Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 07:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Lupání v kolech 
Autor Zpráva
Příspěvek Lupání v kolech
Nazdar pánové,

začalo mi (asi pred 2měsici) polupávat (zvuk byl slyšet) u praveho predniho kola, ted cca týden to začalo i na druhe strane! Jak amatersky nejlepe určím co to je? Homokloub? díky J


26.4.06, 07:21
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 263
Příspěvek 
Vadnej homokloub poznáš tak, že vytočíš přední kola co nejvíc do strany a rozjedeš se (nejlíp někde na větším parkovišti). Pokud je vadnej homokloub, bude ti přitom cvakat. Zkus to na obě strany. Naopak špatný ložiska se projevujou chroustáním při jízdě rovně.


26.4.06, 07:53
Profil
Příspěvek 
Kybergreg píše:
Vadnej homokloub poznáš tak, že vytočíš přední kola co nejvíc do strany a rozjedeš se (nejlíp někde na větším parkovišti). Pokud je vadnej homokloub, bude ti přitom cvakat. Zkus to na obě strany. Naopak špatný ložiska se projevujou chroustáním při jízdě rovně.


Jo díky, ale podel tvého popisu to asi budou spíš ložiska... zatim díky


28.4.06, 06:51
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
u felicie mi lupali puklice z hypermarketu - skoncili na zbernom dvore a kupil som original skodovacke a pokoj


30.4.06, 10:17
Profil
Příspěvek 
Peter50kw píše:
u felicie mi lupali puklice z hypermarketu - skoncili na zbernom dvore a kupil som original skodovacke a pokoj


díky za názor, ale na tom fáčku nemam poklice :wink: akorát by je někdo ukrad :lol: měj se a díky za koment


1.5.06, 08:52
Příspěvek prosííím o radu
Kybergreg píše:
Vadnej homokloub poznáš tak, že vytočíš přední kola co nejvíc do strany a rozjedeš se (nejlíp někde na větším parkovišti). Pokud je vadnej homokloub, bude ti přitom cvakat. Zkus to na obě strany. Naopak špatný ložiska se projevujou chroustáním při jízdě rovně.


ahoj, ještě bych měl dotaz: zaregistroval jsem, že je homokloub vnitřní a vnější! alespon dle ceniku autodilu, lze nak poznat kterej mam menit kuli tomu lupání nebo ne? Nebo je lepsí oba najednou? díky za co nejpřesnější popis :lol:


1.5.06, 08:59
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: prosííím o radu
Jarous; píše:
Kybergreg píše:
Vadnej homokloub poznáš tak, že vytočíš přední kola co nejvíc do strany a rozjedeš se (nejlíp někde na větším parkovišti). Pokud je vadnej homokloub, bude ti přitom cvakat. Zkus to na obě strany. Naopak špatný ložiska se projevujou chroustáním při jízdě rovně.


ahoj, ještě bych měl dotaz: zaregistroval jsem, že je homokloub vnitřní a vnější! alespon dle ceniku autodilu, lze nak poznat kterej mam menit kuli tomu lupání nebo ne? Nebo je lepsí oba najednou? díky za co nejpřesnější popis :lol:

Hnaci hridel ma klouby na obou koncich, jeden je u prevodovky a jeden je u kola, sice nevim, jestli se jim rika vnitrni a vnejsi, ale jiny dva tam nejsou. Namahany zatacenim je samozrejme ten vnejsi.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


1.5.06, 09:22
Profil ICQ YIM
Příspěvek Re: prosííím o radu
Děkuji ti za upřesnění, ale stále váhám co je v řiti, protože sem ted přezouval na letní kola a to lupání bylo slyšet když sem pouštěl auto z heveru, ale ne od tlumičů ale spíše od nápravy? hm? co myslíš? Dá se nějak poznat co to je? abych nemusel do sevisu a tam si jako obvykle nenavymýšleli ze sou to jak tlumice tak ložiska a i klouby a sem vtom za 8litrů i s prací :lol: díky


Viky píše:
Jarous; píše:
Kybergreg píše:
Vadnej homokloub poznáš tak, že vytočíš přední kola co nejvíc do strany a rozjedeš se (nejlíp někde na větším parkovišti). Pokud je vadnej homokloub, bude ti přitom cvakat. Zkus to na obě strany. Naopak špatný ložiska se projevujou chroustáním při jízdě rovně.


ahoj, ještě bych měl dotaz: zaregistroval jsem, že je homokloub vnitřní a vnější! alespon dle ceniku autodilu, lze nak poznat kterej mam menit kuli tomu lupání nebo ne? Nebo je lepsí oba najednou? díky za co nejpřesnější popis :lol:

Hnaci hridel ma klouby na obou koncich, jeden je u prevodovky a jeden je u kola, sice nevim, jestli se jim rika vnitrni a vnejsi, ale jiny dva tam nejsou. Namahany zatacenim je samozrejme ten vnejsi.


3.5.06, 11:24
Příspěvek 
Na mym Fáčku taky vrže přední pravý kolo, když jedu tak jenom trochu a když točim v malý rychlosti, tak to vrže jako kráva. Kolo zatim neupadlo, tak jezdim dál. Ale rád bych se těch zvuků zbavil, ale prostě nevim čim to je. A do servisu to taky nechci dávat.


8.5.06, 18:53

Příspěvky: 109
Bydliště: Běstovice
Příspěvek 
no kdyz rikas ze ti to vrzalo kdyz jsi to spoustel z heveru tak to vypada ze by to mohl delat spodni kulovej cep. a nebo mozna ulozeni ramene ale to spis ten cep


8.5.06, 19:53
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
ešte by to mohol byť homokynetický kĺb, pozri manžetu či nie je roztrhaná... ale to by musel byť suchý aby vŕzgal...


10.5.06, 10:05
Profil
Příspěvek Lupání--
Ahoj,

Tak "Hedlinz" to popsal špičkově to je přesně ono co mi to dělá a ted to dělá na obou stranááách co stím, je to teda Homo kloub nebo čep? Má někdo radu jak to určit alespon s velkou velkou velkou pravděpodobností? Díky


12.5.06, 08:19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Lupání--
Jarous píše:
Ahoj,

Tak "Hedlinz" to popsal špičkově to je přesně ono co mi to dělá a ted to dělá na obou stranááách co stím, je to teda Homo kloub nebo čep? Má někdo radu jak to určit alespon s velkou velkou velkou pravděpodobností? Díky


ja už mám výmenu poloosi za sebou, nemal som síce taký istý problém ako ty, ale zdvihni auto na hever, v prvom rade pozri manžety, ak máš nejakú roztrhanú, je to na výmenu ( prach robí svoje ), skús či máš niekde vôľu, a keď otáčaš volant ( na to si zober pomocníka ) počúvaj kde to vrže, ak nie tak skús chytiť poloos a skús vôľu hore/dole ( musí byť bez vôle ), smerom k prevodovke vôľu má mať ( cca max 0,5mm ), vytoč plný rajd a znova skús vôľu na poloosi, pootoč kolesom a znova...


14.5.06, 09:19
Profil
Příspěvek Re: Lupání--
michalkatka píše:
Jarous píše:
Ahoj,

Tak "Hedlinz" to popsal špičkově to je přesně ono co mi to dělá a ted to dělá na obou stranááách co stím, je to teda Homo kloub nebo čep? Má někdo radu jak to určit alespon s velkou velkou velkou pravděpodobností? Díky


ja už mám výmenu poloosi za sebou, nemal som síce taký istý problém ako ty, ale zdvihni auto na hever, v prvom rade pozri manžety, ak máš nejakú roztrhanú, je to na výmenu ( prach robí svoje ), skús či máš niekde vôľu, a keď otáčaš volant ( na to si zober pomocníka ) počúvaj kde to vrže, ak nie tak skús chytiť poloos a skús vôľu hore/dole ( musí byť bez vôle ), smerom k prevodovke vôľu má mať ( cca max 0,5mm ), vytoč plný rajd a znova skús vôľu na poloosi, pootoč kolesom a znova...


http://www.autodilykrc.cz/obrazek.php?n ... pg&texty=6

tuhle manžetu myslíš? a to by prach dělal takovej krávál? no nevim...,ale mrknu se, díky


15.5.06, 07:09
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Lupání--
to je manžeta homokynetického kĺbu, ak sa prach dostane do kĺbu a vazelína von, kĺb vyschne a vieš ako je to na sucho - železo na železo, prach robí brúsnu pastu a kĺb je v čudu...


15.5.06, 20:00
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz