Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 12:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Špatně startuje, kontrolka oleje. 
Autor Zpráva

Příspěvky: 4
Příspěvek Špatně startuje, kontrolka oleje.
zdravím kolegové, potřeboval bych radu..Začal mi blbnout můj Drak- Favorit LXi, rv 11/94. Naposledy nechtěl vůbec nastartovat, nepomáhalo ani prošlapávání plynu, nakonec teda naskočil, ale rozsvítila se kontrolka oleje, která sice v pravotočivý zatáčce zhasla, pak se ale znovu rozsvítila..Bohužel slečna přede mnou mu asi moc servisu a výměny náplní nedala, předtím bylo pravidelně servisované a má nalítáno dost málo..Myslíte si, že to může být olejem- stavem, nebo tím, že je už vyjetý? Další výměna měla být někdy v roce 2003 :oops: nebo po ujetí 100 000km, ale to ještě nemá, tak jsem to nechával, až to ujedu a pak že vyměním komplet náplně..

Pak mám ještě dva problémy- vytéká mi chladící kapalina- asi víčkem- těsnění v něm mám, takže nevím kde je problém..No a když najedu na nějakou nerovnost, začne mi pískat kolo- je to ložiskem? Pak si ještě občas pohvizdujou brzdy, dá se to nějak promazat aby přestaly.. Díky za rady a předem mě prosím neodzuďte za tragické dotazy :lol: bohužel automechanik nejsem a v autech se moc nehrabu :oops:


2.5.07, 08:51
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
To snad nieje pravda - to favo nema mierku oleja? Brzdy rozobrat, skontrolovat, vycistit a poskladat.


2.5.07, 09:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 267
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek 
Jestli ta máš 15ku, tak tu měň po deseti tisících popřípadě po roce, jestli měla bejt nová náplň v roce 2003, tak to ten olej musí vypadat.Jestli to to v zatáčce nemaže, tak ho tam máš asi málo a odlejvá se ti od koše.


2.5.07, 10:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 4
Příspěvek 
kontrolku oleje má, ten je ok.. teď jsem ho šel nastartovat a chytnul napoprvé a olej už nesvítí..že bych to nějak přechcal..no, olej jsem koukal měl být měněn 10/02 :oops: takže s tím musím rychle do servisu..má se ještě něco měnit, pokud se mění olej a filtr?


2.5.07, 11:17
Profil
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
k-dog píše:
kontrolku oleje má, ten je ok.. teď jsem ho šel nastartovat a chytnul napoprvé a olej už nesvítí..že bych to nějak přechcal..no, olej jsem koukal měl být měněn 10/02 :oops: takže s tím musím rychle do servisu..má se ještě něco měnit, pokud se mění olej a filtr?


To fakt neni možný, neměnit olej :evil: Vyměň olej a filtr, to stačí, ale jestli tam vůbec nějakej olej na vypuštění bude, když ti svítila kontrolka v zatáčce...

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


2.5.07, 11:46
Profil ICQ

Příspěvky: 4
Příspěvek 
mám to auto nedlouho a první věc po koupi byla kontrola náplní...nikde jsem nepsal, že mi v zatáčce svítí olej, jen, že mi svítila kontrolka oleje a po projetí zatáčky mi zhaslaa zase se rozsvítila..teď už je to ok, jak jsem psal, chytlo to napoprvý a už nesvítí olej...a stav je ok..ale stejně ho budu měnit, i filtr...Jako podle štítku se měl měnit 2002, 1 majitel ho prodal zhruba týhle době a druhá majitelka ho nemusela měnit v servisu, takže tam může být nějakej novější, každopádně já ho ale vyměním, filtr nejnovější už nevypadá.


2.5.07, 12:03
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Při koupi auta je výměna náplní a v případě gumovýho rozvoďáku jejich výměna nepsaná povinnost, nikdy nevíš, v jakým je to stavu a investice 2000,- do prevence je lepší než 10.000,- do opravy...

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


2.5.07, 16:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Špatně startuje, kontrolka oleje.
k-dog píše:
zdravím kolegové, potřeboval bych radu..Začal mi blbnout můj Drak- Favorit LXi, rv 11/94. Naposledy nechtěl vůbec nastartovat, nepomáhalo ani prošlapávání plynu, nakonec teda naskočil, ale rozsvítila se kontrolka oleje, která sice v pravotočivý zatáčce zhasla, pak se ale znovu rozsvítila..Bohužel slečna přede mnou mu asi moc servisu a výměny náplní nedala, předtím bylo pravidelně servisované a má nalítáno dost málo..Myslíte si, že to může být olejem- stavem, nebo tím, že je už vyjetý? Další výměna měla být někdy v roce 2003 :oops: nebo po ujetí 100 000km, ale to ještě nemá, tak jsem to nechával, až to ujedu a pak že vyměním komplet náplně..

Pak mám ještě dva problémy- vytéká mi chladící kapalina- asi víčkem- těsnění v něm mám, takže nevím kde je problém..No a když najedu na nějakou nerovnost, začne mi pískat kolo- je to ložiskem? Pak si ještě občas pohvizdujou brzdy, dá se to nějak promazat aby přestaly.. Díky za rady a předem mě prosím neodzuďte za tragické dotazy :lol: bohužel automechanik nejsem a v autech se moc nehrabu :oops:


Jsi se trošku upsal ne? Když už tak olej se mění po 10 000 - 15 000 a ne jak jsi psal ty po 100 000km

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


2.5.07, 20:26
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek 
no, po ujetí 100000, teď má auto najeto 97000...tak chladicí kapalinu jsem měnil nedávno ,brzdovku vyměním spolu s olejem..


2.5.07, 20:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 167
Bydliště: Prostějov
Příspěvek 
Asi myslel že až auto ujede 100 000km (jeho stav km) :wink:

_________________
ALFA ROMEO 146 1,9 TD - parádička :-)
AUDI COUPÉ QUATTRO 2,3 20V = pořádná strojovna ( 125 kw :-) )
ŠKODA 120LS, rv 81 - po STK :-) = Už není-totálka :-( , ale né mou vinou ;-)


2.5.07, 20:36
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Já teď dělal stk na fávu,má najeto poctivých 65 000km...jelikož olej mění jednou za 5 let tak ikdyž je ho tam dost tak na volnoběh svítí mazání i po výměně baroskopu.....takže jde vidět že se to dá taky pěkně zkur**t když se nemění olej.....a hlavně nedolívá.... :oops:

_________________
Obrázek


2.5.07, 21:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
roman heller píše:
Já teď dělal stk na fávu,má najeto poctivých 65 000km...jelikož olej mění jednou za 5 let tak ikdyž je ho tam dost tak na volnoběh svítí mazání i po výměně baroskopu.....takže jde vidět že se to dá taky pěkně zkur**t když se nemění olej.....a hlavně nedolívá.... :oops:


A neopravoval někdo na něm něco? třeba rozvody, se stane že se najde chytrák kterej dá pod olej. čerpadlo těsnění jako měla šáde a je vymalováno, v tu chvíli to nemaže na volnoběh.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


2.5.07, 21:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Kristensen píše:
roman heller píše:
Já teď dělal stk na fávu,má najeto poctivých 65 000km...jelikož olej mění jednou za 5 let tak ikdyž je ho tam dost tak na volnoběh svítí mazání i po výměně baroskopu.....takže jde vidět že se to dá taky pěkně zkur**t když se nemění olej.....a hlavně nedolívá.... :oops:


A neopravoval někdo na něm něco? třeba rozvody, se stane že se najde chytrák kterej dá pod olej. čerpadlo těsnění jako měla šáde a je vymalováno, v tu chvíli to nemaže na volnoběh.



Právě že na tohle fávo kašlaly z vysoka a nikdo nic na tom nedělal,proto když to vidím jak to dopadlo tak se mi otvírá kudla v kapse.-.......... :evil:

_________________
Obrázek


2.5.07, 21:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
hm, tak to pak už jedině pánve na klice - ojnicích

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


2.5.07, 22:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Kristensen píše:
hm, tak to pak už jedině pánve na klice - ojnicích



jj.....hele,na mím upraveným sem měl jednu záhadu kterou sem vyřešil ale trvalo to.....představ si že mám budík na tlak mazání a když sem mu dával zabrat tak začal mazat na poloviční tlak a svítila kontrolka ale vápětí sem mu dal zas čouda a opět to mazalo dobře.....takže to bylo jak kdy...třeba to týden bylo ok a pak se to zas objevilo.....přitom olej tam byl,nový sací koš,nový ojniční ložiska a ložiska na klice a axiální ložiška......kde by si hledal záhadu? :D

_________________
Obrázek


2.5.07, 22:07
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz