kryt na ložisko. |
|
| Autor: | Serifus [ 22.10.07, 22:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No jako ten úhel je velkej, jak prase. Lanovod nevim.... Jako normálně to "zabrzdí" a povolí. Kdyby to bylo zatuhnutý, tak to nepůjde, ne? A jak to myslíte tou pákou? Nějak nevim, co to může bejt |
|
| Autor: | masa [ 23.10.07, 11:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Páka |
V mechanizmu zadní brzdy je páka z pásoviny, která roztahuje obložení (přes rozpěrku), když za její spodní konec taháš lanem od ručky. Když je sjetý obložení, vydřený buben, vymačkaná rozpěrka a pakny, tak se tahle páka opře o víko ložiska zadní poloosy, takže už dál nemůže a obložení se nepřitlačí na buben =nebrzdí. Ale zjistíš to jedině po shození bubnu. Většinou stačí nový obložení a máš zas na čas klid. |
|
| Autor: | Serifus [ 23.10.07, 15:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
masa píše: V mechanizmu zadní brzdy je páka z pásoviny, která roztahuje obložení (přes rozpěrku), když za její spodní konec taháš lanem od ručky. Když je sjetý obložení, vydřený buben, vymačkaná rozpěrka a pakny, tak se tahle páka opře o víko ložiska zadní poloosy, takže už dál nemůže a obložení se nepřitlačí na buben =nebrzdí. Ale zjistíš to jedině po shození bubnu. Většinou stačí nový obložení a máš zas na čas klid. To obložení a vydřenej buben souhlasí. Ale jebat se s tím nebudu. Já myslím, že na jaře už asi nebude... Podlaha jaksi mizí a nerad bych zmizel taky |
|
| Autor: | Matthes [ 23.10.07, 18:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
Serifus píše: To obložení a vydřenej buben souhlasí. Ale jebat se s tím nebudu. Já myslím, že na jaře už asi nebude... Podlaha jaksi mizí a nerad bych zmizel taky Vem nakej plech, rozetri po nem tak 4mm vrstvu peny ono to ztuhne a mas novou podlahu |
|
| Autor: | CROWACK [ 23.10.07, 21:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
Matthes píše: Serifus píše: To obložení a vydřenej buben souhlasí. Ale jebat se s tím nebudu. Já myslím, že na jaře už asi nebude... Podlaha jaksi mizí a nerad bych zmizel taky Vem nakej plech, rozetri po nem tak 4mm vrstvu peny ono to ztuhne a mas novou podlahu ale fuj, eště sádru na to... |
|
| Autor: | Serifus [ 23.10.07, 22:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
Matthes píše: Serifus píše: To obložení a vydřenej buben souhlasí. Ale jebat se s tím nebudu. Já myslím, že na jaře už asi nebude... Podlaha jaksi mizí a nerad bych zmizel taky Vem nakej plech, rozetri po nem tak 4mm vrstvu peny ono to ztuhne a mas novou podlahu Už jsi někdy dělal s pěnou? Jak chceš udělat 4 mm a ještě to rozetřít? Jen sit o někdy zkus... chytráku |
|
| Autor: | Vít [ 23.10.07, 23:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
Serifus píše: Matthes píše: Serifus píše: To obložení a vydřenej buben souhlasí. Ale jebat se s tím nebudu. Já myslím, že na jaře už asi nebude... Podlaha jaksi mizí a nerad bych zmizel taky Vem nakej plech, rozetri po nem tak 4mm vrstvu peny ono to ztuhne a mas novou podlahu Už jsi někdy dělal s pěnou? Jak chceš udělat 4 mm a ještě to rozetřít? Jen sit o někdy zkus... chytráku |
|
| Autor: | Matthes [ 24.10.07, 11:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
Serifus píše: Už jsi někdy dělal s pěnou? Jak chceš udělat 4 mm a ještě to rozetřít? Jen sit o někdy zkus... chytráku Jde to akorat ses pak celej ulepenej |
|
| Autor: | jindra [ 24.10.07, 12:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Páka |
Matthes píše: Serifus píše: Už jsi někdy dělal s pěnou? Jak chceš udělat 4 mm a ještě to rozetřít? Jen sit o někdy zkus... chytráku Jde to akorat ses pak celej ulepenej |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|