Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 11:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Chladenie Favorit 
Autor Zpráva

Příspěvky: 253
Příspěvek Chladenie Favorit
Zdravim.Pri jazde za 15-20 minut mi vylezie ručička chladenia do červéného pásma a drží sa tam. vymenil som víčko expanznej nádoby,termostat.ventilátor mám na ručné ovládanie takže ho mám zapnutý stále.Napadá ma už iba tesnenie pod hlavou alebo vodné čerpadlo.Dá sa zistiť nejako či správne cirkuluje voda?Nechcem ho vybrať a nakoniec bude problém inde.Alebo v čom može byť problém?V budíku hádam nie?Dík za rady.


11.4.07, 10:36
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Příspěvek 
zkuz mít přidanej plyn, oddělaný víčko od expanzky a z té horní hadice by do expanzky měla téct (stříkat) voda.. ale že by se vodní pumpa otáčela ale nepumpovala si nedokážu představit, maximálně se může hryznout ale to ti pak třeba sletí klíňák nebo tak něco, a s řemenicí od pumpy nepude otáčet (což asi není tvůj případ)

_________________
Favorit 136L r.v. 1989, 50KW


11.4.07, 11:22
Profil ICQ

Příspěvky: 4
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek 
Myslím, že to bude těsnění pod hlavou, zkus se podívat pod víčko na dolívání oleje, jestli je tam bílá pěna - emulze vzniklá mícháním oleje a vody tak je to jasné. I když je fakt že škodovácké budíky z té doby nejsou moc spolehlivé. Důležité je, jestli se voda nevaří, favorit je schopen pracovat do 100 st. Celsia, nebo jestli máš možnost zkus si přeměřit reálnou teplotu vody jiným teploměrem...


11.4.07, 12:03
Profil ICQ

Příspěvky: 126
Bydliště: Jaromer
Příspěvek 
nemas cidlo teploty ze skodovky? je na pohled stejne, ale ma jiny odpor

_________________
brouk pytlík-všechno znám, všechno vím, všude jsem byl


11.4.07, 14:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 167
Bydliště: Prostějov
Příspěvek 
Vem si teploměr třeba na zavařování zavřenin a zkus ho strčit do expanzky,aby jsi věděl kolik má voda přesně. Můžeš mít chybu v budíku, čidle.... :wink:

_________________
ALFA ROMEO 146 1,9 TD - parádička :-)
AUDI COUPÉ QUATTRO 2,3 20V = pořádná strojovna ( 125 kw :-) )
ŠKODA 120LS, rv 81 - po STK :-) = Už není-totálka :-( , ale né mou vinou ;-)


11.4.07, 15:05
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
tak jak přijedeš domů nech to před barákem na volnoběh asi půl hodiny a v tvém případě sepni ventilátor, když ti nebude kapat voda s expansky tak tomu asi nic nebude a šálí tě teploměr miloš


11.4.07, 16:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
A tím že budeš mít na víčku na dolívání oleje emulzi se neřiď, pokud jezdíš krátký trasy tak se tam udělá, to je normální, podstatný je jestli není emulze na měrce oleje.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


11.4.07, 17:15
Profil

Příspěvky: 253
Příspěvek 
No uvidím zajtra odskúšam dám vediet.


11.4.07, 21:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 167
Bydliště: Prostějov
Příspěvek 
Kristensen píše:
A tím že budeš mít na víčku na dolívání oleje emulzi se neřiď, pokud jezdíš krátký trasy tak se tam udělá, to je normální, podstatný je jestli není emulze na měrce oleje.


Není až tak pravda, já jezdím s Eliškopu dlouhý trasy (cca 130km) a emulzi na víčkumám. Voda se ni ztrácí, ale v oleji nic nepřibývá :shock:

_________________
ALFA ROMEO 146 1,9 TD - parádička :-)
AUDI COUPÉ QUATTRO 2,3 20V = pořádná strojovna ( 125 kw :-) )
ŠKODA 120LS, rv 81 - po STK :-) = Už není-totálka :-( , ale né mou vinou ;-)


11.4.07, 23:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Dave_Pv píše:
Kristensen píše:
A tím že budeš mít na víčku na dolívání oleje emulzi se neřiď, pokud jezdíš krátký trasy tak se tam udělá, to je normální, podstatný je jestli není emulze na měrce oleje.


Není až tak pravda, já jezdím s Eliškopu dlouhý trasy (cca 130km) a emulzi na víčkumám. Voda se ni ztrácí, ale v oleji nic nepřibývá :shock:


No vždyť řikám že na víčku to je normální a 130km nic není :lol:

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


12.4.07, 07:35
Profil

Příspěvky: 253
Příspěvek 
Dneska som nechal teplotu vyjsť až do červeného otvoril som expanznú nádržku a zmeral teplomerom ani 50 stupňov.Takže zajtra skúsim vymeniť budík.Aj keď vypnem zapaľovanie ručička teploty nespadne hneď ako má ale sekano na 3krát takže uvidím.


12.4.07, 22:20
Profil

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Příspěvek 
salomen píše:
Dneska som nechal teplotu vyjsť až do červeného otvoril som expanznú nádržku a zmeral teplomerom ani 50 stupňov.Takže zajtra skúsim vymeniť budík.Aj keď vypnem zapaľovanie ručička teploty nespadne hneď ako má ale sekano na 3krát takže uvidím.


to mi dělá otáčkoměr, po vypnutí motoru nesjede plynule na nulu ale tak na dvakrát, a ještě ne úplně na nulu.. a dělá to proto že sem hlópé, blbnul mi (při určitejch otáčkách ručka skákala tak v rozmezí 500-1000 otáček) tak sem ho vyměnil, tenhle to dělá taky a ještě k tomu todleto :) a taky neukazuje přesně

_________________
Favorit 136L r.v. 1989, 50KW


13.4.07, 14:28
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 167
Bydliště: Prostějov
Příspěvek 
Belial píše:
salomen píše:
Dneska som nechal teplotu vyjsť až do červeného otvoril som expanznú nádržku a zmeral teplomerom ani 50 stupňov.Takže zajtra skúsim vymeniť budík.Aj keď vypnem zapaľovanie ručička teploty nespadne hneď ako má ale sekano na 3krát takže uvidím.


to mi dělá otáčkoměr, po vypnutí motoru nesjede plynule na nulu ale tak na dvakrát, a ještě ne úplně na nulu.. a dělá to proto že sem hlópé, blbnul mi (při určitejch otáčkách ručka skákala tak v rozmezí 500-1000 otáček) tak sem ho vyměnil, tenhle to dělá taky a ještě k tomu todleto :) a taky neukazuje přesně


To já bych byl bez otáčkoměru v ři*i :) Jelikož mi nefunguje tachometr (špatnej náhon) tak vím rychlost podle otáček :lol:

_________________
ALFA ROMEO 146 1,9 TD - parádička :-)
AUDI COUPÉ QUATTRO 2,3 20V = pořádná strojovna ( 125 kw :-) )
ŠKODA 120LS, rv 81 - po STK :-) = Už není-totálka :-( , ale né mou vinou ;-)


13.4.07, 22:55
Profil ICQ

Příspěvky: 253
Příspěvek 
Dal som nový budík a zatial sa drží stále na strede či mesto či mimo mesta takže uvidím dúfam že nebudem variť.


14.4.07, 14:15
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz