Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 13:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Oktávia 1,8 turbo 20 V přehřívá se 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Oktávia 1,8 turbo 20 V přehřívá se
zajímavý úkaz, nastartuju jedu teplota pomalu roste až na 120, hadice k termostatu studená, termostat je u čerpadla a čerpadlo je u rozvodů, hadice horní k chladiči je horká, chladič je horký, zastavím, teplota spadne na devadesát, hadice horní i spodní je horká, jedu dál a zas to samé pořád dokola, dá se to ještě jako tako uchladit topením při jízdě, termostat je druhý origo a tomu prvnímu nebylo nic, kapalina nemizí, že by motor tlakoval do vody taky nepocituji, ventilátor se točí, no nějaká prkotina, nebo předzvěst velkého průseru? miloš


19.5.07, 15:11
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Videl som na audine s takym motorom rovnaky problem - prasknuta vrtulka vodneho cerpadla sa pretacala na hriadeli.


19.5.07, 20:18
Profil

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Příspěvek 
akta x, čučím jak puk :shock: :)

_________________
Favorit 136L r.v. 1989, 50KW


19.5.07, 20:18
Profil ICQ

Příspěvky: 40
Příspěvek 
přesně tak VODNÍ PUMPA, měl jsem ten samý problém, někdo se na ni při rozvodech vys...l,
vrtulka je plastová a buď praskne, nebo se protáčí na hřídelce

_________________
felda 1,6 LPG 99rv


27.5.07, 15:25
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
maillo píše:
přesně tak VODNÍ PUMPA, měl jsem ten samý problém, někdo se na ni při rozvodech vys...l,
vrtulka je plastová a buď praskne, nebo se protáčí na hřídelce


no já sem se na to díval, jako na novou a jak by se mohla protočit na té hřídelce to by asi nešlo, tak jsem se jednoho ptal a že k tomu dojde tak, že se vychodí ložiska a ta vrtulka se optře o stěnu a praskne co vy na to? miloš


27.5.07, 16:01
Profil

Příspěvky: 40
Příspěvek 
já na to že jsem měl octavii 1,8 20V motor AGN, když jsem to vykuchal ven, tak vrtulka byla celá a otáčela se volně na hřídelce. Axiální vůle na ložisku byla neznatelná. Nevím co toho bylo důsledkem ale vrtulka se z hřídelky prostě uvolnila.

_________________
felda 1,6 LPG 99rv


27.5.07, 18:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Oni ten blby typ cerpadla neskor prerobili. Takze nove cerpadlo vyzera trochu inak a zavada by sa nemala opakovat. Ja som videl presne to co popisuje maillo.


27.5.07, 19:54
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Peter50kw píše:
Oni ten blby typ cerpadla neskor prerobili. Takze nove cerpadlo vyzera trochu inak a zavada by sa nemala opakovat. Ja som videl presne to co popisuje maillo.


a to já se díval asi na ten nový typ, tak mi to nešlo do hlavy a tu závadu už neuvidím, to jsem jednomu opravoval roky auta a nebyl jsem si jistý co to je, pak mi volal v sobotu na oběd že mi to veze na opravu a tak jsem mu řekl v pondělí a pán se urazil a šel jinam miloš


27.5.07, 20:12
Profil

Příspěvky: 40
Příspěvek 
no nevim jestli dělají jiný typ, ale každopádně při výměně rozvodů, měnit i vodní pumpu, pokud jí tedy pohání rozv.řemen,
mam pocit že u TDI to předepisuje i výrobce, každopádně zde se šetřit nevyplatí, pár potkaných motorů jsem už kuli tomu viděl

_________________
felda 1,6 LPG 99rv


27.5.07, 20:57
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz