Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 09:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Mírák a jeho červenej FORMAN 135LS z 92. 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek Mírák a jeho červenej FORMAN 135LS z 92.
Zdravím.
Tak sem se rozhodl sem zařadit svojí káru. Jelikož jí vlastním teprv měsíc, ještě není přetvořena k obrazu mému. Koupil sem jí za "vlastní", tudíš sem si jí zamiloval a vážim si jí dosti.
Takže tohle je má milenka: HUGO:
Obrázek
Z větší vzdálenosti vypadá hezky, že?
Je to 135 LS z 1992, 43kw, jak já říkám poslední "český" auto bez vlivu němčourů (ale karoserii bych asi jedinou vyměnil za tu z 93/94). Chytá na drbnutí, táhne krásně, z Lišovskýho kopce sem to vytáh na 170km/h, na něj sem to udržel asi na 120km/h, na čtyřku a 4500 ot.. Vůbec sem to od Huga nečekal ;).
Obrázek

Po prozkoumání (myslim jako podrobné doma) jsem našel tak hrozně běžnou věc..a ta je koroze. Nejvíc mě trápí tahle, mezi podběhem a hrncem, chci o prázdninách nák s dědou vyřezat a převařit. Nák to pude, sem optimista ;).
Obrázek

Dále dyž sem odstraňoval jeden puchejř na prahu, tak sem ho vybrousil, vyplničoval atd...při čekání až to zaschne sem rejp šroubovákem do jinýho puchejře...a ejhle, díra. Znáteto. Za pár dní studia na netu sem zjistil že bych to s dědou také zvládl vyměnit (děda umí vše a já taky :wink: , takovej PAT A MAT). Prostě to chci v srpnu odstrojit a co pude vyvařit. Myslim že to je ideální auto na kterým se můžu učit ;-) .
Co to mám, sem zatim jen promáznul bowden k tacháči, kmitala solidně rafika. Pak sem scháněl rozpěrnou tyč, aby to aspon trochu zpevnila, na vrakáči, ale s cenou mě nenadchli, tak sem jí zahlíd ve výloze THORNu v budějkách a koupil za ty samý prašule co bych jí měl na vrakáči. Mluvim o tý z Felicie. Pak mi vrže čep na levým předním, ten kulovej. Mam novej, ale otec mi odjel i s nářadím, takže to bude muset počkat, zatim to nechávám vrzat.

Závěr je ten, že Huga nechci nechat zhnít, schnít, či ztlít. Chci být ten co si auťáka váží a nemá ho jak spotřební zboží. Chci ho zachránit od ocelové ruky co se pohybuje na šroťáku. Práce je na něm habakuk, nemůžu se jí dočkat. Snad to nák zvládnu s dědou, či budu muset oslovit mé kamarády z SOŠ Automobilní. Já se na SPŠSE učim jak to auto postavit a ne jak opravovat...ale vařit nás naučili, to jo.

Takže pište nějaký názory, ale hlavně né řeči typu "éééj ty to máš ale schnilýýý" :sick:

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


Naposledy upravil Mírák dne 29.10.08, 11:31, celkově upraveno 1



26.6.08, 19:21
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pěkná 785ka :)

Byla by i fotka interiéru?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


26.6.08, 19:24
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
no schnilí to máš, to se nedá nic dělat, to mají skoro všichni, to opravíš a bude klid... přidej pár obrázků a nejlíp větších, ať je něco vidět


26.6.08, 19:30
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek Hej díky za pochvalu...
...mé 785.135ky ;-) . Tady je vše co mam, ta druhá je z děje při mazání bowdenu tacháče.
ObrázekObrázek

[/img]

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


26.6.08, 19:32
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nechat viset kus přístrojovky za drát není moudré :? :oops:

Ale interiér taky pěkný

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


26.6.08, 19:34
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek 
Jé já vím...to je ale ten pitomej drát k tomu pískači co oznamuje rozsvícený světla při otevřených dveřích ;) . Nešlo to nijak jinak rozpojit tak sem na to prděl...samo že sem po ní neskákal. Jo a značka je ta původní, ted mám už jinou.
ObrázekObrázek

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


26.6.08, 19:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
No prostě Forman se všemi svými přednosmi i vadami. Ale zaráží mě jedna věc. Ta béžová palubní deska. To '92 neměly už hnědou? Nebo to měly jenom vývozovky?

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


26.6.08, 19:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek Hmmm...
Hnědý je to celý velký, béžová je jen kolem přístrojů. Myslel sem že se dělaly jenom dvoje, ta co mam a pak ta černá. Sem v údivu.

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


26.6.08, 20:05
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
no a někdy v roce 92 začaly místo béžovýho dávat ten dekl hnědej, jako je zbytek desky


26.6.08, 20:06
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Všechny plasty v autě jsou hnědé..no a ty černé si taky můžeš prohlídnout u mě. Můj Fanouš je vyroben v říjnu '92 a byla to vývozovka do NDR tak možná proto ta hnědá. Ta krémová/béžová se mi nějak nelíbí.

Tady: (ale přístrojovku už mám black line)
Obrázek

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


Naposledy upravil gokralik dne 26.6.08, 20:10, celkově upraveno 1



26.6.08, 20:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek Fakt jo?
Takže ještě v červnu 1992 dávaly béžovohnědý. Mě se ale líbí...no...spíš mi nevadí tahle kombinace. Jo najeto to má 113 tisíc...mimochodem.

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


26.6.08, 20:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Re: Fakt jo?
Výborně, další příznivec tohoto vozidla :) ale tu korozi radím řešit velice rychle, tady ty první typy Formanů (91/92) na ni trpěly obzvlášť, aspoň mi to tak připadá, důkladně odrezit, co bude potřeba vyvařit a nešetřis voskem na vystříkání dutin, jinak se ti to auto rozpadne pod rukama. Jinak - béžové přístrojovky se v roce 92 ještě normálně dávaly. Snad ještě častěji než hnědé, těch hnědých jsem moc neviděl.


30.6.08, 19:54
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Mi chcete říct, že jsem měl doma skoro raritu a vyhodil jsem ji? :lol:

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


30.6.08, 20:06
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
gokralik: v klidu, taky jsem ji dal pryč


1.7.08, 10:08
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Vít píše:
gokralik: v klidu, taky jsem ji dal pryč


Tys vyhazoval hnedy interier a davals cerny nebo co?????? :shock:

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


1.7.08, 14:47
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz