Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 07:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Reproduktory v předních dveřích 
Autor Zpráva
Příspěvek Reproduktory v předních dveřích
Ahoj všem,

rád bych se zaptal na jednu věc. Přemýšlim o vybavení mýho fáva novou audio soustavičkou a do předních dveří sem si vybral reproduktory (jsou umístěny klasicky vlevo dole) s roztečí 165cm. Když sem měřil rozteč původních tak ta je 130-140cm.

Myslíte že nebude problem zvětšit otvor na rozteč 165? Nemáte někdo obdobný zkušenosti?

Děkuju za radu Honza


17.5.06, 06:33
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
a co mas za vyplne? 93 nebo jeste 92?

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


17.5.06, 08:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
novější, tvarovaný, takže předpokládám 93 :roll:


17.5.06, 09:19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Na starých výplních jsem to řešil takhle (aby se tam vešel průměr 165mm), s novými ti nepomůžu...
Obrázek
...ale zkus juknout na http://tappaja.com/autohifi/favorit/dvere/index.htm

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


Naposledy upravil Nepér dne 18.5.06, 16:42, celkově upraveno 1



17.5.06, 10:40
Profil ICQ

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
jo jo tento odkaz je cesta dobrým směrem, pokud to myslíš s audiem vážně a ten stroj do kterého to instaluješ ti zato stojí, jedině takto! P.S.: všimni si malých repráčku (výškový) výš nad basákem!

_________________
Favorit LPG


17.5.06, 11:04
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
hlavne to nezatlumuj jako to dela ten typek tady - zatlumeni je samozrejme dulezity, ale bude se ti tam drzet voda a bude to hnit - kdyz prsi, tak vnitrkem dveri protykaj litry a litry vody!! tak bacha na to

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


17.5.06, 11:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
to je pravda! ale po stránce akustiky je to správně! reprobedna (tady je tvořena dveřmi) má být co nejvíc zatumená (až vzduchotěsná) ale tady to néni možné, takže nechat odtokové dírky na spodcích dveří pruchodné, hlavně to nešrubovat na tapecírunk :!:

_________________
Favorit LPG


17.5.06, 12:01
Profil
Příspěvek 
Dik za odkaz, dá se z toho udělat dobrej obrázek, jak to namontovat.

Rozhodně nebudu zatlumovat, to se mi nezdá jako dobrej krok, bude se v těch dveřích držet voda....dle mě teda...nevim jaká je praxe.


17.5.06, 12:08
Příspěvek Dom:
nešroubovat na tapecírunk? Noo takže myslíš, že bych měl vytvořit něco podobnýho z překližky, jako udělal ten týpek v tom odkazu?


17.5.06, 12:14

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek Honza:
Honza píše:
nešroubovat na tapecírunk? Noo takže myslíš, že bych měl vytvořit něco podobnýho z překližky, jako udělal ten týpek v tom odkazu?

určitě, protože tapecírunk je tenký a poddajný, když to bude napevno přichycené na dveřích bude hrát jenom reproduktor, ale pokud to švihneš na něho tak se to bude hrát celé ale hrát má pouze repro! při špatném uchycení energie, která má rozkmitávat membránu, hýbe s celým polstrováním a to je špatně! bude to drnčet a basy protožr při těch se membrána nejvíc vychyluje! jo a ten materiál s čeho to řezal se menuje MDF. to zatlumení bych nezavrhoval, ale ty otvory na odtok vody určutě nezaslepuj!

_________________
Favorit LPG


17.5.06, 23:41
Profil
Příspěvek Re: Honza:
Dom píše:
Honza píše:
nešroubovat na tapecírunk? Noo takže myslíš, že bych měl vytvořit něco podobnýho z překližky, jako udělal ten týpek v tom odkazu?

určitě, protože tapecírunk je tenký a poddajný, když to bude napevno přichycené na dveřích bude hrát jenom reproduktor, ale pokud to švihneš na něho tak se to bude hrát celé ale hrát má pouze repro! při špatném uchycení energie, která má rozkmitávat membránu, hýbe s celým polstrováním a to je špatně! bude to drnčet a basy protožr při těch se membrána nejvíc vychyluje! jo a ten materiál s čeho to řezal se menuje MDF. to zatlumení bych nezavrhoval, ale ty otvory na odtok vody určutě nezaslepuj!



Dobře, budu si stim hrát o víkendu a zkusim to přesně podle návodu, jak je to v tom odkazu. Ten zatlumovací materiál zkusim sehnat, zatim teda nemám ani představu kde, ale zkusim....a rozhodně si udělám tu desku na připevnění toho repráku ke dveřim. Když koukám na ty obrázky, týpek to udělal z nějaký překližky.


18.5.06, 05:46

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
ten materiál se jmenuje "MDF" poptej se po něm někde v truhlářství! nevím přesně jak dělal tu samotnou tubu kdo které našruboval repro, ale pokud to stoho vyřezával a pak slepoval tak to je piplačka a s obyč dřevotřísky se podle mě nechytáš!
zkama si? ptám se že kdybys byl z někama za rohem tak tě třeba nasměruju do nějaké prodejny, nebo mám o ozvučení slušnou literaturu!

_________________
Favorit LPG


18.5.06, 09:09
Profil
Příspěvek 
Dom píše:
ten materiál se jmenuje "MDF" poptej se po něm někde v truhlářství! nevím přesně jak dělal tu samotnou tubu kdo které našruboval repro, ale pokud to stoho vyřezával a pak slepoval tak to je piplačka a s obyč dřevotřísky se podle mě nechytáš!
zkama si? ptám se že kdybys byl z někama za rohem tak tě třeba nasměruju do nějaké prodejny, nebo mám o ozvučení slušnou literaturu!


sem z pardubic


18.5.06, 12:11
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Tak jsem zvětšil můj původní obrázek, aby bylo vidět, že tam mám taky výškáče...
Jinak tlumil jsem to tak, že jsem na ten plech naproti repráku nalepil kus tlustýho koberce, asi 1 cm nad spodní hranu, aby nestál ve vodě. Mezi tapecírunk a dveře jsem nacpal asi 1 cm tlustej molitan a nějak jsem to zmáčknul, aby to mezi sebou nedrnčelo. A ty 4 vruty jdou až do plechu, aby to pořádně drželo...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


18.5.06, 16:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
HOnza píše:
Dik za odkaz, dá se z toho udělat dobrej obrázek, jak to namontovat.

Rozhodně nebudu zatlumovat, to se mi nezdá jako dobrej krok, bude se v těch dveřích držet voda....dle mě teda...nevim jaká je praxe.


No, ja som to mal zatlmené nasledovne:
najpv na plech asfaltové pláty, potom vystrihnuté kusy z karimatky (tá je dobtrá preto, lebo na povrchu je celistvá, nie pórovitá = nenasiakne vodou) asi dopoly dverí mám dosku z MDF (zvonky, priskrutkované cez tapacír o dvere. Nezdá sa, žeby mi dvere hnili.

A čo takto použiť originál vytlmovací materiál (poznáte to, ten šedý, ihlačekovitý molitan - v propagačných materiáloch píšu, že je vode odolný...


21.5.06, 20:51
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fatal a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz