Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 16:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Výmena motora-problem 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37
Bydliště: SVK-KE
Příspěvek Výmena motora-problem
Caute, mam taky problem, konecne sa mi podarilo zohnat motor do mojho fatasa pretoze ten moj bol KO a do repasu sa mi nechcelo. A tak som sa pustil do vymeny, vonku to slo celkom dobre, hore to uz bola ina sranda, a teraz momentalne mi drzi na prevodovke a je podlozeny zospodu, problem je v tom ze do vodnej pumpy som nalisoval novy silneblok a ked som to isiel uchytit do kasne nejak sa cudne skutil ale povedzme ze je tam, tak som isiel prichytit spodny drziak a to som zistil ze mi chyba asi 15cm do napravnice aby som ho zasruboval. celkovo mam motor nejak dosikma a neviem ho dat do povodnej polohy aby som mohol normalne napojit silenbloky, po celom dni snazenia dat sa ho jak ma byt som z toho :cry:


29.6.07, 20:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Výmena motora-problem
:shock: v prvom rade musíš motor nasadiť na prevodovku ja do robím od spodu, povolíš silemblok na prevodovke aby sa celý agregát mohol pohybovať do strán, od spodu motor dvíhaš a smeruješ aby ti zapadol silemblok vodnej pumpy, tam daj iba skrutkovač. dole pod motorom tú varechu (spodný silemblok motora) nasaď na tú konzolu čo ide s motora a silou motor stoč tak že vaňu potlačíš do predu (lepšie keď ste dvaja) a konec tej varechy nasaď do nápravnice, samozrejme idú tam tie dve gumičky a 4 také šáločky, potom daj na silemblok vodnej pumpy tú skrutku.. a hotovo... ( samozrejme zacentrovať na stred a podoťahovať )

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


30.6.07, 05:51
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já jsem to dělal i tak že jsem si dal mezi podběhy trámek a do něj opřel páku a motor jsem měl zavěšený na řetězu na té páce, postupně jsem to zvedal a podkládal až jsem to tam dopracoval, když se mi špracne ten silenblok tak ho ukázním majzlíkem miloš


30.6.07, 08:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37
Bydliště: SVK-KE
Příspěvek 
diki chlapy, pondelok idem do garaze a musi tam ist po dobrom alebo zlom:D


30.6.07, 19:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37
Bydliště: SVK-KE
Příspěvek 
no tak motor sa mi podarilo nahodit, poskladal som ho, nahodil nove tesnenie pod hlavu (isla tak trosku dole -0,5),v podstate som cely vrch motora zgeneralkoval, poskladal som vsetko pozapajal a ta kua nestartuje, toci starterom a to je vsetko, po dnesnom celodennom ladeni zapalovania, prezapalu som dospel len k tomu ze pri startovani sem tam trosicku zabuble alebo streli do vyfuku :cry: neviete co je z tym? uz som bezradny


20.7.07, 20:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 587
Bydliště: Piešťany-SK
Příspěvek 
Nemáš náhodou otočený rozdeľovač o 180 stupňov? Nastav si rysku na remenici na 0 a pozri či ti palec rozdeľovača smeruje ku káblu 1. valca.

_________________
EX Škoda 105S, r.v.1977- odchádza do automobilového neba:(
Škoda Forman 136GLX COMFORT LINE r.v.1994
Citroen Xantia Break 2.0HDi r.v.1999


20.7.07, 21:25
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
sundej ventilový víko, natoč čtvrtý válec do střihu ventilů, a podívej se zda jseš riskou na řemenici proti nule a palcem v rozdělovači proti risce na tělísku rozdělovače (prvním válci)

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


20.7.07, 21:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37
Bydliště: SVK-KE
Příspěvek 
tak nebol to ani pretoceny rozdelovac, dnes sme aj z jednym mechanikom nad tym cucali ale nikto nevie co z tym motorom je.
Stale iba sa tocii a sem tam streli z karbeca, dnes dokonca uz strelil raz z vyfuku (iskru ma aj palivo ma)
fakt som uz bezradny, co by to tak este mohlo byt? :cry: :cry:

_________________
práve prebieha evolúcia :))


22.7.07, 14:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
A co máš za systém? Klasickej karbec, ekotronik, nebo stříkačku?V posledních dvou případech by mohl být špatnej setrvačník, každej má jinak udělaný zářezy pro hallův snímač a dělá to bordel, snad každej, kdo dělá výměnu doma setrvačník nekontroluje a pak s tím bývají potíže. U karbecu bych zkusil uvýst zapalování na stejnej potenciál, protože kastla je většinou u podběhů zhnilá a rozdíly v ukostření bývají kolikrát neuvěřitelný.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


22.7.07, 16:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37
Bydliště: SVK-KE
Příspěvek 
Drak píše:
A co máš za systém? Klasickej karbec, ekotronik, nebo stříkačku?V posledních dvou případech by mohl být špatnej setrvačník, každej má jinak udělaný zářezy pro hallův snímač a dělá to bordel, snad každej, kdo dělá výměnu doma setrvačník nekontroluje a pak s tím bývají potíže. U karbecu bych zkusil uvýst zapalování na stejnej potenciál, protože kastla je většinou u podběhů zhnilá a rozdíly v ukostření bývají kolikrát neuvěřitelný.


je to karabec, a ukostrenie som uz kontroloval malo by to byt v poriadku

_________________
práve prebieha evolúcia :))


25.7.07, 21:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
tommy píše:
Drak píše:
A co máš za systém? Klasickej karbec, ekotronik, nebo stříkačku?V posledních dvou případech by mohl být špatnej setrvačník, každej má jinak udělaný zářezy pro hallův snímač a dělá to bordel, snad každej, kdo dělá výměnu doma setrvačník nekontroluje a pak s tím bývají potíže. U karbecu bych zkusil uvýst zapalování na stejnej potenciál, protože kastla je většinou u podběhů zhnilá a rozdíly v ukostření bývají kolikrát neuvěřitelný.


je to karabec, a ukostrenie som uz kontroloval malo by to byt v poriadku


Změř ještě cívku v rozdělovači a zkus přehodit zapalování co je na podběhu za jiný.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


25.7.07, 21:51
Profil

Příspěvky: 212
Bydliště: Praha, Ostrava
Příspěvek 
Vypada to, jako kdyby byly spatne zapojene kabely ke svickam nebo otoceny rozdelovac. Zapaluje svicka, ktera nema.

edit: aha, rozdelovac je ok, tak zkontrolovat kabely :)


26.7.07, 10:50
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz