Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25.10.24, 09:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi 
Autor Zpráva

Příspěvky: 14
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Vždycky mi všechno opravil dobře jsem s ním spokojená, jen tento problém stále nemůže vyřešit.. o čerpadle jsem mu říkala při každé návštěvě a řekl mi že při startu bzučí a že by mi to dělalo pořád. tak jsem se rozhodla poradit tady s vámi a mám prostě trvat na čerpadle at změří tlak. Jako ženská to mám u mechanika fakt těžký :D


3.11.14, 20:28
Profil
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Ještě předtím by bylo vhodné zkusit relé palivového čerpadla, jak již poznamenal SarutobiCzech.
Měl jsem také problém s relé, diagnostika byla jednoduchá, prohodil jsem v pojistkovce relé čerpadla s relé mlhovek (mělo by to být stejné relé), nastartoval, zapl světla a mlhovky, mlhovky nesvítily...


3.11.14, 20:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
TO je dneska kardinálním problémem této svoloče, která zde nabízí svoje "profesionální" služby. A to, že diagnostika, v pravém slova smyslu, je pro tyto pány něčím neznámým. Oni nejsou automechanici, oni jsou měniči. Musíš jim říct, co mají vyměnit, a modlit se, aby to vůbec zvládli. O nějakém dodržování technologických postupů si můžeš nechat zdát. Jakmile přijdeš, že ti auto dělá tohle a tohle, a chceš aby to opravili, jsou v koncích, začnou měnit jeden díl po druhém, co když by to třeba bylo tím. A zákazník (hloupej čecháček co si nechá na hlavě dříví štípat) si to nechá líbit a cvaká a cvaká...
Cca před měsícem jsem trochu ztratil ze zřetele mamino auto. Na poměrně banální servis je dala do "servisu" a když jsem se k ní po týdnu dostal, jen tak pro sichr, sem otevřel kapotu, že to trochu přeběhnu. Tak pánové co si říkají automechanici nejsou schopní ani správně upevnit autobaterii. Kdybych si toho nevšiml, během pár dní by se rozpadly desky, jak by navolno ve svém "lůžku" nadskakovala na hrbech. A měli by vyděláno hajzli...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


3.11.14, 20:36
Profil

Příspěvky: 14
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Je pravda že tam zkoušel co mohl, ale na druhou stranu v autorizovaným servise to není o moc lepší. Mě spíš štve to, že to auto to jednou udělá a jednou ne.. jednou ten kopec vyjede bez problémů a za týden nevyjede ani do půlky trasy a místo toho, aby při podřazení zabralo, tak chcípne a druhý den ho opět vyjede..to je proste na blázinec. dam vědět jak to dopadlo s čerpadlem


3.11.14, 20:55
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
No tak už jen z tohoto je jasné, že to nebude kroužkama na pístech...To je věc mechanická, ta se jen tak neuzdraví. Tohle opravdu vypadá na relé čerpadla nebo samotné čerpadlo...

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


3.11.14, 21:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Ja s tim teda zkusennost nemam, ona felda je tady u nas uz jako veteran :lol: ale myslim ze primo tady se nekde psalo ze prave u cerpadel dochazi k protaceni kolecek a tim padem cerpadlo sice bzuci ale tlak paliva nikde, je treba merit tlak paliva za jizdy a sledovat zda je na hodnote jake ma byt i v plne zatezi a co se pripadne deje pokud auto zacne zhasinat. Nemusi to bych nutne chyba mechanika, je mozne ze o tehto problemech s cerpadly nevi, ale mel bych zmerit tlak paliva, to je vice mene zaklad. Jinak je dobre napsat odkud jsi, obcas se tu najde nekdo pobliz kdo pomuze

_________________
Jaguar XJS 1986 zlata
Skoda Fabia Combi zlata
Pak ještě tři letadla a čtyři helikoptéry


3.11.14, 21:35
Profil ICQ

Příspěvky: 48
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Felda je sice veterán, ale auta co máme teď pochybuji velice silně, že budou jezdit i za 15 let tak spolehlivě jestli budou vůbec pojízdná. Protože jsou natolik složitá a prolezlá elektronikou, která tu životnost prostě nemá a jakákoli oprava je nákladná. To, že dnešní opraváři jsou výměnkáři je pravda, jestli správně funguje zapalovací lišta, svíčky, vstřikovače, čerpadlo atd. se dá bez problémů diagnostikovat, ale dnes je v módě systém to je starý vyhodit dát nový, zákazník zaplatí a já mám méně práce. Znám důkladně z autorizovaného servisu Audi, tam zásadně neopravují, jen vyměňují:D


4.11.14, 18:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Ja to nemyslel spatne, u vas v CR je felda slusne auto, ale v Anglii jsem ji mel za 8let jednou :D ale kdyz sem sem prijel rok 2007 tak obcas videt byla :D proto se sni moc nesetkam a moc na ni neopravuji, ale o tom problemu s cerpadly vim :)

_________________
Jaguar XJS 1986 zlata
Skoda Fabia Combi zlata
Pak ještě tři letadla a čtyři helikoptéry


4.11.14, 22:24
Profil ICQ

Příspěvky: 14
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Tak jsem auto odvezla do jiného servisu, změřili kompresní tlaky, tlak čerpadla a vše ok a během 3 minut zjistili že je vadná lambda sonda, kterou mi dal mechanik údajně novou, tak zítra za nim jedu i s papírem na reklamaci, tak jsem zvědavá jak to s ním vyřeším a jestli už konečně vyřeším i problém s autem. Jinak všem moc děkuji rady a nápady a až vyměním lambdu tak dám vědět jak jezdí :)


10.11.14, 17:20
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
hehe, reklamaci... s autoservisem... hehe.. s tebou vyběhnou...
Jestli se ti to podaří, a vrátí ti prachy, bude to první v servisu uznaná reklamace, o které vím... Ale skláním se před tebou, že máš aspoň koule tam jít, obvykle si to lidi netroufnou...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


10.11.14, 17:23
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
A zrovna u ženy bych nečekal, že ty koule bude mít :mrgreen:

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


10.11.14, 18:33
Profil

Příspěvky: 14
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Tak já jsem toho názoru, že vyzkoušet se má všechno :) každopádně se s nikým nebudu dohadovat, jen se chci zeptat jestli se na ní vztahuje nějaká záruka a pokud ano, tak jestli je možná reklamace. Jako počítám, že mě čeká investice do nové, ale za zkoušku nic nedám.


10.11.14, 19:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Dle zákona máš dva roky na materiál, a půl roku na práci. Ovšem je problém prokázat, že pojem "práce" se vztahuje i na diagnostikování závady... Reklamace možná je, ale pokud řekne ne, máš velice málo pák na něj... v podstatě znalecký posudky a soudy, ale to v obvyklých případech nestojí za to... a hrozit mu čoi a fú mi nepřijde fér...
Beztak se bude snažit ti něco nakukat, zneužít že tomu nerozumíš, udělat z tebe blbca, a ještě mu budeš děkovat až budeš odcházet... po chvilce si jenom řekneš, co to dopiči...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


10.11.14, 19:45
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
pokud ji opravdu vymenili a odesla meli by ti dat novou, aspon ja bych s tim teda nemel problem a pro servis by nemel byt problem ji vyreklamovat. Objednal sem v Anglii sadu rozvodu, namontoval tchyni na citrona, za mesic zacal rozvodak kvicet, ale jezdila dal, pak sem prijel co CR tak sem to rozebral a rozvodak dorvanej jak krava, patrne se zasekla napinaci kladka. Koupil sem teda novou napinaci kladku, pro jistotu i novy remen, vodni pumpu a druhou kladku sem tam nechal, poskozene veci sem odvezl zpet do Anglie a normalne mi vratily prachy

PS ty lambda sondy doma nejaky mam, ale tipuju to pres pul republiky a asi to budes chtit driv jak na jare :D

_________________
Jaguar XJS 1986 zlata
Skoda Fabia Combi zlata
Pak ještě tři letadla a čtyři helikoptéry


10.11.14, 22:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Jirko, ale jednani se zakaznikem v anglii je ponekud na jine urovni nez v CR... (aspon co sem tak pochytil od ENG klientu :) i kdyz ti byli b2b)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


10.11.14, 22:57
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz