Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Pant dveri, favorit
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=6644
Stránka 1 z 2

Autor:  deekay [ 27.9.07, 16:52 ]
Předmět příspěvku:  Pant dveri, favorit

zdar, na prednych dverach mam dokaslany horny pant, ked chytim otvorene dvere a zatlacim smerom do/od karoserie tak je tam +- 2 mm vola. mam taku sadu pruzin a somarin (krabicka ako od rastlinneho masla, cervena) a tam je aj klin aj pruzinka na obmedzovac aj taky kruzok na pant dveri. ako sa to da vymenit? niekto ma strasil ze musia ist blatniky aj kapota prec ked chcem robit dat dole dvere

Autor:  Vít [ 27.9.07, 17:04 ]
Předmět příspěvku: 

a nebude stačit jen vyměnit čep? Na to existuje vyrážeč, vymlátí se jeden, hned se tam za ním pošle druhej, není potřeba dveře ani sundávat, akorát se to v okolí tím vyrážečem (a kladivem) odře barva.

Autor:  DRYVER [ 27.9.07, 17:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pant dveri, favorit

deekay píše:
zdar, na prednych dverach mam dokaslany horny pant, ked chytim otvorene dvere a zatlacim smerom do/od karoserie tak je tam +- 2 mm vola. mam taku sadu pruzin a somarin (krabicka ako od rastlinneho masla, cervena) a tam je aj klin aj pruzinka na obmedzovac aj taky kruzok na pant dveri. ako sa to da vymenit? niekto ma strasil ze musia ist blatniky aj kapota prec ked chcem robit dat dole dvere


No pokud chces panty odsrubovat tak to musi vazne blatnik dolu. Ja to resil tak ze sem ty cepy pres kulatinku vyrazil ven - ale je tam pristup horsi nez k penezum, takze prace vylozene na nervy

Autor:  deekay [ 27.9.07, 17:05 ]
Předmět příspěvku: 

Vít Široký píše:
a nebude stačit jen vyměnit čep? Na to existuje vyrážeč, vymlátí se jeden, hned se tam za ním pošle druhej, není potřeba dveře ani sundávat, akorát se to v okolí tím vyrážečem (a kladivem) odře barva.


da sa ten vyrazac zohnat?

Autor:  wordy [ 27.9.07, 17:08 ]
Předmět příspěvku: 

stací osmicka sroub,oodrzís s kombinackou,ked pohne,dás tam novy a hotovo.Teraz som menil,Deeky unás predávajú za dobrú cenu.

Autor:  Vít [ 27.9.07, 17:10 ]
Předmět příspěvku: 

táta ho někde půjčil, je to jeden z těch kouzelných přípravků popsaných v dílenské příručce s označením MP-něco :) Je to šikovně ohnutá kulatina, zítra, když nezapomenu, nafotím z dílenské příručky, i když servisy škoda by to snad měli mít k dispozici.

Autor:  wordy [ 27.9.07, 17:16 ]
Předmět příspěvku: 

ani nemusíš meniť.Pohni stím hore,alebo dole pár milimetrov,a hneď prestane!!!

Autor:  deekay [ 27.9.07, 17:16 ]
Předmět příspěvku: 

wordy píše:
ani nemusíš meniť.Pohni stím hore,alebo dole pár milimetrov,a hneď prestane!!!


ok skusim

Autor:  Radic [ 27.9.07, 20:07 ]
Předmět příspěvku: 

ja se zde take prizivim...dvere u spolujezdce na mem cervenem voze sou padle prilis dole a otec basnil o jakesi podlozce pod pant ktera dvere zvedne. Tahat dvere nahoru nepomohlo....uz bylo kolo pomalu ve vzduchu a porad stejne. Nevi nekdo o tech podlozkach? prej sou z pertinaxu :D

Autor:  michalkatka [ 27.9.07, 20:08 ]
Předmět příspěvku: 

deekay píše:
wordy píše:
ani nemusíš meniť.Pohni stím hore,alebo dole pár milimetrov,a hneď prestane!!!


ok skusim


vyrážač mám, taký samodomo, ale funguje to, zajtra ti to pozriem... :lol:

Autor:  Jarda S. [ 27.9.07, 20:17 ]
Předmět příspěvku: 

Radic píše:
ja se zde take prizivim...dvere u spolujezdce na mem cervenem voze sou padle prilis dole a otec basnil o jakesi podlozce pod pant ktera dvere zvedne. Tahat dvere nahoru nepomohlo....uz bylo kolo pomalu ve vzduchu a porad stejne. Nevi nekdo o tech podlozkach? prej sou z pertinaxu :D


:shock: pokud vim tak se pant podkládá obyč plechem :wink:

Autor:  Martin [ 27.9.07, 20:19 ]
Předmět příspěvku: 

Radic píše:
ja se zde take prizivim...dvere u spolujezdce na mem cervenem voze sou padle prilis dole a otec basnil o jakesi podlozce pod pant ktera dvere zvedne. Tahat dvere nahoru nepomohlo....uz bylo kolo pomalu ve vzduchu a porad stejne. Nevi nekdo o tech podlozkach? prej sou z pertinaxu :D


Můžeš udělat normálně podložku z plechu 1mm, 1,5mm podle prověšení, nebo lze dát velkou podložku pod matku mezi sloupek a pant.

Autor:  Matthes [ 27.9.07, 20:20 ]
Předmět příspěvku: 

Sadra17 píše:
Radic píše:
ja se zde take prizivim...dvere u spolujezdce na mem cervenem voze sou padle prilis dole a otec basnil o jakesi podlozce pod pant ktera dvere zvedne. Tahat dvere nahoru nepomohlo....uz bylo kolo pomalu ve vzduchu a porad stejne. Nevi nekdo o tech podlozkach? prej sou z pertinaxu :D


:shock: pokud vim tak se pant podkládá obyč plechem :wink:


Jo ja si ji vystrihal asi z 1mm plechu pro dolni pant dveri ridice, je to potrebal napatlat mazelinou aby to nerezlo :idea:

Autor:  deekay [ 27.9.07, 20:22 ]
Předmět příspěvku: 

uz som sa na to pozrel: no zatial som s autom nesiel ale vyzera ze som to vyriesil
problem bol zrejme klin ktory drzi obmedzovac pripojeny o karoseriu.
je dost krivy a vydaval divny zvuk. trochu som ho vyklepal a vyzera ze je to uz ok, uvidime zajtra

Autor:  michalkatka [ 27.9.07, 20:22 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:
Sadra17 píše:
Radic píše:
ja se zde take prizivim...dvere u spolujezdce na mem cervenem voze sou padle prilis dole a otec basnil o jakesi podlozce pod pant ktera dvere zvedne. Tahat dvere nahoru nepomohlo....uz bylo kolo pomalu ve vzduchu a porad stejne. Nevi nekdo o tech podlozkach? prej sou z pertinaxu :D


:shock: pokud vim tak se pant podkládá obyč plechem :wink:


Jo ja si ji vystrihal asi z 1mm plechu pro dolni pant dveri ridice, je to potrebal napatlat mazelinou aby to nerezlo :idea:


na podkladanie pántov mám tých origo podložiek asi 10 je to také "E" s plastu, alebo pertinaxu hrubé cca 0,5mm

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/