![Příspěvek Příspěvek](./styles/TW_Style/imageset/icon_topic_latest.gif)
Re: hloupý stát nebo občan
CROWAC:Pomotaný to máš docela ty
![Wink :wink:](./images/smilies/icon_wink.gif)
STK je samozřejmě služba, já jako zákazník si jí platím, vybírám si kde jí absolvuju, stejně tak jak často jí absolvuju.
Ty do toho motáš registr a zákony. Zákon říká že auto které se pohybuje po veřejné komunikaci musí mít (mimo jiné) prohlídku stk mladší než dva roky.
A právě proto že je STK pouze služba (byť v některých chvílích požadovaná státem v situaci kdy naopak ty chceš néco od státu), tak si jí můžu dělat dobrovolně, a klidně bez papírů, což ani není tento příklad, protože paní doklady má, akorát je vozidlo vyřazeno z registru.
Proto říkám že se jednalo o slušnou STK, protože jiná by prohlídku provedla, peníze zinkasovala, a to že by tobě bylo k ničemu není jejich problém.
Kluci z Paky: nemáš pravdu, technická způsobilost nesouvisí s administrativní nezpůsobilostí. Auto může být technické způsobilé, a přitom nebýt v registru - to je např. použití trvale manipulačních značek.