Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.9.24, 04:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 felda mi žere olej 
Autor Zpráva

Příspěvky: 2
Příspěvek felda mi žere olej
mam feldu z r.96 1,3 když jsem jí koupil tak jsem vyměnil olej a dolil ho na max.
ujel jsem s ní cca 1200 km asi za 5 dni a jsem s minimu. pls poraďte co s tim
bojim se že mam špatný pístní kroužky a nebo prasklý těsnění pod hlavou ale nekdo mi říkal že kdyby to bylo těsnění pod hlavou tak mam černou vodu a kdyby to byly ty kroužky tak mi jde z vejfuku kouř jak z trabiho tak nevim


12.4.07, 20:42
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 554
Bydliště: Smiřice
Příspěvek 
Nejdřív se podívej jestli ti někde nesákne olej hlavně okolo řemenice u kliky může být jen prasklé gufero. A jestli je vše v pořádku pak bych to vyděl na gufera na ventilech jsou to běžné závady. A že by to dělaly kroužky to je málo pravděpodobné, a těsnění pod hlavou to bys zjistil že máš zasrané svíčky nebo máš olej ve vodě.

_________________
Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/


12.4.07, 20:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Taky si myslim at nejdrive zkontrolujes motor zespod a kolem dokola zda neni nekde poteceny od oleje a pokud ne taky ty gufirka kolem ventilu. 10 kusu stoji kolem 100 kc zhruba. (nejspis min) Takze nakladna oprava to neni a nic tim nepokazis


12.4.07, 21:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Hlavně pokud by jsi kupoval ty gufera tak nekupuj co nejlevnější, nejlépe nějakej střed, protože pokud koupíš něco lacinýho polskýho tak se může stát že za měsíc to budeš dělat znova

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


13.4.07, 12:43
Profil

Příspěvky: 2
Příspěvek 
panové dík za rady teď sem se vrátil od auta koukal sem uplně všude a asi to vypadá na špatný těsnění u vany ta byla trochu od oleje a kolem šroubů byl olej ještě čistej jinak je motor asi ok koukal sem i na svíčky a vypadali jako každý jiný co jsem viděl tak snad to bude jenom v tý vaně jinak dik


14.4.07, 08:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Tak jestli pujdeš pro těsnění tak nekupuj nic gumokorkovýho, jen tvrdý papírový cca 2-3mm silný. Ten gumokorek je sv*ně, že když to pořádně neodmastíš nebo to namatleš tmelem tak jak to přetáhneš tak to těsnění vyjede ven a celá práce k ničemu.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


14.4.07, 12:18
Profil

Příspěvky: 2
Příspěvek oil
měnils i filtr? jestli první nalils olej podle měrky a pak startoval tak je to jasné do systému vleze(filtr) víc jak půl litru.má tam být 4,5l (1,3)


16.6.07, 18:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek Re: oil
honza šnajdr píše:
měnils i filtr? jestli první nalils olej podle měrky a pak startoval tak je to jasné do systému vleze(filtr) víc jak půl litru.má tam být 4,5l (1,3)

do felcky sa naleje 4 l oleja pri vymene a pri dalsej vymene musi byt olej stale na maxime. Tak aspon fungovala moja felcka.


17.6.07, 10:36
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek Re: oil
Peter50kw píše:
honza šnajdr píše:
měnils i filtr? jestli první nalils olej podle měrky a pak startoval tak je to jasné do systému vleze(filtr) víc jak půl litru.má tam být 4,5l (1,3)

do felcky sa naleje 4 l oleja pri vymene a pri dalsej vymene musi byt olej stale na maxime. Tak aspon fungovala moja felcka.


aj favo.
zas sa prizivim na topicu, ked uz ma taky velavravny nazov.....
mate niekto s skusenosti s olejami ELF? viem ze nam to leju do Renaultu ale dnes som to dal aj do fava, pac v tom servise kde som dal nemaju ziadne moguly ani madity, tvrdili mi ze tam drzia len kvalitne oleje, a ja im verim.

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


12.7.07, 16:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Akykolvek olej na ktorom je napisane SAE SF/SG/SJ,.... a sucasne 15W40 alebo 10W40 alebo 5W40. Na znacke v podstate nezalezi.


12.7.07, 20:16
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
toto je ono http://olejposta.sk/r_96.html

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


12.7.07, 20:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz