Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Favorit neplynulé dobrzdění
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=8633
Stránka 1 z 1

Autor:  Vojtaa [ 23.1.08, 22:13 ]
Předmět příspěvku:  Favorit neplynulé dobrzdění

Vyměnil jsem na Favoritu kotouče, destičky, bubny, ale stále hlavně při dojíždění třeba na červenou je brzdění neplynulé, cukavé(víc míň víc míň...). Je to znát především při malých rychlostech. Nevím, co s tím, před výměnou to dělalo úplně stejně. Napadají mě ještě omezovací ventily zadních brzd?, ale nevím..., ložiska?...

Autor:  Jiri [ 23.1.08, 22:16 ]
Předmět příspěvku: 

co krive bubny.. a nebo je krivy jeden stred predniho kola... take sme to tu resily a pak sme na to prisly... ale to prave delalo pri vyssi rychlosti... spise ty bubny zkontroluj

Autor:  slovacek.milos [ 24.1.08, 10:20 ]
Předmět příspěvku: 

Jiri píše:
co krive bubny.. a nebo je krivy jeden stred predniho kola... take sme to tu resily a pak sme na to prisly... ale to prave delalo pri vyssi rychlosti... spise ty bubny zkontroluj


to budou ty bubny to ti určitě i houpe do pedálu brzdy, musíš najít soustřužníka co ti je srovná nebo nové, vidět tam toho moc není někdy jen změna lesku po obvodě, já platím stovku ve firmě 180 půl hodiny soustružnické práce miloš

Autor:  Radic [ 24.1.08, 14:48 ]
Předmět příspěvku: 

taky mě to cukalo...sundal sem bubny a nic sem neviděl...vše ok. Tak sem je nahodil zpěž že přeci jen zajedu pro nové a nic...všechno jak má být. Asi byl bordel na dosedací ploše nebo nevím...už 4 měsíce je klid.

Autor:  patrik-hp [ 24.1.08, 18:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Favorit neplynulé dobrzdění

Vojtaa píše:
Vyměnil jsem na Favoritu kotouče, destičky, bubny, ale stále hlavně při dojíždění třeba na červenou je brzdění neplynulé, cukavé(víc míň víc míň...). Je to znát především při malých rychlostech. Nevím, co s tím, před výměnou to dělalo úplně stejně. Napadají mě ještě omezovací ventily zadních brzd?, ale nevím..., ložiska?...


Něco máš šišatý.....Až to zjistíš,nech to stočit.... :)

Autor:  Vojtaa [ 24.1.08, 21:16 ]
Předmět příspěvku: 

slovacek.milos píše:
Jiri píše:
co krive bubny.. a nebo je krivy jeden stred predniho kola... take sme to tu resily a pak sme na to prisly... ale to prave delalo pri vyssi rychlosti... spise ty bubny zkontroluj


to budou ty bubny to ti určitě i houpe do pedálu brzdy, musíš najít soustřužníka co ti je srovná nebo nové, vidět tam toho moc není někdy jen změna lesku po obvodě, já platím stovku ve firmě 180 půl hodiny soustružnické práce miloš


Právě ale, že jsem všechno vyměnil! Na ručku to nedělá. Nemohou to fakt být křivé středy či ložiska přední nápravy? A co tedy vyměnit? Do pedálu to nehoupe!

Autor:  michalkatka [ 24.1.08, 21:46 ]
Předmět příspěvku: 

Vojtaa píše:
Právě ale, že jsem všechno vyměnil! Na ručku to nedělá. Nemohou to fakt být křivé středy či ložiska přední nápravy? A co tedy vyměnit? Do pedálu to nehoupe!


skontroluj či nemáš voľné ložiská, ale myslím že to bude bubnami, alebo kotúčami... bubny a kotúče si dával nové, alebo použité?

síce sa tak neprejavuje, ale menil si aj hadičky?

Autor:  Vojtaa [ 24.1.08, 23:29 ]
Předmět příspěvku: 

michalkatka píše:
Vojtaa píše:
Právě ale, že jsem všechno vyměnil! Na ručku to nedělá. Nemohou to fakt být křivé středy či ložiska přední nápravy? A co tedy vyměnit? Do pedálu to nehoupe!


skontroluj či nemáš voľné ložiská, ale myslím že to bude bubnami, alebo kotúčami... bubny a kotúče si dával nové, alebo použité?

síce sa tak neprejavuje, ale menil si aj hadičky?


Hadičky, kotouče, destičky, bubny všechno úplně nové.

Autor:  Neex [ 24.1.08, 23:30 ]
Předmět příspěvku: 

Vojtaa píše:
michalkatka píše:
Vojtaa píše:
Právě ale, že jsem všechno vyměnil! Na ručku to nedělá. Nemohou to fakt být křivé středy či ložiska přední nápravy? A co tedy vyměnit? Do pedálu to nehoupe!


skontroluj či nemáš voľné ložiská, ale myslím že to bude bubnami, alebo kotúčami... bubny a kotúče si dával nové, alebo použité?

síce sa tak neprejavuje, ale menil si aj hadičky?


Hadičky, kotouče, destičky, bubny všechno úplně nové.


něco podobného mi dělala špatně seřízená vůle ložisek...

Autor:  slovacek.milos [ 25.1.08, 09:27 ]
Předmět příspěvku: 

a co házivost těch kotoučů po montáži když namontuješ držáky třmenů tak je pěkně vidět jestli kotouč hází nebo ne, a nebo bude lepší vzít dvě stovky zajet na STK zkusit to na válcích na těch ručičkách to musí být vidět, třeba nedávno jsem měl vůli v předním levém kole na feldě nepřišli na to ani na STK, ta vůle byla doleva doprava a nahoru dolu ne, ložisko šlo lehce dotáhnout tak jsem to dorval a po vůli, ale brzdy OK, vzadu mívám kolikrát vůle a na brzdách STK OK, vesměs drobné rozdíly dělá bordýlek v bubnech u jedné koktávky tam byla pěkná hromádka a dělalo to 50% rozdíl miloš

Autor:  barton [ 2.3.08, 12:52 ]
Předmět příspěvku: 

Mě po výměně bubnů začlo pravý zadní kolo úplně skákat při ostřejším brždění,tak to šlo na soustruh a házel jako prase a to byl nový buben,muselo dolu několik desetin,jenom doufám,že mi to neudělá velký rozdíl na STK,i když by to měl vyrovnat samostav

Autor:  michalkatka [ 2.3.08, 13:23 ]
Předmět příspěvku: 

barton píše:
Mě po výměně bubnů začlo pravý zadní kolo úplně skákat při ostřejším brždění,tak to šlo na soustruh a házel jako prase a to byl nový buben,muselo dolu několik desetin,jenom doufám,že mi to neudělá velký rozdíl na STK,i když by to měl vyrovnat samostav


ak by hádzal nový bubon, tak by som hodil do obchodu nazad cez výklad...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/