Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 12:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Výměna rozdělovače 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek Výměna rozdělovače
Tak jsem se konečně odhodlal k přestavbě ekotronika.Akorád mi poradte jak se vyměnuje rozdělovač.Jak ho nastavit když ho vyměním aby to bylo aspon pojízdný.Díky všem.

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


5.6.07, 18:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Výměna rozdělovače
Vitezslav píše:
Tak jsem se konečně odhodlal k přestavbě ekotronika.Akorád mi poradte jak se vyměnuje rozdělovač.Jak ho nastavit když ho vyměním aby to bylo aspon pojízdný.Díky všem.


sděláš si víčko a palec nastavíš aby ti směřoval na vn kabel k prvnímu válci je tam myslím i tečka pak se podível na řemenici je na ní ryska a toč motor na nulu na rysku která je vlevo po směru otáčení na bloku, prostě ta nejvíc vepředu, povol rozdělovač jedním šroubem tu oblímku a vytoč ho ven, pak si vem klasiku, nasměruj na první válec je tam tečka na obvodu toho tělesa a píchni ho tam zatoč klíčkem a vyraz miloš


5.6.07, 19:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek Re: Výměna rozdělovače
slovacek.milos píše:
Vitezslav píše:
Tak jsem se konečně odhodlal k přestavbě ekotronika.Akorád mi poradte jak se vyměnuje rozdělovač.Jak ho nastavit když ho vyměním aby to bylo aspon pojízdný.Díky všem.


sděláš si víčko a palec nastavíš aby ti směřoval na vn kabel k prvnímu válci je tam myslím i tečka pak se podível na řemenici je na ní ryska a toč motor na nulu na rysku která je vlevo po směru otáčení na bloku, prostě ta nejvíc vepředu, povol rozdělovač jedním šroubem tu oblímku a vytoč ho ven, pak si vem klasiku, nasměruj na první válec je tam tečka na obvodu toho tělesa a píchni ho tam zatoč klíčkem a vyraz miloš

Super ,mockrát díky.Dám vědět.jak to dopadlo.

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


5.6.07, 20:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Ještě bych potřeboval vědět pár věcí.Od novího rozdělovače vede nějaká podtlaková hadička.Kam přesně vede a taky jsem koukal do chytrý knížky a je tam navíc ,,řídicí jednotka zapalování" od kud je přesně napájená,odkud to mám napojit z ekotronika.

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


5.6.07, 20:35
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Navic to nemůžu nikde na internetu najít kolik to stojí.Jak se tomu říká?Někde jsem četl že se to menuje i ,,elektronický spínač zapalování".

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


5.6.07, 20:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Vitezslav píše:
Navic to nemůžu nikde na internetu najít kolik to stojí.Jak se tomu říká?Někde jsem četl že se to menuje i ,,elektronický spínač zapalování".


Je to zapalovací modul,stojí kolem 700kč....na zapalovacím modulu sou čtyři konektory......pravý krajní(15) je napojená na indučku na +(15).....levý krajní je napojený na indučku -(1).....zbylé dva uprostřed sou na kabel co vede z rozdělovače a jelikož má každý kabel jiný konekter tak to neotočíš.....jinak teda indučka je napájená od zapalovací stříňky +(15)..to je že do cívky jde proud po zapnutí zapalování.....a z indučky z -(1) jde kabel na otáčkoměr. :D
Když koupíš ten zapalovací modul origoš plechový tak z druhé strany je i schéma zapojení... :D

_________________
Obrázek


6.6.07, 13:54
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Mužu ho napájet tím samím vývodem jako se napájí karbec?

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


6.6.07, 18:14
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Vitezslav píše:
Mužu ho napájet tím samím vývodem jako se napájí karbec?


Radši ne,co vede na karbec drát tak ten je přes pojistku,takže když shoří pojistka tak nejde volnoběh......na indučku vede kabel rovnou ze zapalovací skříně bez pojistky..... :D

Ono kdyby si to napojil na ten kabel co vede na ten karbec a pojistka by se spálila tak ti chcípne motor a je konec.... :D

_________________
Obrázek


7.6.07, 14:03
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 543
Bydliště: MOST
Příspěvek 
Ja totiž předělávam ekotronika ,tak že tam zatím žadnej přivod nemám,ale indukční cívku tam mám tak že mužu použít ten.

_________________
Škoda ROOMSTER 1,4 16V, 63KW, r.v.2008


7.6.07, 17:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Vitezslav píše:
Ja totiž předělávam ekotronika ,tak že tam zatím žadnej přivod nemám,ale indukční cívku tam mám tak že mužu použít ten.


Natáhni extra kabel na cívku, ten od karbce budeš stejně potřebovat a brát šťávu z něj není moc dobrý.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


7.6.07, 21:14
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
roman heller píše:
Vitezslav píše:
Navic to nemůžu nikde na internetu najít kolik to stojí.Jak se tomu říká?Někde jsem četl že se to menuje i ,,elektronický spínač zapalování".


Je to zapalovací modul,stojí kolem 700kč....na zapalovacím modulu sou čtyři konektory......pravý krajní(15) je napojená na indučku na +(15).....levý krajní je napojený na indučku -(1).....zbylé dva uprostřed sou na kabel co vede z rozdělovače a jelikož má každý kabel jiný konekter tak to neotočíš.....jinak teda indučka je napájená od zapalovací stříňky +(15)..to je že do cívky jde proud po zapnutí zapalování.....a z indučky z -(1) jde kabel na otáčkoměr. :D
Když koupíš ten zapalovací modul origoš plechový tak z druhé strany je i schéma zapojení... :D


romane zapalovací modul je u stříkačky, a tak krabka za těch 700 je tyristorové zapalování, já jsem to nikdy nekupoval a neuměl jsem to ani pojmenovat někdo mi to tu napsal, a ta hadička pokud nic nenajdeš se dá napojit na trysku minima, koupíš v nontážním středisku LPG, vrtneš pětku díru do sání, čestku závit a je tam miloš


8.6.07, 05:37
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Jediný, co na autě vede bez pojistky je 30 kabel mezi baterkou, startérem, alternátorem a spínačkou, takže klidně můžeš použít vývod od odpojovače volnoběhu na karbecu, akorát si zjisti, která je to pojistka a případně ju vyměň aby hodnota byla u válcové 16A a nebo u nožovky 15A.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


8.6.07, 05:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz