| Autor |
Zpráva |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Cvakání při startování
Ahoj, před Vánocemi nám odešel startér a tak jsem ho vyměnil za nový. Problém je, že už po měsíci začlo cosi cvakat, když se startér točil. Nějaká rada, jestli reklamovat, něco s tím udělat nebo to nechat? 
Naposledy upravil manchman dne 21.2.12, 19:20, celkově upraveno 2
|
| 20.2.12, 13:14 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
21lucas
Ignorant pravidel
Registrován: 4.5.09, 22:46 Příspěvky: 9493 Bydliště: Kolín
|
 Re: Cvakání při startování
velorex se startuje nakopavackou ne??
_________________ otec: Fobia Sedan HTP  m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta
|
| 20.2.12, 13:32 |
|
 |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Re: Cvakání při startování
Jej, zase sem na to zapomněl - je to Felicia, naftová.
|
| 20.2.12, 13:35 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Cvakání se ozývá z pojistkové skříně? Jestli ano, může blbnout relé "X" nebo může být porucha opět ve startéru (pokud byl použit starší).
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 20.2.12, 13:40 |
|
 |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Re: Cvakání při startování
Cvakání je slyšet z motoru a startér byl novej.
|
| 20.2.12, 13:42 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Cvakání při startování
zjisti co cvaká v motoru 
|
| 20.2.12, 14:26 |
|
 |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Re: Cvakání při startování
To cvakání není od pojistkové skříně, ale ze startéru (špatně jsem to napsal). Musí to být ze startéru, protože to cvakání je slyšet jen když se startér točí. Jakmile pustím klíček z polohy II, tak cvakání přestane. Dnes jedu do garáže, tak to nahraju.
|
| 20.2.12, 14:37 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
Mě se zdá, že už to točíte i přes běžící motor, ne? A myslíte, že přes ten kravál co dělají dieslové motory by jste slyšel něco cvakat u startéru?
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 20.2.12, 20:17 |
|
 |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
Teď jsem to nechal točit úmyslně, aby to bylo slyšet, jak to cvaká. Jde o to, že první měsíc to znělo absolutně jinak, nádherně to vždycky naskočilo, pak se to zvrtlo a bylo tam slyšet tenhle zvuk. Proto jsem to sem napsal, abyste mi poradili co s tím.
|
| 20.2.12, 20:19 |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
Mi ten zvuk pripadal, jakoby preskakovaly zuby nevenci setrvaku, nemuzu si pomoct... dival ses na venec jak vypada, kdyz jsi mel starter venku?
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 20.2.12, 22:09 |
|
 |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
Byl venku naposledy v ten den, kdy jsem to měnil. Nějak se mi do toho nechce  . Ale zítra se na to teda podívám a dám vědět. Já si taky myslim, že jsou to zuby, ale radši jsme se tady optal.
|
| 20.2.12, 22:26 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
dyt ti blafne motor a ty držíš starter  jen si hraj chlape 
|
| 20.2.12, 22:27 |
|
 |
|
manchman
Registrován: 17.9.11, 20:58 Příspěvky: 31
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
Tohle jsem udělal je pro to, aby to bylo slyšet. Jinak samozřejmě pustím klíček hned, jak to naskočí..
|
| 20.2.12, 22:29 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
Miloši, vždyť jsem mu to psal i já. Určitě není u tohoto problém nějak zamezit naskočení motoru, aby jen delší dobu točil startér, pro názornost. Točit startér při běžícím motoru je dobrá prasárna.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 21.2.12, 16:04 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Cvakání při startování - edit /VIDEO/
rachtání dělá i ložisko pastorku, rádo se opotřebí nebo i vyjede ven, no pokud je starter nový nikoliv repasovaný tak věnec setrváku bude dobrý tak někomu na hrob 
|
| 21.2.12, 16:54 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|