Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 09:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Další
 ventYl - Skoda Rapid 136 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Motor je zlozeny, vsetky peripetie so skrutenymi, polamanymi srubami, naprd vrtakmi, ktore sa pri prvom vrtani zlomia, sa podarilo vyriesit. Hlava ani nemusela ist dole.

Stale ale nevrci, lebo pri montazi karburatora som zistil, ze gulicka spatneho ventila v akceleracnej pumpicke prischla ku karburatoru a pri pokuse o jej vyslobodenie odletela az na mars. Cudujsasvete tieto gulicku su este aj dnes vedene ako nahradny diel.

Zajtra sa mi snad podari zlozit cely karburator dokopy, nastavit ventily, naliat do motora zivotodarne tekutiny a natocit ho. A ked sa na mna usmeje este trocha stastia, tak mi to pri prvom behu nezovre, ani nenacuri vodu do oleja.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


25.4.08, 16:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek Hey, it works!
Ono to ide, dnes, t.j. 26.4. 2008 cca o 13:00 sa podarilo bez klepania, na drc a s relativne stabilnym volnobehom (na sytic :D ) NASKOCILO.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


26.4.08, 13:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
rejpal

Příspěvky: 18219
Příspěvek Re: Hey, it works!
ventYl píše:
Ono to ide...


Gratuluji. Snad žádný zvuk není krásnější, než spokojené bublání čerstvě složeného motoru. 8)


26.4.08, 20:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Hey, it works!
fatal píše:
ventYl píše:
Ono to ide...


Gratuluji. Snad žádný zvuk není krásnější, než spokojené bublání čerstvě složeného motoru. 8)


jo jo, ono to bublalo jaksi vzdy, neviem, ci je tam zly vyfuk, alebo je uz vnutri prehnity, popripade ho niekto tunil, ale pri vyssich otackach je auto nezvykle hlucne aj na 743.

som s tym dnes najazdil po meste vacsinou v noci vyse 50 km, no zistil som nasledovne:
* svetlomety su rozladene, jak chameleon po piatom poldeci. jeden svieti na vevericky, druhy na slimaky.
* Simirove sedacky, co docasne vozim na zadnych sedadlach su extremne otravne :)).
* vycistit zvnutra svetlomety bohovsky pomohlo. Aj na jeden svetlomet (pravy ma nejaky chujovy kontakt, tak nie vzdy svieti) sa ide uplne pohodlne, ziadne bludicky
* motor ma zvuk, jak klavirny koncert pre 8 vahatiek. na moj vkus moc hlucny a klepavy, hlavne ked sa mu vytne v nizkych otackach. uz aby sa to usadilo a nastavenie ventilov zacalo fungovat, teraz su obrovske vole na ventiloch.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


3.5.08, 00:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
vcera bolo pekne, tak som si vzal kopec handier, cistidla a hor sa odstranovat olejove flaky z laku. len skoda, ze v noci naprsalo a jaksi som na to nestihol aplikovat vosk. tu su ale foto, plus jedna slubena foto zigulackeho sania pre Cyza.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Ten lavy predny blatnik ukazuje, ake "biele" bolo predtym. Namaha vcelku znacna, trvalo mi to cele skoro 5 hodin. Neumyte je to preto, ze to je zachovane v povodnom stave pre obhliadaca z poistovne (za ktorym som este stale nebol).

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


Naposledy upravil ventYl dne 10.4.13, 19:17, celkově upraveno 1



4.5.08, 09:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek Umyvanie, rozoberanie, skladanie, etc etc.
Vybral som sa na zahradu, ze auto trocha umyjem, ocistim a prezriem.

Zvonku som ho kompletne umyl, odspinil aj ten posledny blatnik, co je krivy po buracke (uvazujem, ze ho len zvnutra vyklepnem, zrovnam, zagitujem a prestriekam. okrem toho, ze je krivy, je vcelku zdravy). Potom som cele auto osaponatoval (nech ziju ekologovia), zmyl. Nakoniec som vytahal cely interier (predne sedacky, lavica, koberce). Povysaval podlahu. Podla fotiek mozno usudit, ze podlaha je vcelku luxusna (nic som s nou okrem vysavania nerobil!!), vykupal v pracom prasku koberce, nechal vysusit, povysaval sedacky a zlozil dokopy.

K tomu vsetkemu som este objavil v prahoch dierky, cez ktore do toho niekto pchal Rezistin ML. Parada.

Toto su fotky podlahy tak, ako ju Kvasiny stvorili. Sice z mobilu, ale nie z mojho, takze je to nekvalitna fotka, ale pixelov je aspon vela :))
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Vytahane sucasti interieru:
Obrázek

A ocisteny exterier. Najma lavy predny blatnik uz ma farbu auta:
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

A zasa kusok interieru:
Obrázek

Ako ceresnicka na torte este prisliel kupel v cistici diskov pre Apolla, ozivovaci plastov pre narazniky, spatne zrkadla, listy, gumy a nasavac. Lak je belsi, plasty su ciernejsie, celkovo to auto vyzera ovela lepsie.

Na zaver dna som ale prisiel na to, ze bud mi skapala spinacia skrinka, alebo mam v aute imobilizer. Ked pretocim klucikom do polohy 1, palubka ostane mrtva (ziadna kontrolka nesvieti, budiky nic neukazuju), ked hodim polohu 2, nestartuje, ale kontrolka brzdoveho systemu svieti. Pri vypnuti auta spinacka reagovala normalne. Druhy symptom je, ze alarm sa neda vypnut. Bud neustale blika, alebo blika a aj reve. Blikanie diody je velmi rychle. Na dialkove ovladanie reaguje, ale len prepnutim medzi stavom 1. blika a reve a 2. blika a nereve. Ma niekto nejaky napad, co by to mohlo byt? Ci spinacka, ci som do niecoho posahal v elektroinstalacii, alebo co?

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


Naposledy upravil ventYl dne 10.4.13, 19:18, celkově upraveno 1



14.6.08, 19:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek Imobiliseur
Tak to vcerajsie zlyhanie zapalovania bolo sposobene imobilizerom. Povedal si, ze dalej ani meter. Teraz je uz len potrebne vyriesit, preco sa hned po spusteni alarmu zapne poplach a imobilizer zablokuje auto.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


15.6.08, 12:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
No pane jo...to porádně prokouklo...a ty podlahy a podvozek teda musím závidět 8) 8) 8)

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


19.6.08, 11:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
rejpal

Příspěvky: 18219
Příspěvek 
Zdá se mi to, nebo máš po té "bouračce" hnutou geometrii pravého předního kola?


19.6.08, 11:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
fatal píše:
Zdá se mi to, nebo máš po té "bouračce" hnutou geometrii pravého předního kola?


co konkretne myslis? prave predne koleso geometriu pohnutu z buracky mat nemoze, pac burane bolo na lavy predny blatnik a kedze tam nie je nijako brutalne skrabnuty lak, podblatnik zostal cely, pochybujem, ze by to pohlo s geometriou napravy. toto neni favorit :)

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


20.6.08, 10:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Dnes som vymenil alternator za starsi 55A bez axialnych, alebo radialnych voli. Ten stary, co som mal zo 105ky, mal axialnu volu snad aj viac, ako 2 milimetre a rachotil jak dochodca pri pade zo schodov. Sice som cakal trocha vacsie znizenie hlucnosti motora, ale teraz to vyzera tak, ze ten brutalny zvuk, ktoreho som sa tak strasne obaval, ze je nieco s motorom, pochadza od vyfuku. On ten vyfuk pocas celej opravy (~ 2 mesiace) visel len na konzole, co je pri prevodovke a bol poveseny na lanku, takze je mozne, ze je teraz ten vyfuk pod napatim a preto dzerci. Akonahle sa volnobeh ustali (motor sa zohreje), tak dzercanie prestane.

A dnes podlahne precisteniu aj motor stieracov...

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


11.8.08, 15:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek Kdyz se hleda tam, kde nic neni
V ramci liecenia seba sa a toho, ze mi auto stoji skoro necinne na parkovisku pod barakom som sa dal do riesenia niektorych elektrickych problemov v aute. Vcera som poriesil kabelaz okolo radia. Zopar "filtrov" slo do prec a radio stale hra, co je uspech. A vyhoda je, ze uz mi okolo plynoveho pedalu neplenta 5 zbytocnych krabiciek.

Dnes som sa jal zistovat, preco alarm hned po spusteni zareve a zapne sa imobilizer. Tak som kvoli tomu rozobral stredovu cast palubky, ale kedze som poriadne nevidel na kable, tak som vybral aj pristrojovy stit (to musel byt kokot, co vymyslel tie budiky, co maju nahon v strede u Ska a Rapidov). Kedze ani to mi neposkytlo vsetky odpovede, poodpajal som aj vsetky snimace a nastavil citlivost na minimum. A kedze nepomohlo ani to, rozobral som samotnu riadiacu jednotku alarmu. Nepomohlo ani to, ale pocas montaze som si vsimol, ze pri otvorenych dverach nesvieti stropne svetlo, tak som ho vybral, prepojil tak, aby svietilo a cudujsasvete, alarm zacal fungovat (!!). Na to vsetko som prisiel po tom, co bolo z palubky odmontovane vsetko a zvazoval som, ze demontujem aj samotnu palubku.

Takze alarm uspesne opraveny. A nasiel som dalsie tajne vypinace :shock:

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


Naposledy upravil ventYl dne 10.4.13, 19:20, celkově upraveno 1



19.8.08, 19:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek brzdy...
tak sa mi stalo to, coho sa ferrari obaval. pri vymene brzdovej kvapaliny skapal HBV. Pri odvzdusnovani ide z hadicky pivova pena a po pol hodine je treba naslapavat, aby vobec nieco ubrzdil.

Mimo to som si vsimol, ze na 4-piestkovom brzdici su cca o 2mm kratsie odvzdusnovaky vpredu, ale ja som nakupil 8 dlhych odvzdusnovakov. Mozu tie 2 milimetre niecomu vadit? Ked som namontoval koleso, tak medzi capickou odvzdusnovaka a vnutornym krajom disku je este cca 5mm skarpa. Stastie aspon je, ze som nezalomil niektory z odvzdusnovakov na predku.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


30.8.08, 17:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ty delší odvzdušňováky nevadí, jen to není origo :) V HBV by nouzově stačilo vyměnit gumičky, ale to není na dlouho :?

Jinak ten 5-ti polohový spínač bych někde jistě našel, ale asi bych ti ho mohl dát až na TW09 :oops:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


30.8.08, 17:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Šemik píše:
Ty delší odvzdušňováky nevadí, jen to není origo :) V HBV by nouzově stačilo vyměnit gumičky, ale to není na dlouho :?

Jinak ten 5-ti polohový spínač bych někde jistě našel, ale asi bych ti ho mohl dát až na TW09 :oops:


Ked skapu gumicky pri vymene brzdovky, je to na vymenu celeho valca? (pri vymene odvzdusnovakov som pustil zile celemu brzdovemu systemu, potom zavrel a napusil novu brzdovku DOT 3). Nebudu to len tie gumicky? Predtym to brzdilo fajne.

EDIT: sice neviem, co tam bolo predtym, ale v kufri som mal este cca 1/2 flasky Castrol Brake Fluid DOT 4, takze sa mozno podpisala na smrti. Akurat neviem, co vsetko treba revidovat, ked to tam bolo naliate.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


30.8.08, 18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz