Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26.10.24, 12:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Ca-Ca baterka 
Autor Zpráva
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek Ca-Ca baterka
koupil jsem novou baterku do auta, píšou na tom technologie ca-ca, copak to zase je za kravinu?


23.7.11, 20:34
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
Dej tam tuningovou diodu :D

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


23.7.11, 22:03
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
ca se používá pro alternátory s vyšším napětím, prostě od výroby je aku ca,

aku není vhodný prosváteční řidiče s dobíjecí soustavou do 14V


23.7.11, 22:26
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
tak to je dobrý, baterku mám do passata, to když není rozbitý, tak se pomalu nezastaví a napětí snad bude dobrý až přijde nový regulátor


24.7.11, 06:58
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
a to máš ca ca bezůdržbový nebo s deklíkama nízkoúdržbový


24.7.11, 07:32
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
Právě že CA CA s nízkou spotřebou vody a s deklikama je zlatá svatá obvzláště na soustavný ježdění po městě a samej start, to auto klidně může stát tři měsíce přijdeš cvrkneš a jedeš a v zimě jezdíš denně ráno v -15 2-3km a odpoledne na zpět a pořád startuje a startuje a to ještě do toho o víkendu jedeš v -20 natočit někomu přes kabely nafťák.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


24.7.11, 07:54
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
špunty tam jsou normálně, ja jsem nechtěl tzv. bezúdržbovou, dolít pár kapek destilky čas od času nebolí a vím, že se starám aby byla v pořádku, zlušenosti s tím mám řadu let bez problému


24.7.11, 10:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1674
Bydliště: Olomoucký kraj - Mírov
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
Ca baterie se dá použít normálně, Ca Ca již pouze jen do pár aut. Na to je jiná nabíječka s vyšším nab. napětím a dobíjení je též v autě jiné, pokuď se použije jinde, tak brzo odejde nenávratně z bateriového světa.

_________________
Škoda Favorit ELTRA 151 L PICK-UP
Elektromobil. Rok výroby: 1992.
Pohon: Trakční baterie. Napětí: 84 V. Kapacita: 180 Ah (C5).
Výkon: 15,4 kW. Max. rychlost: 80 km/hod. Dojezd: Podle terénu, max. 80 km.
Spotřeba: 20 až 25 kWh/100 km.


27.8.11, 13:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Ca-Ca baterka
Nabíječka na Ca Ca je potřeba taková která postupem času nabíjení neubírá na proudu, ostatně to je potřeba pro všechny běžný baterie pokud člověk chce kvalitně nabíjet a co se týče dobíjení v autě tak je bez problémů dostačující vždy silnější altík než je baterka takže pokud máš ve fávu (Karátku ty ne :-D ) altík 55A a baterku 44 bo 47 Ah tak to bude v klidu stačit a zvládat a baterka bude plně funkční po celou dobu svej životnosti, pokud chce někdo kvalitní baterku ode mě tak do jakého koliv auta Ca Ca TopLa červená a ty auta šlapou do dnes, z toho vím že dvě 120ky a tři fáčka už ji maj 6 let a startuje to léto zima, choděj na to nafťáky ať už octy nebo Opel/isuzu 1,7D, dokonce i ford mě na to startuje už víc jak 4 roky, já ve svým mám záměrně 66Ah kvůli startování přes kabely ta baterka je podle datumu stará 8 let a vytažená byla jen jednou, už jsem to tady někde psal, chtěl jsem ji po zimě pro jistotu dolejt ale nebylo co protože v ní nic nechybělo a když jsem ji připojil na nabíječku a tlačil do ní desetinu její kapacity tak za 5 minut začínala bublat, takže pište v ověřených faktech a zkušenostech a ne jen to co se někde povídá. To jsem tady měl taky postaršího pána že chce něw baterku tak jsem mu objednal a povídám že ať dojede s autem že mu ji tam zrovna v ceně hodím, ne nechtěl odnesl si jí pěšky domu sám si to dal do auta za 4 dny byl u mě že baterka na píču že mu včera nečlo natočit auto že ji chce reklamovat koukám do ní baterka plná hodím na nabíječku a na baterce 12,7 voltu , dám zátěžák a přes 30 vteřin na topným tělesu a pořád v zeleným řikám že je v cajku že nemám co nabíjet tak se semnou hádal tak jsem chytnul dědka, baterku a multimetr narovnal do kufru a hurá k němu, dal jsem je oba do auta, baterku na místo a dědka za volant cvrknul klíčkem auto chytlo a na mulťáku najednou 12,5 12,3 atd a už to šlo dolu aj v 3000ot/min blbec měl altík v háji, dokonce i ta stará baterka mu pak chodila další tři roky v samodomatraktůrku, dneska když přijede tak už zpívá od vrat jestli bych se mu nekouknul co s autem je že se v tom sám vrtat nechce. Tak co k tomu dodat?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


29.8.11, 21:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz