Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 14:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 vysoká teplota 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9
Bydliště: Turnov
Příspěvek vysoká teplota
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli byste mi mohli pomocti. Mam Škodu 120M a zlobí mě chlazení. Když ji vyženu na 4 000 otáček, tak mi začne stoupat teplota až na 100 stupňů i když jsem tam dal nový termostat a klesne jenom, když pustím topení. Jestli s tímto problémem jste měl někdo problém, tak bych vás poprosil o pomoc, protože sám zž nevím co by to mohlo být.
Předem děkuji


4.8.07, 10:44
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
1) máš správné čerpadlo na vodu :?: (velké lopatky)

2) odvzdušněno :?:

3) mohl by to být i zanesený chladící systém. Nutný průplach, v mototechně prodávají nějaký čistící srágory který to vyčistí. Návod mají na obalu.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.8.07, 10:54
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Re: vysoká teplota
Matty-s píše:
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli byste mi mohli pomocti. Mam Škodu 120M a zlobí mě chlazení. Když ji vyženu na 4 000 otáček, tak mi začne stoupat teplota až na 100 stupňů i když jsem tam dal nový termostat a klesne jenom, když pustím topení. Jestli s tímto problémem jste měl někdo problém, tak bych vás poprosil o pomoc, protože sám zž nevím co by to mohlo být.
Předem děkuji


Vaří to? Nebo to na poslední chvíli zase spadne? Tak jako kat by to mohlo být těsnění pod hlavou....podívej se jak moc to tlakuje do sání, jestli moc tlakuje a jestli to po otevření nádrže bublá tak by to mohlo být ono


4.8.07, 10:57
Profil ICQ

Příspěvky: 9
Bydliště: Turnov
Příspěvek vysoká teplota
Odvzdušněno to je a pořád je to stejný. Při dosažeí 100 stupňů pouštím topení jinak to nespadne.


4.8.07, 11:15
Profil
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
Termostat je plně funkční a dal si ho tam určitě správně ??? Tj. perem do hlavy a tim nýtkem nahoru ???

Pumpa OK ??? Žádná zpuchřelá hadice ??? Topení otevřené při odvzdušňování ???

Zkoušej a piš :D :D :D podobné věci má většina z nás za sebou :)

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


4.8.07, 11:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9
Bydliště: Turnov
Příspěvek 
Termostat je plně funkční, právě dneska jsem tam dával nový a je to německá výroba, prej ty německý jsou nejspolehlivější a navíc jsem ho tam dával, tak jak se nakreslený ve škodováckým seznamu náhradních dílů.Jinak při odvzdušňování jsem měl topení otevřené. Hadice jsem tam dával asi před měsícem všechny nový, až na ty co vedou pod autem.


4.8.07, 11:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Matty-s píše:
Termostat je plně funkční, právě dneska jsem tam dával nový a je to německá výroba, prej ty německý jsou nejspolehlivější a navíc jsem ho tam dával, tak jak se nakreslený ve škodováckým seznamu náhradních dílů.Jinak při odvzdušňování jsem měl topení otevřené. Hadice jsem tam dával asi před měsícem všechny nový, až na ty co vedou pod autem.


Zkontroluj tlak v chlazení...jestli to tlakuje moc tak to může být těsnění pod hlavou a jestli tam není žádný tlak tak ti netěsní víčko čož má taky špatný vliv na funkci toho chlazení, pořád se to zavzdušňuje. Ohledně toho těsnění - ještě zkontroluj víčko na doplňování oleje jestli na něm není emulze (vůbec tam být ale nemusí, těsnění se může propálit i tak že voda do oleje nejde). Neběží ti ten motor třeba po prvních pár vteřinách na 3 válce? Nesmrdí (hlavně po startu) z výfuku přepálený fridex?


4.8.07, 13:10
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
kup si nový chladič stojí pětikilo miloš


4.8.07, 13:40
Profil

Příspěvky: 9
Bydliště: Turnov
Příspěvek 
Nový chladič tam je dávaný a na víčku od oleje žádná emulze není. Ještě se podívám jak je to s tím tlakem a na to víčko od nádobky taky kouknu. Každopádně všem moc děkuji, já to vyzkouším a potom se ozvu jestli to funguje nebo ne. Díky


4.8.07, 14:16
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Na to víčko od expanzky bych moc nespoléhal :roll:
Kdyby tam nebylo vůbec tak by to chladilo dobře jen by více ubývala voda...
Asi by to chtělo koupit v mototechně nějakou tu proplachovací čistící srágoru :roll: Můžou být dost přiucpané ty dva ropovody "družba" pod autem...

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.8.07, 14:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Šemik píše:
Na to víčko od expanzky bych moc nespoléhal :roll:
Kdyby tam nebylo vůbec tak by to chladilo dobře jen by více ubývala voda...
Asi by to chtělo koupit v mototechně nějakou tu proplachovací čistící srágoru :roll: Můžou být dost přiucpané ty dva ropovody "družba" pod autem...


To není pravda, když není víčko od expanzky tak to dělá problémy (ne až tak že by to vařilo ale trochu ta teplota může skákat)

btw. já ti dám takového předohraba až ti bude špatně :D


4.8.07, 14:22
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
cyz píše:
já ti dám takového předohraba až ti bude špatně :D


Bojim..... To abych příští rok nejel na sraz :shock:

Eště k tomu chlazení - nemáš třeba celou náplň jen fridex, že jo :?: Já vim blbá otázka, ale pro jistotu...

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.8.07, 14:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Šemik píše:
cyz píše:
já ti dám takového předohraba až ti bude špatně :D


Bojim..... To abych příští rok nejel na sraz :shock:

Eště k tomu chlazení - nemáš třeba celou náplň jen fridex, že jo :?: Já vim blbá otázka, ale pro jistotu...


100% fridex by nemusel dělat nějak extrémní neplechu, kámošův dědek to takhle měl ve 130ce a fungovalo to. Ale pochybuju o tom že ho tam má - 3 kanystry fridexu to by byly skoro 2000 Kč....spíš jestli tam nemá fridex víc jak 3 roky, ale o tom bych u staré škodovky dost pochyboval.


Když tam nepřijedeš brežněvem tak se ničeho bát nemusíš :D


4.8.07, 14:29
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
tím tam asi nepojedu :wink:

S tím fridexem sem to myslel tak že pokud by fakt měl 100% fridexu a pořádně to ohulil to jak píše, tak že by se to nemuselo stačit chladit... Fridex má nižší koeficient přestupu tepla než voda... a připočteme li ktomu tu délku chlazení :roll:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.8.07, 14:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Šemik píše:
tím tam asi nepojedu :wink:

S tím fridexem sem to myslel tak že pokud by fakt měl 100% fridexu a pořádně to ohulil to jak píše, tak že by se to nemuselo stačit chladit... Fridex má nižší koeficient přestupu tepla než voda... a připočteme li ktomu tu délku chlazení :roll:


Pokud vím tak to problémy nedělá, kámoš tu 130ku točil do 7 000 na jedničku a chladilo to dobře. On ten jeho děda byl takový trochu "umělec", bývalý družstevní traktorista a vím že dělával takové věci jako že vrzající brzdy namazal vazelínou apod. :D

Matty-s: Jinak jestli píšeš že je to jaksi závislé na otáčkách motoru, není to třeba tak že by ti jenom blbě ukazoval teploměr např. kvůli špatnému ukostření motoru nebo jinému kontaktu?


4.8.07, 14:37
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz