Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 10:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Topení a chlazení 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
To vyndání není tak hrozný pokud se chceš dostat jen na radiátor tak to myslým že jde z motorovýho prostoru že nemusíš tahat celý topení ven. No a pokud chceš radiátor vytáhnout tak to poteče voda ven.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


5.4.07, 08:50
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Takže.... koukal sem na to táhlo a lanko a tak a vypadá to dobře...chodí to tak jak má asi... víc už to chodit nemůže....asi.... Tak to mám ted nějak rozebrat a kouknout jestli tam není bordel?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


5.4.07, 15:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 220
Příspěvek 
Nali tam takovou tu sračku, co se lije do zacpaných záchodů a umyvadel!! Pak to pořádně projeď, ať co cyrkuluje, možná den nech stát, zase projeď a vypusť ven. Budeš se divit, co všechno tam bylo!! :D Jo, a jestli ti to začne někde týct, nebo ti to neco posere, já jsem ti to neporadil :!:

_________________
Škoda forman 135,5LS r.v.92 pohon LPG


5.4.07, 17:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Radiátor jde vyndat úplně v pohodě. Vyndáš baterku, odšroubuješ ten ovládací drátek, sundáš i tu ovládací páčku, nejdřív možná odpojíš ty dvě hadice :D vyteče asi půl litru kapaliny. No a pak vycvakneš takový umělohmotný rámeček a radiátor opatrně vytáhneš, můžeš zkoumat ventil topení, propláchnout radiátor (jak zevnitř, tak zvenku) a zkontrolovat, jak se hýbou klapky uvnitř té díry. Je to tak na 5 minut to vyndat, když to děláš poprvé, max na 10.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


5.4.07, 17:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No...pokusím se, ale ta kapalina vyteče z těch dvou trubek a taky z radiátoru ne? A to je jen půl litru? No a potom to jen doplním do nádržky a bude to v poho?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


5.4.07, 17:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
No, moc toho nevyteče, jen co je v radiátoru. Až je odpojíš, musíš je rychle zvednout, aby to neteko ven. Předtím odšroubuj víčko nádobky, ať tam není přetlak. Potom to připojíš, doliješ destilku tak 1 cm nad MAX a ono se to "odbublá" :D , až to trochu projedeš s otervřeným topením a až se otevře termostat.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


5.4.07, 17:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak jo...hotovo...trvalo opravdu chvilu....sem to doma skouknul ten ventil a normálně se otáčí...když se zavře tak je to v poho zavřený, ale když se otevře, tak ne úplně a je tam vidět takový měsíček, chci říct, že to úplně nezmizí, tudíž to není otevřený úplně naplno a nevím jestli to vadí nebo ne nebo jestli to tak má být.... Hmmm?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


5.4.07, 18:55
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Jinak jak tak se do toho dostávám, tak bude asi problém v té vodní pumpě, že tam pomalu žene tu vodu nebo vůbec a nestíhá to topit..... nebo respektive mohl by být problém v termostatu? Co by ten termostat musel dělat, aby mi to skoro netopilo? Díkec

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


5.4.07, 19:06
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
chytni si hadice k topení a musí být obě vřelé pokud jsou vřelé. tak ti nezavírá klaplapka obtoku raiátoru, radiátor ti tam někdo narval bez molitanového těsnění, nebo budeš muset dát druhý radiátor protože je zanešený to musíš prověřit jinak se nikam nepohneš, podle mě je to ta klapka miloš


5.4.07, 19:39
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak ted sem v tom zamotanej.... ty hadice teda mají být obě vřelé nebo nemají a ta klapka je kde a jak funguje? Jinak radiátor mám doma a napojil na něj trubku od vodovodu a normálně to v pohodě protíká. jinak co se týče toho ventilu, tak mě se neotevře úplně, ale zůstanou tam takový měsíčky, takže je to otevřeno tak na 80%, ale zkoušel sem to pootočit dál a nešlo to, tak nevím, jestli je to rozbitý nebo to tak má být....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


6.4.07, 00:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Jestli ventil neotevře úplně, může být obráceně (někdo to rozebíral a dal obráceně)... :?

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


6.4.07, 06:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak obráceně to není....sem to rozdělal a ani to jinak dát nejde a víc otevřít taky ne, takže... ted bych potřeboval se dozvědět víc o tom co psal slovacek.milos

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


6.4.07, 08:22
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak problém je možná vyřešen.... namontoval jsem to tam zpátky ten radiátor a valil sem to projet no a ono to topit.... i na třetí stupen z toho foukal teplý vzduch.... Ted de jen o to jestli tomu pomohlo, že je venku fakt pěkně a že sem na to fakt šlapal anebo to fakt funguje:) Jinak jak jsem doplnoval kapalinu do nádržky co mi vytekla z radiátoru a něco z těch trubek, tak ono se to zavodní samo hned když to tam leju nebo se to teda musí projet pořádně.... já to totiž dolil na MAX pár kilometrů pořádně projel a ono ta hladina je furt stejná, tak mám trochu strach, aby tam někde nechybělo....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


6.4.07, 09:56
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz