Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 17:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 bylej povlak na víčku 
Autor Zpráva
Příspěvek bylej povlak na víčku
chci se zeptat jestli s timto ma někdo zkušenosti. Udelal se mi na víčku od hrdla nalevaní oleje do motoru takovej bílej sopel.
Udělalo se to až ted pri těch mrazech. Slyšel jsem že je to v mrazech s autem co jezdí kratké trasy normální. Ale taky jsem slyšel že to muže být tesnění pod hlavou.
Mam Fabii 1.4mpi 50kw


2.2.06, 17:11
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek Re: bylej povlak na víčku
paja píše:
chci se zeptat jestli s timto ma někdo zkušenosti. Udelal se mi na víčku od hrdla nalevaní oleje do motoru takovej bílej sopel.
Udělalo se to až ted pri těch mrazech. Slyšel jsem že je to v mrazech s autem co jezdí kratké trasy normální. Ale taky jsem slyšel že to muže být tesnění pod hlavou.
Mam Fabii 1.4mpi 50kw

to mam na aute taky a taky mi znamy rikal ze to je z normalni. Pokud se ti neztraci voda z chlazeni, nebo pokud ji nemas v oleji, tak bych to neresil.


2.2.06, 17:47
Profil

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Přesně tak jak píše Lukáš.Je to údajná kondenzace.čus


2.2.06, 19:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Je to normální a při delší jízdě se to většinou teplem odpaří, dělalo mi to před i po výměně oleje.


2.2.06, 22:37
Profil ICQ
Příspěvek Re: bylej povlak na víčku
Pred výmenou tesnenia pod hlavou som tam ten povlak mával prakticky stále, po výmene bolo viečko čisté až do zimy keď sa to objavilo znova, pokiaľ sa nestráca voda a olej je všetko v poriadku, ak sa stráca voda, je načase vymeniť to tesnenie, hrozí poškodenie hlavy.


5.2.06, 05:27

Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
jj je to normalni.......mam to taky :lol:

_________________
Škoda 4ever


5.2.06, 10:51
Profil
Příspěvek biela emulzia na viecku nie je zavadou
Ja tam mam ten povlak tiez. Mam Feliciu 1.3BMM. Ten povlak sa tam tvori hlavne v zime ked su mrazy. Najprv som nevedel presne z coho to vznika, ale
v knihe Automobily Skoda Felicia od vydavatelstva GRADA sa mimo ineho pri stati oleje a mazanie pise, ze po odkrití viecka oleja sa moze objavit biela az zltkasta emulzia, akoby pena, ktora vznika, zraza sa od oleja, ktory na viecko z vnutra krytu ventilov strieka. Vznika "zraza" sa na najchladnejsom mieste v motore na viecku. Je to dosledok pouzivania vysoko aditivnych olejov a nieje na zavadu ani oleja ani motora. Dalej sa pise, ze pri dlhsej jazde ked je motor a olej dostatocne zahriati tato emulzia sa topi a strati v ojeji. Taketo vysvetlenie je v tejto knizke, ktoru autorizoval aj vyrobca SKODA AUTO.


24.2.06, 19:33
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz