Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 08:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Fe 136 MPi-spotřeba 12/100 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek Fe 136 MPi-spotřeba 12/100
Kluci co může bejt špatně, když naše felda combi žere 12/100. Je to 136 MPi r.v. 2000 najeto 95000. Podotýkám že tohle byla spotřeba v zimě, na zimákách a auto slouží pouze k dopravě do blízkého obchoďáku, takže co start, to stále studený motor a na jednu jízdu to najede tak maximálně 5-10km(pouze město). Ale i přes to je to strašně moc. Je s tím ježděno velice šetrně (proto mě děsí ta spotřeba). V létě auto neprošlo emisema-byla špatná lambda-dal jsem jinou (z Fa BMM) a druhej den to prošlo naprosto hladce-Auto bylo na diagnostice a jediná závada co tam je tak je špatnej ventil odvětrávání nádrže nebo co (ani sem netušil že tohle felda má)-netušíte proč to tolik žere? Nemůže to bejt tou lamdou z favorita? (i když cesta v létě do chorvatska byla s touhle favoriťáckou lambdou za 6,3/100). Dík Roman

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


20.3.07, 08:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Fe 136 MPi-spotřeba 12/100
Roman píše:
Kluci co může bejt špatně, když naše felda combi žere 12/100. Je to 136 MPi r.v. 2000 najeto 95000. Podotýkám že tohle byla spotřeba v zimě, na zimákách a auto slouží pouze k dopravě do blízkého obchoďáku, takže co start, to stále studený motor a na jednu jízdu to najede tak maximálně 5-10km(pouze město). Ale i přes to je to strašně moc. Je s tím ježděno velice šetrně (proto mě děsí ta spotřeba). V létě auto neprošlo emisema-byla špatná lambda-dal jsem jinou (z Fa BMM) a druhej den to prošlo naprosto hladce-Auto bylo na diagnostice a jediná závada co tam je tak je špatnej ventil odvětrávání nádrže nebo co (ani sem netušil že tohle felda má)-netušíte proč to tolik žere? Nemůže to bejt tou lamdou z favorita? (i když cesta v létě do chorvatska byla s touhle favoriťáckou lambdou za 6,3/100). Dík Roman



Na jakej jsi byl diagnostice? Chtělo by to na nějakou lepší, jestli jsi byl v škodovce na VAG tak to je o ničem, mě tady pořád zlobila 1,6 felda na kterej nebylo za jízdy nic poznat a ani když vrčela na místě jen prostě jezdila za 15/100 a to s tím jezdila důchodkyně, taky jsem s tím zajel na VAG a žádná chyba tak jsem jel k jednomu soukromníkoj ten to píchnul na klasický PC a prošel to všechno a zjistil že dva vstřiky nejdou tak jak maj, tak jsem je vyměnil a teď přes zimu jezdí za 7-8 po městě.


20.3.07, 09:38
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
jj byl jsem na VAGu klasickym - s tim vstrikem by neco bejt mohlo, protoze jednou byla jedna tryska ucpana, tak sem ji cistil a bylo vse ok - ale podle me stale funguje malinko spatne - kazdopadne dik za radu :)

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


20.3.07, 18:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
Roman píše:
jj byl jsem na VAGu klasickym - s tim vstrikem by neco bejt mohlo, protoze jednou byla jedna tryska ucpana, tak sem ji cistil a bylo vse ok - ale podle me stale funguje malinko spatne - kazdopadne dik za radu :)


.Pokud jezdíte takhle krátký vzdálenosti,tak ten motor se ani pořádně neprohřeje.Tak že docela musí žrát aby jel. :Dkolem tý 9tky. :wink: Mrkni na sondu přes v.a.g, a na čidlo teploty.Abys ty cca 3 litry ušetřil :D :wink: A rovnou vyčisti klapku a proveď základní nastavení....


20.3.07, 18:46
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
patrik-hp píše:
Roman píše:
jj byl jsem na VAGu klasickym - s tim vstrikem by neco bejt mohlo, protoze jednou byla jedna tryska ucpana, tak sem ji cistil a bylo vse ok - ale podle me stale funguje malinko spatne - kazdopadne dik za radu :)


.Pokud jezdíte takhle krátký vzdálenosti,tak ten motor se ani pořádně neprohřeje.Tak že docela musí žrát aby jel. :Dkolem tý 9tky. :wink: Mrkni na sondu přes v.a.g, a na čidlo teploty.Abys ty cca 3 litry ušetřil :D :wink: A rovnou vyčisti klapku a proveď základnínastavení....


jj to je jasny ze se to ani neohreje :) Klapku jsem cistil, nastaveni probehlo, lambda bez chyby....

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


21.3.07, 13:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Ja som mal na takych trasach s felckou okolo 10. Ak ale mas kratsie trasy a je zima a bezi kurenie, je to mozne. Ja som zistil, ze ked na kratkych trasach jazdim s prilis lahkou nohou, auto sa pomlsie zohrieva a spotreba je paradoxne vyssia. Skus mu trocha sliapnut na krk a uvidis, ci to pomoze. Este mozes mat problem so snimacom teploty a potom to tam futruje privela paliva. Pozna sa to podla tazkeho chodu motora. Ked nabehne lambda, teplomer je ignorovany a motor ide dobre. Lambda z BMM by nemala vadit. Tiez skontroluj, ci ti neblokuju brzdy. To moze urobit pol litra navrch ani nic nezbadas. Podla tej spotreby do Chorvatska by som povedal, ze je vsetko v poriadku.


21.3.07, 13:42
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád a teplotu motoru kdoví co ti to hlásí do řj a čilo máš žluté? miloš


21.3.07, 15:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád a teplotu motoru kdoví co ti to hlásí do řj a čilo máš žluté? miloš


tohle s tema vstrikama jsem uz kdysi zkousel a tak sem poznal spatnej vstrik-byl pricpanej-tak sem ho promyl nakejma rozpoustedlama a dal na par hodin dop ultrazvuku a bylo to good-ale stejne mi prijde, ze je to nekdy malinko neklidny na volnobeh (s tim pricpanym vstrikem to slo jakoby na 3 valce) - jinak nevim co mame za cidlůo teploty-mrknu na to-driv hlasil VAH ze je spatny, ale stacilo to prostriknout kontaktolem a VAG uz nehlasi nic - jak rikam RJ hlasi jen chybu nakyho odvetravani-jinak nehlasi nic-klapku mam taky vycistenou. Kouknu na to cidlo-melo by bejt zluty rikas jo?

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


21.3.07, 20:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
to čidlo žlutý kroužek a nemyslím přicpaný vstřik, ale že netěsní, že se ti může stát že odpojíš všechny čtyři vstřiky a motor bude pořád běžet miloš


21.3.07, 21:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
to čidlo žlutý kroužek a nemyslím přicpaný vstřik, ale že netěsní, že se ti může stát že odpojíš všechny čtyři vstřiky a motor bude pořád běžet miloš


ahaaa - jako ze ten vstrik uvtir netesni a proposti benzin i kdyz je odpojenej jo? Tak to me nenapadlo - jak to mam poznat - mam ho vyndat, napustit kapalinou a koukat jestli nekape?

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


22.3.07, 10:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Tady ti to miloš psal:

slovacek.milos píše:
romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


22.3.07, 10:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
Martin píše:
Tady ti to miloš psal:

slovacek.milos píše:
romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád



:) no jo ale timhle zpusobem, kdyby to chcalo, tak tam tece nerozprasenej benzin a to by na volnobehu zrejme ubralo taky-ale zkusim to :)

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


22.3.07, 12:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz