Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 12:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Smrad banzinu v aute. 
Autor Zpráva

Příspěvky: 6
Příspěvek Smrad banzinu v aute.
Cau, mam Skoda Favorit r.v.90, a uz dlouho mi pri jizde smrdi v aute benzin, nemuzu prijit na to odkud to je, dival jsem se jestli nemam nekde prorazenou trubku pod autem ale nic. Uz jsem to mel aji v servisu a tam rekli ze nic nenasli tak uz si nevim rady.


13.7.07, 23:38
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Zkus se mrknout pod zadní židle, je tam víčko v podlaze a pod ním je uzávěr nádrže s plovákem a trubkama, občas sjede hadica odvětrání a pak to smrdí dovnitř.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


14.7.07, 08:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Toto isté mám ja na mojej šáde (pzor ale, Š125) - ke´d mám v nádrži viac ako 10 l benzínu a prejdem prudšie ľavotočivou zákrutou (= benzín sa preleje na pravú stranu) tak cítim v aute zápach benzínu...neviete poradiť?

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


15.7.07, 20:57
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Tam má každá komora odvzdušnění zvlášť, tak je možný, že zrovna z levé ti sjela hadička, akorát u 742 je to katastrofa, soudruzi totiž postavili v boleslavi na letiště nádrž a okolo toho svařili auto.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


16.7.07, 05:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Drak píše:
Tam má každá komora odvzdušnění zvlášť, tak je možný, že zrovna z levé ti sjela hadička, akorát u 742 je to katastrofa, soudruzi totiž postavili v boleslavi na letiště nádrž a okolo toho svařili auto.

Přesně tak, myslím, že bez demontáže nádrže se tam nedostaneš. A pro demontáž nádrže je nutná demontáž převodovky a vhodná demontáž motoru... :evil:
No, vyměňovat nádrž je nejhorší práce na škodovce. Druhá nejhorší je výměna převodovky a třetí nejhorší výměna motoru... :lol:
Jinak většinou vypadává hadice odvzdušnění nalévacího hrdla nádrže, která lze víceméně bez problémů nasadit zpět a pojistit sponou.

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


16.7.07, 11:30
Profil ICQ

Příspěvky: 258
Bydliště: Bohdaneč u Zbraslavic
Příspěvek 
ferrari píše:
Toto isté mám ja na mojej šáde (pzor ale, Š125) - ke´d mám v nádrži viac ako 10 l benzínu a prejdem prudšie ľavotočivou zákrutou (= benzín sa preleje na pravú stranu) tak cítim v aute zápach benzínu...neviete poradiť?


mám ten samý problém, závadu jsem našel, nádrž je na levé strane ve spoji malinko děravá, benzín neteče, ale vzlíná a smrdí v autě. Už jsem koupil nádrž funglovku ale nejsou lidi kdo by ji přehodil, radši tankuju 15 litrů. :roll:

_________________
___________________
|^^^^^^^^^^^^^^| ,, _\_
|**** PARADIO***** '|""";.||.___.
|_..._...______==== ___|__|..., ] |
"(@ )'(@ )""""*|(@ )(@ )*****(@)
Škoda 120GL 1987 - VW PASSAT 1.8T/110kW


22.7.07, 15:25
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
paradio píše:
mám ten samý problém, závadu jsem našel, nádrž je na levé strane ve spoji malinko děravá, benzín neteče, ale vzlíná a smrdí v autě. Už jsem koupil nádrž funglovku ale nejsou lidi kdo by ji přehodil, radši tankuju 15 litrů. :roll:



Me nepatrne prolinal benzin z mista jak je dole privarena ta trubka co se na ni nasazuje hadice spojujici nadrze zapatlal sem to ohnivzdornym tmelem na kamna a kotle a drzi to pres rok :shock:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


22.7.07, 15:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Na mojí 105ce to byl jenom špatně utažený plovák...jinak ta výměna nádrže mi nepřišla až tak hrozná, akorát je to otravná a zdlouhavá práce při které se musí vykuchat půlka auta. Měnil jsem to sám v únoru ve vymrzlém průjezdu při teplotách kolem nuly a před umrznutím mě zachánila asi jenom ta flaška rumu kterou sem si za tímto účelem koupil :D K dispozici jsem měl jenom asi 25cm vysoké nájezdy, převodovku ani motor jsem vytahovat nemusel, na podepření převodovky jsem použil klasický hydraulický hever na výmenu kola. Menší problémy byly akorát při montáži s usazováním trubek od chlazení, trochu větší s trubičkou od hydrauliky ke spojce a největší asi s hadičkama zmiňovaného odvětrání nádrže (pro člověka s menšíma rukama by to ale neměl být problém. Nepočítám teda potíže s pohybem kvůli mému trochu nadrozměrnému pupku :D :D. Je dobré přesně dodržet výrobcem předepsaný postup, ušetří to spoustu času a nervů.


26.7.07, 11:25
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz