Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 06:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 jak je to s odhlašováním auta? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Nj...tak mám sehnanej jeden autobazar, kde mi ten protokol vystaví i bez auta, ale za 3 tisíce.... což je dost moc hodně peněz vlastně za nic. Jinak nevíte co by se stalo kdybych prostě auto vyndal z toho depozita a nechal bych ho jakože v provozu? Staral by se o to někdo?

Michalkatka: Jinak Michale.... co ty uděláš s karoserií a motorem? Protože taky by byla možnost to vzít z depozita normálně do provozu a nahlásit, že to ukradli což by bylo v pohodě, ale nesmí se nikde objevit číslo karoserie a motoru, tak se chci jen zeptat co bude š dělat s motorem, abych věděl, jestli je pro mě tahle možnost reálná.

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


16.7.07, 12:13
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Jura píše:
Nj...tak mám sehnanej jeden autobazar, kde mi ten protokol vystaví i bez auta, ale za 3 tisíce.... což je dost moc hodně peněz vlastně za nic. Jinak nevíte co by se stalo kdybych prostě auto vyndal z toho depozita a nechal bych ho jakože v provozu? Staral by se o to někdo?

Michalkatka: Jinak Michale.... co ty uděláš s karoserií a motorem? Protože taky by byla možnost to vzít z depozita normálně do provozu a nahlásit, že to ukradli což by bylo v pohodě, ale nesmí se nikde objevit číslo karoserie a motoru, tak se chci jen zeptat co bude š dělat s motorem, abych věděl, jestli je pro mě tahle možnost reálná.


to už zaváňa podvodom, ja mám tebou podpísanú zmluvu o kúpe, takže sa mám čím obhájiť, motor si zatiaľ nechám a uvidím, buď ho upravím a predám, alebo upravím a nechám si ako záložný (závodný), a kasňa vyzerá celkom zachovalo, mimo lemov a blatníkov, možno ju predám celú, alebo po častiach, uvidím ako natrafím... ale ja číslo vybrusovať nebudem, to potom pôsobí veľmi čierno a s tým nechcem mať nič spoločné

a keď by si auto predal do bazáru (alebo nechal bazár to sprostretkovať) a oni to predajú, hoci aj do zahraničia, ako sa postupuje na inšpektoráte? bežne sa to robí, však takto sa dovážajú auta, ty si to nemal "odhlásiť", ale "nahlásiť" predaj, mňa tam uviesť ako nového majiteľa, (odovzdať značky, vyradiť s evidencie na tvoje meno) , a viac sa o to nikto starať nebude...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


16.7.07, 12:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Jj.... to je pravda to dělat nebudu to zavání podvodem už a je to dost problémový a taky bych třeba tebe mohl dostat do problémů, takže tuhle variantu nechávám být... každopádně mám na to rok a musím něco vymyslet......

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


16.7.07, 14:20
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Drak píše:
Dočasně vyřadit se říká do depozitu, ale to má háček, značky v něm můžou být maximálně rok a nevydají je ven, dokud auto nemá platnou STK a pojistku, v opačným případě účtujou docela slušný penále za každej den prodlení vyzvednutí a může to zkončit i exekucí, jeden náš zákazník měl značky z pojízdné dílny v depozitu, kde na ně zapoměl, protože auto jezdilo jen v objektu firmy a za pět let mu přišlo vyrozumění o exekuci na majetek pokud to nezaplatí do 15ti dnů.


no draku to teda zírám kdes na ty penále přišel, penále jsou s obchodních vztahů, to bys pak nevyzvedl občanku a penále nebo cokoliv z úřadu a penále to asi nejde, a je tam koloběh, někdo tě musí vyzvat k zaplacení penále, dát k soudu, který vydá platební rozkaz, další soud musí ustanovit exekutora a exekutor může jednat o tomto ti přijde vyrozumění, nebo při depoziti RZ bys musel podepsat arbitráž, nemůže jen tak přijít exekuce to je jen pro ty co chodí kanálama a místě bydliště se nezdužujou to ten stou dílnou kecal podle mě tak neplatil pojistku tam to jde ale s úřadem v neobchodním vztahu a penále nesmysl miloš


