Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 10:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 pořád škube.... 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9049
Příspěvek pořád škube....
...tak auto mi pořád škube jak prase, můžu seřizovat předstih jak chci ale škube to a škube. Ať dám 3°nebo 7° tak je to furt stejne.....na volno běh to jede dobe jak to vyturuju tak to střelí ale jenom maličko do vyjuku....nevím už co s tím. Tak mě napadlo že to bude v elektrice ale v předstihu, bude to v něčem jinem. protože mi přestali dobíjení baterie nefunguje topení, blinkry, nesvítí mazaní při otočeném kličku do polohy jedna, nefungue otáčkoměr. Nevíte kde by mohla být chyba? Napadá mě jediné a toto že je v hájí buď altík nebo něco jinýho?


1.5.07, 20:38
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
a co svíčky, prasklý palec miloš


1.5.07, 20:40
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: pořád škube....
škoda 105 na 120 píše:
...tak auto mi pořád škube jak prase, můžu seřizovat předstih jak chci ale škube to a škube. Ať dám 3°nebo 7° tak je to furt stejne.....na volno běh to jede dobe jak to vyturuju tak to střelí ale jenom maličko do vyjuku....nevím už co s tím. Tak mě napadlo že to bude v elektrice ale v předstihu, bude to v něčem jinem. protože mi přestali dobíjení baterie nefunguje topení, blinkry, nesvítí mazaní při otočeném kličku do polohy jedna, nefungue otáčkoměr. Nevíte kde by mohla být chyba? Napadá mě jediné a toto že je v hájí buď altík nebo něco jinýho?


a máš vyražený pojistky? To vypadá jako kdyby altík tlačil plus do svýho obalu, máš dobře odizolovanej ten šroub M6 na altíku jak se na něj dává kabel s očkem? I když to by vyráželo ani by jsi nemusel pouštět klíček. Nemáš někde přehozený kabely třeba na cívce nebo v dobíjení, na relátku?
Bych udělal hooookus pokus, sundat ty dva dráty s očkem z altíku a sešroubovat je jen k sobě bez altíku a natočit jestli se to změní nebo ne.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


1.5.07, 20:43
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
pojistky jsou všechny v klidu ani jedná není propálená....já jsem do elektriky nezasahoval....prostě z ničeho nic....


1.5.07, 21:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
pojistky jsou všechny v klidu ani jedná není propálená....já jsem do elektriky nezasahoval....prostě z ničeho nic....


a ten plast na kladívku co ho izoluje je OK? a co mrcha kondík?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


1.5.07, 21:22
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 478
Bydliště: hodonínsko,zarazice
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
pojistky jsou všechny v klidu ani jedná není propálená....já jsem do elektriky nezasahoval....prostě z ničeho nic....


Tak mě napadlo že to bude v elektrice ale v předstihu, bude to v něčem jinem. protože mi přestali dobíjení baterie nefunguje topení, blinkry, nesvítí mazaní při otočeném kličku do polohy jedna, nefungue otáčkoměr.


Skus se podívat pod přístrojovku jestli nemáš rozpojený ten malý konektor ,někdy tam blbě drží.
Dnes sem opravoval budík teploměru a jak sem to zkoušel při volnoběhu tak sem ho nechťa rozpojil a stalo se v podstatě
to samé cos napsal. Přístrojovka z rapida.

_________________
ŠKODA octavia => ŠKODA octavia super => ŠKODA 110L => ŠKODA 105L =>ŠKODA 120LS
=>ŠKODA 125L šedá r.v. 1989
Škoda 742 Forever Team
Ford Focus - 1,8 TDDi - 66kW - 1/2001 - Hatchback - Gold http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=9450


1.5.07, 21:48
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Jj taky mám přístrijovku z rapida.....musím na to kouknout...


2.5.07, 08:05
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Tak přistrojovka funguje....byla to pojistka....šteloval jsem předstih a když tam bylo 5° chytalo to samozapaly, tzn. že po vypnutí klíčku mi to startovalo ale výfuk šel do sání....teď je tam 10° a motor je jak pila samo po přitažení pružinek v rozdělovači. To BMW dneska nepochopilo když jsem vedle něj zagumoval...sice jen tak trošku ale piskalo to. No ale musím to šetřit....ještě bych potřeboval aby se mi ztratila vůle v rozdělovači v tom excentrickém bazmektu trochu je to volné....


2.5.07, 20:05
Profil
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
A takle se mi to líbí, pěkně ukázat co Šáde dovede...

Já s tim začal už ve 105-ce když sem na červenou zatáhl ručku, prohrabával plyn a popouštěl spojku. Dobře se kejvala... :lol: :lol: :lol: páč má monstrozní kroutak...no nic...


Jen tak dál...já ted trenuju Rapídka...

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


2.5.07, 20:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Jj líbí se mí jak ten motor dokáže zahýbat celým autem.....


2.5.07, 20:21
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Tak a je tro zase v troubě, včera jsem ztratil utahovací šroub držáku rozdělovače, asi prasknul jak jsem s tím na horkém motoru šteloval a tak se mi to rozštelovalo. je to v haji. Dneska jsem s tím jel po včerejším seřízení a zjistil jsem že když je motor studený jede to bez škubnutí, ale když už se to zahřeje tak to začíná škubat. Potřeboval bych poraadit jestli se dá nějakým způsobem vymezit vůle v rozdělovači, prožinky jsem natahl, ale je vůle v tom ekentrickém kolečku na konci rozdělovače, na te hřídelce. Jde to nějak opravit?? Protože palec mi trošku ještě pořád lítá....


4.5.07, 07:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
Tak a je tro zase v troubě, včera jsem ztratil utahovací šroub držáku rozdělovače, asi prasknul jak jsem s tím na horkém motoru šteloval a tak se mi to rozštelovalo. je to v haji. Dneska jsem s tím jel po včerejším seřízení a zjistil jsem že když je motor studený jede to bez škubnutí, ale když už se to zahřeje tak to začíná škubat. Potřeboval bych poraadit jestli se dá nějakým způsobem vymezit vůle v rozdělovači, prožinky jsem natahl, ale je vůle v tom ekentrickém kolečku na konci rozdělovače, na te hřídelce. Jde to nějak opravit?? Protože palec mi trošku ještě pořád lítá....


Až když se to ohřeje? co tam máš za svíčky?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


4.5.07, 14:22
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
Tak a je tro zase v troubě, včera jsem ztratil utahovací šroub držáku rozdělovače, asi prasknul jak jsem s tím na horkém motoru šteloval a tak se mi to rozštelovalo. je to v haji. Dneska jsem s tím jel po včerejším seřízení a zjistil jsem že když je motor studený jede to bez škubnutí, ale když už se to zahřeje tak to začíná škubat. Potřeboval bych poraadit jestli se dá nějakým způsobem vymezit vůle v rozdělovači, prožinky jsem natahl, ale je vůle v tom ekentrickém kolečku na konci rozdělovače, na te hřídelce. Jde to nějak opravit?? Protože palec mi trošku ještě pořád lítá....


je tam kolíček tak ten převrtej na větší :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


4.5.07, 22:27
Profil ICQ

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
svíčky jsou brisk N14YC klasika. No asi na ně dneska koukn u v jakém jsou stavu. Rozdělovač opravený.....je tam větší kolíček...


5.5.07, 07:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
svíčky jsou brisk N14YC klasika. No asi na ně dneska koukn u v jakém jsou stavu. Rozdělovač opravený.....je tam větší kolíček...


Hm ty svíčky jsou dobrý, já jen jestli tam náhodou nemáš N17, na ty jsem jednou ujel 15km a letěly do křoví protože to vubec po ohřátí nechtělo jet. Zkoušel jsi vyměnit indukční cívku? někdy taky zloběj, studený jdou a když se trochu ohřejou tak dělaj neplechu.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


5.5.07, 08:30
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz