Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 06:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 jak je to s odhlašováním auta? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Trocha právničiny.....

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/od ... ml?id=9249

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 08:16
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:


To jer hezké ale neřeší to základní problém toho když už to vozidlo JE dočasně vyřazeno z provozu, to je jedna věc a druhá věc, cesta z toho údajně začarovaného kruhu je, a to tato, lze použít čestné prohlášení že vozidlo fyzicky neexistuje, a jeho likvidace proběhla tím že bylo rozprodáno na ND a samotnýž skelet s výrobním číslem byl odvezen do sběrných surovin, motor byl taktéž rozprodán na jednotlivé díly a samotný blok s výrobním číslem byl odevzdán ve sběrných surovinách jako hliník. Náplně byly odevzdány v autoservise. Na základě tohot čestného prohlášení vám musí vozidlo trvale vyřadit z registru.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 14:22
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Myslíš, že když si doma napíšu čestný prohlášení a v něm přesně to co tu píšeš, tak mi to auto MUSÍ odhlásit? Nebudou chtít třeba nějaká potvrzení z autoservisu a sběru, že jsem jim tam nějaké ty věci donesl? Myslím, že tak lehké to nebude....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 14:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
Myslíš, že když si doma napíšu čestný prohlášení a v něm přesně to co tu píšeš, tak mi to auto MUSÍ odhlásit? Nebudou chtít třeba nějaká potvrzení z autoservisu a sběru, že jsem jim tam nějaké ty věci donesl? Myslím, že tak lehké to nebude....


Musíš se zeptat na patřičném radhausu co je vše k tomu potřeba, je to různý.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 14:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Jinak ten článek co jsem na něj dal ten odkaz, tak ten by mi mohl pomoct, protože já si to auto z depozita klidně můžu vzít kdykoliv...jen si zařídit na chvilku povinný ručení....horší už je potom to, jestli můžou nějak přijít, na to, že to povinný ručení neplatím dávno a nějak mě kvůli tomu sankcionovat. Těžko říct, jestli tohle nějak hlídají.....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 14:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
Jinak ten článek co jsem na něj dal ten odkaz, tak ten by mi mohl pomoct, protože já si to auto z depozita klidně můžu vzít kdykoliv...jen si zařídit na chvilku povinný ručení....horší už je potom to, jestli můžou nějak přijít, na to, že to povinný ručení neplatím dávno a nějak mě kvůli tomu sankcionovat. Těžko říct, jestli tohle nějak hlídají.....


Dopravka to nehlídá ale pokud si uzavřeš povinný na neurčito tak když ho po měsíci nebo čtvrtletí přestaneš platit tak oni to evidují dál, po měsíci neplacení ti ukončej smlouvu ale evidují dál tvůj dluh plus úroky. Na vyzvednutí potřebuješ taky platnou TK

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 14:57
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
STK a Emise mám skoro na dva roky ještě...no a kdybych to povinný uzavřel jen na měsíc, aby mi ho vyndali z depozita tak je to v poho? Nebude se nikdo starat po 50 letech, že auto má být jakoby v provozu, ale ono vlastně vůbec není a nemá STK a emise a povinko o to se nikdo starat nebude? To je taky nějaký divný

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 15:46
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
STK a Emise mám skoro na dva roky ještě...no a kdybych to povinný uzavřel jen na měsíc, aby mi ho vyndali z depozita tak je to v poho? Nebude se nikdo starat po 50 letech, že auto má být jakoby v provozu, ale ono vlastně vůbec není a nemá STK a emise a povinko o to se nikdo starat nebude? To je taky nějaký divný


v tomhle státě to převážně funguje tak že se o to nikdo nestará dokud se nestane nějakej průser. Jinak pojišťovně pokud to uzavřeš jen na měsíc to je pak jedno. Ona s tebou má smlouvu jen na měsíc takže když to nabouráš za dva měsíce tak jim to je jedno. Ale pokud to máš třeba na naurčito a poslední třeba čtvrtrok nezaplatíš tak je to v podstatě tak že oni ti poskytli finanční ochranu nebo pomoc (nebo jak to nazvat) při případné nehodě za kterou berou příslušný poplatek, podpisem smlouvy se zavazuješ k pravidelné platbě, pokud nezaplatíš je to asi tak jako kdyby jsi nesplácel nějakou půjčku nebo leasing, jen s tím rozdílem že půjčka nebo leasing po tobě jdou hned jak nezaplatíš, pojišťovna ne, ta tě klidně nechá třeba 2 roky, pak ti pošle upomínku s úrokama a s výhružkou na exekutora, no a pak když taky nezaplatíš tak to předaj kam je potřeba a tam si už poradí. Některé pojišťovny pohledávky odprodávají vymahačským firmám, které to různě tahají přes soudy atd a hlavně mají vyšší úroky.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 16:04
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Takže když to auto jakoby vrátím do provozu povinko jen na měsíc, tak mám navždy pokoj?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 16:09
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
Takže když to auto jakoby vrátím do provozu povinko jen na měsíc, tak mám navždy pokoj?


Teoreticky ano. prakticky si toho nemusí nikdo všimnout, což většinou tak je, ale pořád tady je to ALE, ty pravomoce na šmejdění po tom zda to či ono auto má zaplaceno, tady jsou.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 16:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
zkrátka a jednoduše já bych nad tím nešpekuloval a využil jiné možnosti, je to jen o domluvě a každý chce něco jiného, ale já vím kde zařídit papír o ekolikvidaci, jsou tři možnosti
1) celé auto na váhu a za váhu toho auta papír o likvidaci.
2) 1000kč výměnou za papír o likvidaci.
3) 400-500kg železa za papír o likvidaci.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 16:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Si myslím, že deset let by to šlo, ale co třeba potom? Vyjde nějakej zákon, že se nesmí jezdit s autama staršíma jak 20 let nebo něco takovýho...... Kde se na tyhle starý auta začne nějak dohlížet a řešit se to..... To mě jen tak napadlo, ale asi je to taky blbost. Kdoví........ a to je asi právě to. Zkusím se poptat na to čestný prohlášení a uvidí se....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 16:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
Si myslím, že deset let by to šlo, ale co třeba potom? Vyjde nějakej zákon, že se nesmí jezdit s autama staršíma jak 20 let nebo něco takovýho...... Kde se na tyhle starý auta začne nějak dohlížet a řešit se to..... To mě jen tak napadlo, ale asi je to taky blbost. Kdoví........ a to je asi právě to. Zkusím se poptat na to čestný prohlášení a uvidí se....


Hlavně to dobře zvaž, aby jsi nikde nykřikoval čestným prohlášením a za 14 dní po zrušení registru tě chytěj béňa jak si vesele jezdíš, to by sis moc nepomohl.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


27.7.07, 16:28
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Kristensen píše:
Jura píše:
Si myslím, že deset let by to šlo, ale co třeba potom? Vyjde nějakej zákon, že se nesmí jezdit s autama staršíma jak 20 let nebo něco takovýho...... Kde se na tyhle starý auta začne nějak dohlížet a řešit se to..... To mě jen tak napadlo, ale asi je to taky blbost. Kdoví........ a to je asi právě to. Zkusím se poptat na to čestný prohlášení a uvidí se....


Hlavně to dobře zvaž, aby jsi nikde nykřikoval čestným prohlášením a za 14 dní po zrušení registru tě chytěj béňa jak si vesele jezdíš, to by sis moc nepomohl.

To auto už dávno nemám....má ho michalkatka na náhradní díly

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 18:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Kristensen píše:
Jura píše:
Takže když to auto jakoby vrátím do provozu povinko jen na měsíc, tak mám navždy pokoj?


Teoreticky ano. prakticky si toho nemusí nikdo všimnout, což většinou tak je, ale pořád tady je to ALE, ty pravomoce na šmejdění po tom zda to či ono auto má zaplaceno, tady jsou.


Tak sem se dozvěděl novou věc, že každý zánik pojistky ať je to na dobu neurčitou nebo určitou prý pojišťovny hlásí na magistrát a pak se to kontroluje.... Všechno je prý nějaký spomalený a papírování tohodle trvá víc jak rok...... Takže nechat auto jen tak v provozu bez pojistky nebude asi ten nejlepší nápad

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.7.07, 20:41
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz