Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 12:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 piestne krúžky 
Autor Zpráva

Příspěvky: 22
Příspěvek piestne krúžky
Dajú sa trochu "oživit" zapečeneé piestne krúžky? Niekde som počul že pomože pri výmene oleja streknúť do valca naftalén rozpustený v petroleji. Mám to skúsiť alebo jeto uplná blbosť.


4.6.07, 11:16
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek Re: piestne krúžky
adamisko píše:
Dajú sa trochu "oživit" zapečeneé piestne krúžky? Niekde som počul že pomože pri výmene oleja streknúť do valca naftalén rozpustený v petroleji. Mám to skúsiť alebo jeto uplná blbosť.

Jestli je máš zapečené jako já jsem měl, tak ti nepomůže ani svěcena voda - měl jsem totiž ty kroužky zaklepnuté :twisted:

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


4.6.07, 11:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Das dole hlavu valca, odmontujes vanu a po jednom vyberas piesty a davas nove kruzky. To je tak minimum co moze pomoct. Vsetko ostatne je strata casu a pripadne penazi.


4.6.07, 11:39
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: piestne krúžky
adamisko píše:
Dajú sa trochu "oživit" zapečeneé piestne krúžky? Niekde som počul že pomože pri výmene oleja streknúť do valca naftalén rozpustený v petroleji. Mám to skúsiť alebo jeto uplná blbosť.


já jsem ten naftalín s petrolínem úspěšně používal na motory dlouhodobě odstavené, nejlepší jsou nové kroužky ale tak na 30.000 pak to ty vložky vylágruje, tam musíš mít trochu zkušenosti, abys nepohl s vložkou, nezalomil šrouby v hlavě, neotočil šálky a podobné akce miloš


4.6.07, 14:36
Profil

Příspěvky: 22
Příspěvek 
Veď prave ze treba skusenosti a tie ja nemám. A metódou pokus-omyl sa my do rozoberania a skladania najdôležitejšej časti motora nechce púštať. :wink:


5.6.07, 16:56
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já jsem měl dnes taky zapečené kroužky na 120 a byly to nqkonec neprůchozí VN kabely, svíčky byly černé a le nebyly olejové a ty máš svíčky zaházené od oleje? a motor ti dýchá, jakože z víčka co napouštíš olej se ti kouří a jede tlak? miloš


5.6.07, 17:06
Profil

Příspěvky: 22
Příspěvek 
sviečky niesú zaolejované, sú ako keby hrdzavé tak trochu dohneda, A z toho vývodu pod viečkom sa my dymí.


5.6.07, 17:41
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
adamisko píše:
sviečky niesú zaolejované, sú ako keby hrdzavé tak trochu dohneda, A z toho vývodu pod viečkom sa my dymí.
těsnění pod hlavou :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


5.6.07, 17:55
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
adamisko píše:
sviečky niesú zaolejované, sú ako keby hrdzavé tak trochu dohneda, A z toho vývodu pod viečkom sa my dymí.

To vypadá na vodu ve válcích (těsnění hlavy), nebo jezdíš na LPG? ;)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


5.6.07, 17:56
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já bych dal M7 ADS III turboplus olej a jak ti zčerná tak M7 ADS IV superturbo a motor bych léčil tímto způsobem, kdo ti řekl že máš zapečené kroužky?miloš


5.6.07, 19:12
Profil

Příspěvky: 22
Příspěvek 
Tesnenie podhlavou myslím bude v poradku, lebo vodu my to nezere. Raz som skodovku poriadne prevaril pri jazde do kopca(v kolóne za kamiónom) a odvtedy trocha menej tahá, tak ma napadlo že by to mohlo byť tymi zapečenými krúžkamy. Btw: tie oleje naozaj dokazu napravit kompresiu?


5.6.07, 21:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Můžeš mít klidně pasklou hlavu.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


6.6.07, 06:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
adamisko píše:
Tesnenie podhlavou myslím bude v poradku, lebo vodu my to nezere. Raz som skodovku poriadne prevaril pri jazde do kopca(v kolóne za kamiónom) a odvtedy trocha menej tahá, tak ma napadlo že by to mohlo byť tymi zapečenými krúžkamy. Btw: tie oleje naozaj dokazu napravit kompresiu?


nedávno jsem měl jednu A3 pokud jsi sdělal víčko na nalévání oleje, tak jsei nabral prstem hromadu bordelu karbonu, dal jsem superturbo binec zmizel za 1000 km a ten karbon co je připečený ten zmizne po třetí výměně to mám tak vyzkoušené a motor bude jak sklo miloš


6.6.07, 06:48
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Chcelo by to pomerat kompresiu, takto su vsetko dohady. Zajdi za niekym, kto rozumie motorom a potom uvidis. Z toho co pises mozes mat dobry motor a mozes mat akukolvek inu zavadu.
Ak sa ti nestraca voda a neprehrieva motor, mas dobre tesnenie pod hlavou.
Ak spotreba oleja neprekracuje 0,5 litra na 1000 km, a sviecky nesu zanesene hubovitym ciernym marastom, kruzky su OK.
Ak mas rovnomerny chod motora na volnobeh, motor je v poriadku.

Ak niektora z tychto podmienok nieje splnena, mas co riesit.


6.6.07, 07:30
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz