Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 11:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Motor 1.6 AEE (55kW) 
Autor Zpráva

Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Příspěvek Motor 1.6 AEE (55kW)
Ahoj, mám dotaz ohledně odtokových kanálů v hlavě válců (octavia 09/97 najeto 160tis/km).
Na prvním válci se mi drží vysoká hladina oleje (pružiny ventilů pod hladinou, spotřeba oleje 1litr/15000km). Myslel jsem, že se ucpal odtok. kanálek, tak jsem sundal hlavu začal čistit - a on tam žádný není. Nevíte je to záměr, nebo výrobní vada? Díky za odpověď.


18.4.07, 10:00
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
no pokud tímhle řešíš hlavně spotřebu oleje tak si vyměn gufera na ventilech, pochybuju že je na hlavě něco špatně, a jinak u ostatních válců ten odtok je?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


18.4.07, 11:09
Profil

Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Kristensen píše:
no pokud tímhle řešíš hlavně spotřebu oleje tak si vyměn gufera na ventilech, pochybuju že je na hlavě něco špatně, a jinak u ostatních válců ten odtok je?


U ostatních válců (2,3,4) tomu tak je. Je tam kanál odtoku 10mm dírou do bloku. Na 1. válci tahle díra není a přívod tlakového mazání se také liší od ostatních válců (přívod oleje přes díru pevnostního šroubu). Neřeším tím spotřebu oleje, sundal jsem hlavu preventivně, protože se zadřely 2 zdvihátka a chtěl jsem vidět na ventily. Bohužel 1 zdvihátko bylo na 1.válci výfuku a spousta karbonu. Dík za tip, ale nejsem si jist, že ta spotřeba oleje s tím souvisí (to budou asi už pístní kroužky).
Jen bych rád věděl PROČ.

Tak po 3 letech a dalších 40tis. km je 1. válec KO a 2. na řadě. Komprese je už tak malá, že 1. ani nepálí (na něktěré svíčky ještě pálí). Všecko jsem už rozebral mimo pístů, a je to v normě (včetně kalibrace vstřiků). Nědělal jste někdo pístní kroužky, lze to bez speciálních přípravků?
Jinak spotřeba oleje vzrostla 1l/3000km.


Naposledy upravil MartinG. dne 21.8.11, 10:28, celkově upraveno 1



18.4.07, 11:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
no jo teď na to koukám jsem přehlídl jednu nulu píšeš litr na 15 000 já čet na 1 500, no tak to není nioc hrozního na 160 000 ale jestli už jsi vytahal ty zdvihátka tak ty ventily bycvh vyměnil a a uno momento mám jednu hlavu 1,6 ve skříni se kouknu na ty díry

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


18.4.07, 11:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Tak jestli myslíš díry těsně vedle děr pro šrouby tak na prcním válci ta díra na olej není a na ostaních je takže to je asi v pořádku

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


18.4.07, 11:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz