Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 22:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Jak poznat,že je olej vyměněný 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
cyz píše:
slovacek.milos píše:
olej černá u TDi hned jestli zrovna už po l0 km to nevím, pokud olej nečerná neplní si sviji funkci a je pro TDi nevhodný, já to dělám tak, že auto vytlačím ven a olej leju před zákazníkem, ono jakýkoliv motor se může rozletět po opuštění servisu a pak jsou jen nepříjemnosti, ale že ti půl litru vrátili to je OK miloš


Je v tomto nějaký rozdíl mezi turboropákem a atmosferickým ropákem? Na na felicii ropáku olej nijak zvlášť nečernal (ztmavnul po pár km al ne že by byl černý....)


já mám SDi a černý je hned miloě


5.8.07, 13:41
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Ten olej na TDI zcerna hned po nastrtovani aby si filtr nasal olej, pak vytahnes merku a divas na rysku zda je ho dost a cerny jako bota i kdyz tam je asi jen minutu. - zcela normalni
Na naftaku s turbem ten olej maze hridel turba takze je rychleji zaspineny nez na naftaku bez turba - treba naftova felicie


5.8.07, 14:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
To máš těžký.... jít si tam stěžovat je naprd... nikomu nic nedokážeš. Každopádně by jsi ze sebe udělal(a) blbce... Prostě příště si to pohlídej... Je pravda, že ten magnatec není zrovna nejlevnější, takže se mohl někomu hodit, ale.....kdoví

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


5.8.07, 17:22
Profil ICQ
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
K tý části otázky o nulování ukazatele údržby - lze to udělat i doma podle tohoto návodu http://www.skodaoctavia.cz/motornavody/ ... zatele.htm , pokud je to v servisu na diagnostice, je to úplná hračka.
Jak tady někdo psal vyměnit olej doma a nechat si to vynulovat a potvrdit v servisce, tak to praktikuju s kámošky Fobií, která někde ztratila čtvrtý píst...

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


5.8.07, 18:24
Profil ICQ

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Zkus si povolit klobouček od filtru, pokud olej měnili, měl by jít povolit rukou, jestli neměnili, tak s ním rukou nehneš. Myslím ale, že by si nedovolili takovou zásadní věc jako výměna oleje naúčtovat a neudělat, spíš se čachruje s dílama, jak s prací.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


5.8.07, 18:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 7
Příspěvek 
taky se nám to nějak nezdálo,takový servis by si to asi ani nedovolil.Tak díky moc za odpovědi


5.8.07, 19:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
hans píše:
K tý části otázky o nulování ukazatele údržby - lze to udělat i doma podle tohoto návodu http://www.skodaoctavia.cz/motornavody/ ... zatele.htm , pokud je to v servisu na diagnostice, je to úplná hračka.
Jak tady někdo psal vyměnit olej doma a nechat si to vynulovat a potvrdit v servisce, tak to praktikuju s kámošky Fobií, která někde ztratila čtvrtý píst...


U Octavky to jde ale Fobii myslím že musíš diagnostikou

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


5.8.07, 20:55
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz