Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 15:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
werty píše:
Mě by jen zajímalo kdo tady ten sajrajt jménem Diava zavedl na ty TPS.



Je to ověřené že to funguje pokud dochází ke "škrábání" kartáčů na potenciometru a proti WD ta diava nevzlíná

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


20.7.11, 21:19
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 16.3.08, 16:39
Příspěvky: 376
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Ověřené ve smyslu že pak nedochází ke škrabání kartáčů to možná a to je asi tak to jediné. Ale zkus si napíchnout takto "ošetřený" TPS na osciloskop a pak pro změnu ten ošetřený k tomu určeným přípravkem... a budeš vědět hned kde je ten rozdíl. Ale jak říkám každému co jeho jeho jest.

_________________
Favorit 136X


20.7.11, 21:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
werty: dej link na odpovídající přípravek

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


20.7.11, 22:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.09, 03:10
Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Automechanik ke kterýmu sem tam jezdím (teď už spíš jen na pokec protože si většinu dělám sám :D ) používá na tohle něco od Valvoline a mám ten pocit že je to přímo tady tohle http://valvoline.cz/cs/shop/detail/46-a ... onic-300ml Bráchovi dělal potenciometr klapky na BMM už to bude rok a půl pořád dobrý tak snad by ten přípravek nemusel být špatnej.

_________________
Favo 135 (G)LX '93


20.7.11, 23:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
jo tak Clean tronic od valvoline mám taky a taky jsem to na to zkoušel a to mě dělalo neplechu

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


21.7.11, 15:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak jsem tedy vyčistil opět potenciometr klapky tentokrtát sprejem na kontakty a stale to dělá to samé.
Je normální že když otočím volnatem na doraz nebo zapnu světla spadnou mi otáčky o 200ot dolu a začne se to celý chvět div to nezdechne?
To mi příjde divný že by to souviselo s klapkou. Jinak ještě zkusím vyměnit svíčky a čidlo teploty vody... :roll:

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


23.7.11, 09:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
a vypisuje ti to znova nějaký chyby? protože on je taky problem v tom že třeba origo klapky ti vypíšou co je na nich za chybu ale některý náhrady ti to nevypíšou, bude se ti tam pořád jen objevovat že základní nastavení nebylo provedeno a u origo ti to klidně napíše Potenciometr škrtící klapky a základní nastavení nebylo provedeno a přitom obě klapky budou stejně poškozený.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.7.11, 09:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak ted sem to sel pro jistotu jeste omrkniut...pise mi to opetovne
1 Nalezeny chyby:
00609 - Vystup zapalovani 1
31-00 - preruseni n.zkrat na kostru
predtím tam byla porad chyba ovladace skrtici klapky ale to uz ted neukazuje takze je mozná ok ale chyba je nekde jinde.
Muzou to bzt ty svicky?

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


23.7.11, 09:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
takže základní nastavení zřejmě provedeno, a auto nechce jet tak jak má? Proč se píše na tohle zkontrolovat koncový výkonový stupeň zapalovacího trafa? Odpoj konektor od trafa a změř mezi prvním a třetím kontaktem napětí při zapnutím klíčku musí být min 11V jsou to oba krajní kontakty, potom vem zkoušečku zapoj ji na druhej a třetí kontakt a zastartuj skoušečka musí blikat, prostřední je 2 a když natočíš svorkovnici dvěma vodícíma drážkama nahoru tak 3 kontakt je vlevo.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.7.11, 09:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Myslíš zapalovací cívku?

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


23.7.11, 10:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak výměna svíček provedena, závad stále přetrvává, zkusím proměřit tu cívku ale nemám zrovna zkoušečku takže musím vydržet.
Jinak při volnoběhu se otáčky o něco málo zvýšily ale pořád kolisájí od 200 - 400 a cím vyssí je teplota tak otacky soupají na 400-600 pak 500-700 a pri kazdem vyrazeni
se zhounou na 200 a vyleti na 650. takze tak. No uvidim az promerim tu civku tak zatím díky pak dam vedet.

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


23.7.11, 12:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
jo je to divny ze by to bylo zrovna tím tu civku tam mam uz treti. Není to ani rok co jsem kupoval fungl novou, pred tím na vrakacu tak to chapu vzdy me odesla a zustal jsem stat a konec. no uvidime :)

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


23.7.11, 12:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
počkej počkej motor ti houpe na volnoběh "o 200-400 otáček " nebo ti volnoběh běží v rozmezí 200-400 otáček???

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.7.11, 18:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Při nastartovaní drří cca 200ot. a pak zacne houpat z 200 na 400 a pak se to stupnuje cim vice je motor zahratej tak tim se zvysuji otacky (houpou) jak sem psal nahore, nakonec se to ustali na nejakych 650 ot na volnobeh ale stejne hned po seslapnuti spojky leti otacky na 200 a pak se zveti na tech 650 a drzi

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


24.7.11, 09:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
a co jiný aktuální hodnoty za chodu? koukal jsi? teplota motoru a lambda jak chodí?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


24.7.11, 16:34
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.061s | 11 Queries | GZIP : Off ]