18.7.07, 14:48
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Nesmíš to brát doslova, penále ve smyslu jako pokutu, nebo spíš skladný, jak ho uvidím, tak se zeptám, co tam bylo napsaný + vyměření pojistnýho zpětně, vyšlo ho to tehdá skoro na stovku. Jak to má s poštou nevím, osobně ho nekontroluju, jestli si vybírá schránku, nebo chodí na poštu.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


18.7.07, 16:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Drak píše:
Nesmíš to brát doslova, penále ve smyslu jako pokutu, nebo spíš skladný, jak ho uvidím, tak se zeptám, co tam bylo napsaný + vyměření pojistnýho zpětně, vyšlo ho to tehdá skoro na stovku. Jak to má s poštou nevím, osobně ho nekontroluju, jestli si vybírá schránku, nebo chodí na poštu.


draku v pohodě já toho mám v depozitu ještě že mám multikáru sklopku až mně jednou vyzvou já to vidím na patovou situaci značky si vybrat nemohu není na co a vrátit mi je nemohou není kam je připevnit, živnost nemám a jak jsem auta zlikvidoval prokazovat nemusím, jen organizace, prostě spadly do moře, tak klidně spím miloš


18.7.07, 19:05
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
Drak píše:
Nesmíš to brát doslova, penále ve smyslu jako pokutu, nebo spíš skladný, jak ho uvidím, tak se zeptám, co tam bylo napsaný + vyměření pojistnýho zpětně, vyšlo ho to tehdá skoro na stovku. Jak to má s poštou nevím, osobně ho nekontroluju, jestli si vybírá schránku, nebo chodí na poštu.


draku v pohodě já toho mám v depozitu ještě že mám multikáru sklopku až mně jednou vyzvou já to vidím na patovou situaci značky si vybrat nemohu není na co a vrátit mi je nemohou není kam je připevnit, živnost nemám a jak jsem auta zlikvidoval prokazovat nemusím, jen organizace, prostě spadly do moře, tak klidně spím miloš


Můj člověk :D
...když tu máme tak blbý zákony... :evil:
...není to náhodou v rozporu se základním právem vlastnit věc? Jen tak k zamyšlení, jestli mezi vámi (námi) není nějaký právník... ;)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


19.7.07, 16:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No to je fakt demence jak je to ted udělaný.... Furt ještě nevím, jak to udělám, když mám auto v depozitu a už auto nemám...sem si říkal co kdybych ho přihlásil jakoby do provozu a nechal tak do aleluja...

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


19.7.07, 17:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 50
Bydliště: Vsetín
Příspěvek 
Ja sem sa chtěl optat, doklady od našeho starého auta se daly do depozitu asi před rokem, kdy to bylo na dobu neurčitou. .
Takže já to mám NO PROBLEM, ne? doufám že za nějaký čas mi nepřide upozornění k vyzvednuti vozidla nebo neco podobneho :P ... Diky za info

_________________
Renault 21, 2.2 GTX, phase 2, LPG, 8l/100km (LPG)
----
Zháňka Toyoty Supry MKIII Turbo Targa; r.v. 1991 ; 3000 ccm ; swap engine z MK4 - 235 kW


26.7.07, 16:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Těžko říct.... každopádně bych na to nesázel

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


26.7.07, 17:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Luke píše:
Ja sem sa chtěl optat, doklady od našeho starého auta se daly do depozitu asi před rokem, kdy to bylo na dobu neurčitou. .
Takže já to mám NO PROBLEM, ne? doufám že za nějaký čas mi nepřide upozornění k vyzvednuti vozidla nebo neco podobneho :P ... Diky za info


Nečetl jsem všechny příspěvky ale problém v podstatě pro tebe možná nastane až to budeš chtít vyzvednout a to finanční, je hotová schválená novela, teď přesně nevím zda platí od poloviny tohoto roku nebo až od nového ale veškerá vozidla která budou a JSOU uložena v depozitu, tak při jejich vyzvednutí majitel zaplatí za každý rok uložení 50kč, nelze si toto předplatit, lze zaplatit každý rok nebo za všechny roky zpětně při vyzvednutí. poplatek 50kč platí od začátku účinosti této novely. Takže pokud to tam máš už 5 let (třeba) tak to platit nebudeš ale pokud to tam nadále necháš celý následující rok (od platnosti novely) tak už platit budeš.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


26.7.07, 18:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 50
Bydliště: Vsetín
Příspěvek 
Kristensen píše:
Luke píše:
Ja sem sa chtěl optat, doklady od našeho starého auta se daly do depozitu asi před rokem, kdy to bylo na dobu neurčitou. .
Takže já to mám NO PROBLEM, ne? doufám že za nějaký čas mi nepřide upozornění k vyzvednuti vozidla nebo neco podobneho :P ... Diky za info


Nečetl jsem všechny příspěvky ale problém v podstatě pro tebe možná nastane až to budeš chtít vyzvednout a to finanční, je hotová schválená novela, teď přesně nevím zda platí od poloviny tohoto roku nebo až od nového ale veškerá vozidla která budou a JSOU uložena v depozitu, tak při jejich vyzvednutí majitel zaplatí za každý rok uložení 50kč, nelze si toto předplatit, lze zaplatit každý rok nebo za všechny roky zpětně při vyzvednutí. poplatek 50kč platí od začátku účinosti této novely. Takže pokud to tam máš už 5 let (třeba) tak to platit nebudeš ale pokud to tam nadále necháš celý následující rok (od platnosti novely) tak už platit budeš.


Jenže já už to nebudu nikdy vyzvedávat, sem se rozhodl.. Mam škodarnu na ND..

_________________
Renault 21, 2.2 GTX, phase 2, LPG, 8l/100km (LPG)
----
Zháňka Toyoty Supry MKIII Turbo Targa; r.v. 1991 ; 3000 ccm ; swap engine z MK4 - 235 kW


26.7.07, 19:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
jo tak to ti moc nepomůže pokud je to napsané na tebe, úmyslně jsem to nepsal protože nevim jaká ta doba je ale je v novele zahrnuto i to že pokud se a teď právě nevim jestli 10 nebo kolik let o to nikdo nebude zajímat tak to auto z evidence zruší a budou vymáhat poplatky za předchozí uložení.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


26.7.07, 20:52
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 50
Bydliště: Vsetín
Příspěvek 
Kristensen píše:
jo tak to ti moc nepomůže pokud je to napsané na tebe, úmyslně jsem to nepsal protože nevim jaká ta doba je ale je v novele zahrnuto i to že pokud se a teď právě nevim jestli 10 nebo kolik let o to nikdo nebude zajímat tak to auto z evidence zruší a budou vymáhat poplatky za předchozí uložení.

No to snad ne :-( .. ale vím že se to dříve tak dělalo normalně když se chtěl někdo zbavit auta.. Dal to do depozitare a byl klid už na vždy... ale ted už to prave nejde kdyz je to omezeni.. ale my to stihli tak nevim no.. (bylo psane na tatu)

_________________
Renault 21, 2.2 GTX, phase 2, LPG, 8l/100km (LPG)
----
Zháňka Toyoty Supry MKIII Turbo Targa; r.v. 1991 ; 3000 ccm ; swap engine z MK4 - 235 kW


26.7.07, 21:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Já se pokusím tu novelu vymám it z bratra, pracuje na Městském úřadě takže tyhle info mám vše od něj.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


26.7.07, 22:00
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz