Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 12:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Klepaní v motoru u Fava 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Drak píše:
Mě se taky teda zatím nepovedlo přešálovat kliku bez brusu tak, aby to vydrželo, rekord má Avia 2500 km. Měl sem tu i experta, co si nechal generálkovat motor do Avie, věci si dodal sám, podle jeho slov vyvážený ojnice, přebroušenou kliku, válcovky a těsnění, motor vydržel klapat půl dne na volnoběh, to už se mi zvuk moc nezdál a ujel asi 100 km a podala mu ojnice ruku přes blok. Nakonec z něho vylezlo, že ojnice vyvážil váhou, kterou sebral staré v kuchyni a vybral čtyři, který vážily stejně, přeleštil je šmirglpapírem a kliku si přebrousil vlastnoručně ve svěráku šestikilem šmirglpapírem pod vodou. A pak mám být slušnej na zákazníky...


draku přesný scénář jak ho znám já a nikdy tomu nebylo jinak, v roce 1978 jsem začal s prvníma generálkama S 11 a pincky , časem jsme to vylepšili o osení ojnic a výměnou ložisek v ojnici na klice, že by to bylo něco světoborného to ne , ale jelo to, s tisícovkama a dál střídavě oblačno, a ještě draku na avii se ojnece neosí, aby netahala píst bokem? miloš


25.5.07, 17:33
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Osí, poctivá generálka na Avii by měla obsahovat přebrus kliky, výměnu ojničních pouzder pro pístmí čep, vyúhlování ojnic, kontrolu ovality ojnic, výměnu hlavních pánví a ojničních pánví na klice, srovnání bloku, srovnání + natlakování hlavy, přefrézování dosedací plochy pro válce, přefutrování vačky, nový písty+vložky+kruhy (spárovaný do sebe) a repas vstřikovacího čerpadla, nový trysky a žhaviče. Je to stejný jak u ostatních motorů, je to na stejným principu, dokonce sem viděl i přestavbu Aviackýho motoru na LPG.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


25.5.07, 17:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz