Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 12:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Fabia I topení, regulace teploty, snímač 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 62
Bydliště: Blanensko
Příspěvek Fabia I topení, regulace teploty, snímač
Zdar, mám na Fábce 2001 s klimou následující problém: Regulace teploty topení je velmi pomalá, nereaguje na teplotu v interiéru.

Příklad: Ráno vyjedu, venku je 10 °C, v autě taky. Nastavím si na ovladači cca 18 °. Po ohřátí motoru ale auto topí silně, a vevnitř mám tak 24 °. Stahuju pomalu ovladač teploty až před modré pole. Teplota ale na výdechách moc neklesá, fouká horký vzduch. Nižší teplota na ovladači není možná, pak už je jen modré pole, kdy se klapka přestaví na studený vzduch.
Přijde mi, že teploměr vzduchu v interiéru je umístěn blízko prochladnutého panelu, dlouho trvá, než se srovná s interiérovou teplotou a regulace s tím nepočítá a neuvažuje taky s teplotami výdechů.

Problémy s motorkem V68 směšovač teplý/studený vzduch jsou vyřešené, motorek nový, adaptovaný, bez závad, tady problém není.

Kontroloval jsem ten snímač teploty interiéru u tlačítka recirkulace:
Zastudena všechny teploty ukazují stejně (nyní cca 15 °C). Ohříval jsem panel horkovzduchem cca 5 min a nic, beze změny. Po cca 10 min najednou údaj skočil na 26 °C! A zůstal tam zase poměrně dlouho.

Z toho soudím, že mám buď špatný snímač nebo spíš nějak dodrbané snímání termistoru na vstupu do ŘJ nebo nějak dodrbanou verzi SW, pokud to vůbec jde uploadovat.
Setkal se někdo s něčím podobným? Funguje vám na Fab 1 topení dobře nebo se chová taky takhle blbě (pouze verze s klimou!)?
Díky

_________________
Kdo maže, ten jede!


19.5.19, 16:38
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 62
Bydliště: Blanensko
Příspěvek Re: Fabia I topení, regulace teploty, snímač
Snímač na středovém panelu je G56
Obrázek

Chyba je u motorku recirkulace V154, ten je záměrně odpojen od kabeláže a na teplotu by snad neměl mít vliv. Pak tam byla jakási chyba 65535 Internal control module memory error. :?
Obrázek

Ta se po smazání neobjevila, kódovník nemám.

Původně jsem myslel, že to vyřeším vyvrtáním dírek kolem snímače, ofukováním mini ventilátorkem nebo jeho přepájením na lepší místo, ale možná by to byla zbytečná práce, pokud je aktualizace vstupní hodnoty 1x za 10 min... :?:

_________________
Kdo maže, ten jede!


19.5.19, 16:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Fabia I topení, regulace teploty, snímač
Skús vymeniť ten termistor...

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


21.5.19, 11:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 62
Bydliště: Blanensko
Příspěvek Re: Fabia I topení, regulace teploty, snímač
Ahoj, bylo to ovládacím panelem, má malinký ventilátorek, který nasává vzduch kolem toho termistoru, ten se netočil.
Panel za 500,- vyměněn, je po problému. :)

_________________
Kdo maže, ten jede!


4.7.22, 08:28
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Fabia I topení, regulace teploty, snímač
na netu máš seznam koddu VCDS VAG i P kody pokud si dělal základná nastavení klapek tak to napiš do lamač téma,


4.7.22, 09:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz