Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 04:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 jak je to s odhlašováním auta? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 220
Příspěvek jak je to s odhlašováním auta?
Rád bych koupil auto na náhradní díly, ale nevím, jestli mi to jen tak odhlásí, prej je potřeba potvrzení o ekologické likvidaci. Řeknete mi někdo prosím, jak to chodí a jak to udělat(popř. obejít)?
Dikec moc :wink:

_________________
Škoda forman 135,5LS r.v.92 pohon LPG


15.7.07, 09:51
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
v podstatě se to obejít nijak nedá, na úřadě trvají na dokladu o odborné likvidaci, obejdeš to tak, že si auto na sebe přepíšeš stojí to litr a RZ dáš do depozita, pokud má auto ještě platnou STK tak si tu najdi slovenského kamáráda třeba michala a za 1000 kč si vyřídíš převozní značky a auto se jako prodá do zahraničí nebo nahlaš žes byl v zahraničí a auto ti spadlo do moře v tomto případě auto zaniklo, radil to jeden chykrák z MD ČR jako vysvětlení pojmu kdy vozidlo zanikne miloš


15.7.07, 10:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 436
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek 
já bych to zkusil takto-dojdeš na úřad,řekneš,že to chceš přepsat na kohosi odkudsi z jiného okresu,jméno a adresu si vymyslíš.Prý se to nijak nekontroluje,auto bude v polopřevodu a ty dojdeš do pojišťovny a zrušíš pojistku.Pak to ber za vyřízený,majitel je už někdo jiný,ty řekneš přinejhoršim,že už si to dávno odvez,papíry po čase možná nějaký snaživý ouřada odhlásí.
nebo klasickej fígl-dojít na policajty,říct,že vozidlo bylo odcizeno
nebo papíry prodat bez auta
údajně to de obejít i tak,že napíšeš čestné prohlášení,že vozidlo zaniklo před tím,než začalo platit to nařízení o likvidaci
Jinak tenhle nápad s likvidacemi je silně protiústavní,tak to dej k soudu a měl bys vyhrát :wink:

_________________
Felicia 1999 50kw
NEMÁM RÁD AUTOPOTAHY


15.7.07, 11:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 220
Příspěvek 
A co kdybych tam přišel a řekl, že je mi líto, ale auto už neexistuje, že mi ho cigáni za barákem rozebrali...

_________________
Škoda forman 135,5LS r.v.92 pohon LPG


15.7.07, 11:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 436
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek 
florisimo píše:
A co kdybych tam přišel a řekl, že je mi líto, ale auto už neexistuje, že mi ho cigáni za barákem rozebrali...

tak by tě možná vyvedla ochranka :D

_________________
Felicia 1999 50kw
NEMÁM RÁD AUTOPOTAHY


15.7.07, 11:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Je to jednoduchý.... ted sem to zrovna dělal..... Auto můžeš bud odhlásit natrvalo a tam potřebuješ ten protokol o ekologické likvidaci anebo ho můžeš odhlásit jen dočasně a tam ten protokol nepotřebuješ, protože máš auto třeba v garáži a budeš s ním jezdit třeba až za tři roky anebo taky za 100 let třeba po tom už je každýmu ho**o. Prostě to dočasně zruš (stálo mě to 100Kč) Všchno ti vemou jen ti nechají velkej techničák, kde ti napíší, že to bylo odhlášeno a na základě toho ti zruší pojistku anebo jim stačí v pojištovně jen kupní smlouva (si můžeš nějakou vymyslet)...Takhle je to nejjednoduší a bez problémů a nikdo ti nic nemůže.....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


15.7.07, 13:25
Profil ICQ

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Dočasně vyřadit se říká do depozitu, ale to má háček, značky v něm můžou být maximálně rok a nevydají je ven, dokud auto nemá platnou STK a pojistku, v opačným případě účtujou docela slušný penále za každej den prodlení vyzvednutí a může to zkončit i exekucí, jeden náš zákazník měl značky z pojízdné dílny v depozitu, kde na ně zapoměl, protože auto jezdilo jen v objektu firmy a za pět let mu přišlo vyrozumění o exekuci na majetek pokud to nezaplatí do 15ti dnů.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


15.7.07, 18:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 220
Příspěvek 
Jura píše:
Je to jednoduchý.... ted sem to zrovna dělal..... Auto můžeš bud odhlásit natrvalo a tam potřebuješ ten protokol o ekologické likvidaci anebo ho můžeš odhlásit jen dočasně a tam ten protokol nepotřebuješ, protože máš auto třeba v garáži a budeš s ním jezdit třeba až za tři roky anebo taky za 100 let třeba po tom už je každýmu ho**o. Prostě to dočasně zruš (stálo mě to 100Kč) Všchno ti vemou jen ti nechají velkej techničák, kde ti napíší, že to bylo odhlášeno a na základě toho ti zruší pojistku anebo jim stačí v pojištovně jen kupní smlouva (si můžeš nějakou vymyslet)...Takhle je to nejjednoduší a bez problémů a nikdo ti nic nemůže.....




Ale když to budu mít v depozitivu, nebudu muset za to něco platit, když to bude uschovaný?

_________________
Škoda forman 135,5LS r.v.92 pohon LPG


15.7.07, 18:39
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Drak píše:
Dočasně vyřadit se říká do depozitu, ale to má háček, značky v něm můžou být maximálně rok a nevydají je ven, dokud auto nemá platnou STK a pojistku, v opačným případě účtujou docela slušný penále za každej den prodlení vyzvednutí a může to zkončit i exekucí, jeden náš zákazník měl značky z pojízdné dílny v depozitu, kde na ně zapoměl, protože auto jezdilo jen v objektu firmy a za pět let mu přišlo vyrozumění o exekuci na majetek pokud to nezaplatí do 15ti dnů.

No to si děláš prdel..... a co když to budu chtít ted vyřadit úplně? A mám to jen dočasně odhlášený....půjdu se zeptat na to.... třeba jim bude stačit kupní smlouva, že jsem ho prodal a už ho nemám....Anebo snad nějak sfalšovat nebo se nekde domluvit a sehnat ten protokol.... Nevíš jak na to ted?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


15.7.07, 19:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Jura píše:
No to si děláš pr**l..... a co když to budu chtít ted vyřadit úplně? A mám to jen dočasně odhlášený....půjdu se zeptat na to.... třeba jim bude stačit kupní smlouva, že jsem ho prodal a už ho nemám....Anebo snad nějak sfalšovat nebo se nekde domluvit a sehnat ten protokol.... Nevíš jak na to ted?


ja som ťa na to upozornil....

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


15.7.07, 19:13
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
florisimo: platí se za to jednorázovej poplatek, každej úřad si ho stanovuje sám, měl by být jednotnej 100,- ale může se to lišit.

Jura: značky bez STK, ME a pojistky nevydají a to ti zas neudělají bez auta, jediný řešení snad je nahlásit krádež auta i s papírama, pak by to snad vyřadit šlo.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


16.7.07, 05:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak papíry od auta mám....technickou to má ještě skoro dva roky a emise taky a mám od toho doklady...., takže bych si mohl lehce udělat na měsíc pojištění a značky a všechno bych měl v pohodě dostat zpátky, ale tak snad to nemusím dostat zpátky...je to prostě dočasně odhlášený a ted to chce prostě nějak zařídit, aby se to odhlásilo rovnou přímo natrvalo...to snad jde ne z dočasného odhlášení přímo odhlásit natrvalo ne? Jen prostě to chce schrastit ten protokol o likvidaci někde anebo něco jinýho.....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


16.7.07, 07:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
michalkatka píše:
Jura píše:
No to si děláš pr**l..... a co když to budu chtít ted vyřadit úplně? A mám to jen dočasně odhlášený....půjdu se zeptat na to.... třeba jim bude stačit kupní smlouva, že jsem ho prodal a už ho nemám....Anebo snad nějak sfalšovat nebo se nekde domluvit a sehnat ten protokol.... Nevíš jak na to ted?


ja som ťa na to upozornil....


No hele a ty když toho favorita budeš mít rozebranýho, tak kastli hodíš někam do šrotu ne? Takže by ti měli dát nějakej papír, kterej by se mi mohl hodit jakože ten protokol.... Hmmm?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


16.7.07, 07:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Jura píše:
michalkatka píše:
Jura píše:
No to si děláš pr**l..... a co když to budu chtít ted vyřadit úplně? A mám to jen dočasně odhlášený....půjdu se zeptat na to.... třeba jim bude stačit kupní smlouva, že jsem ho prodal a už ho nemám....Anebo snad nějak sfalšovat nebo se nekde domluvit a sehnat ten protokol.... Nevíš jak na to ted?


ja som ťa na to upozornil....


No hele a ty když toho favorita budeš mít rozebranýho, tak kastli hodíš někam do šrotu ne? Takže by ti měli dát nějakej papír, kterej by se mi mohl hodit jakože ten protokol.... Hmmm?


jedine účtenku za hromadu plechu, cca 3sk/kg, ale ekologickú likvidáciu ti to nenahradí...
však zmluvu máš, predal si to, to by im mohlo stačiť na odhláseie...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


16.7.07, 08:44
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12112
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Aby bylo jasno...
Ke vsemu teoretizovani:

Odhlasit auto bez ekologicky likvidace u nas nejde. Hotovo, tecka. Sice muzes nahlasit kradez, ale kdyby se nahodou stalo ze Policie vypatra ze je to fiktivni, tak jsi asi v dost velkym pruseru. Nehlede na to ze se ti motor dostane do registru kradenejch vozidel a jed s tim pak nekam.....

Jestli nekdo da cestny prohlaseni ze auto zaniklo pred nabytim ucinnosti zakona (coz mozny je, ale...), tak auto prinejmensim od ty doby musi bejt bez technicky (coz je asitak 4 roky), jinak to snad kazdymu dojde, ze to je picovina.

Jsou firmy, ktery likvidujou kompletni auta zadarmo nebo za malo penez a pokud tomu autu neco chybi (jako treba motor), tak chteji zaplatit vic penez.
Koupit protokol o likvidaci a auto si nechat (to uz je jedno jestli to auto ofiko koupis zpatky jako dily nebo jestli je to neofiko) je dost drahy. Muze to napriklad stat 2000,-.

Bez spoluprace firmy co auta likviduje si v CR s vrakem nahranej.

Jasno?

Viky - neekologicky likvidator :-)

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


16.7.07, 08:53
Profil ICQ YIM
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz