Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 14:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Co to jenom může dělat... 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9049
Příspěvek Co to jenom může dělat...
... už mě nic nenapadá.... když jedu na 1 dobrý motor táhne, na 2 to samý jede pěkně na 3 taky a na 4 to stejný ale když tam dám 5ku tak chvílí jedu a za chvíli se motor začne třepat pač mi vibruje i zrcátko uvnitř (který vibrujou snad vždy) a otáčky jdou dolů a sem tam to z výfuku bouchne, teda doufám že z výfuku no a pak dám 4 to stejný....zastavim kouknu do motoru a nikde nic. rozjedu se a zase dobrý dám tam 5ku a chvílí jedu a jedu a pak třeba zase dám 4 ku je to fuč, dám řKu a zase to dělá. KOuknu do motoru nikde nic. Kruci už nevím co to může bejt. Jinak neví někdo o nějakém motoru 130??? Kdyby teda náhodou...


8.8.07, 12:14
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek Re: Co to jenom může dělat...
Dawid130 píše:
... už mě nic nenapadá.... když jedu na 1 dobrý motor táhne, na 2 to samý jede pěkně na 3 taky a na 4 to stejný ale když tam dám 5ku tak chvílí jedu a za chvíli se motor začne třepat pač mi vibruje i zrcátko uvnitř (který vibrujou snad vždy) a otáčky jdou dolů a sem tam to z výfuku bouchne, teda doufám že z výfuku no a pak dám 4 to stejný....zastavim kouknu do motoru a nikde nic. rozjedu se a zase dobrý dám tam 5ku a chvílí jedu a jedu a pak třeba zase dám 4 ku je to fuč, dám řKu a zase to dělá. KOuknu do motoru nikde nic. Kruci už nevím co to může bejt. Jinak neví někdo o nějakém motoru 130??? Kdyby teda náhodou...


A pri kolika otackach tam tu petku davas? propadne v jake rychlosti?? :?:


8.8.07, 12:17
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
5 ku až jak jedu přes 80 čili nějakých 2500 - 3000 otáček.... není to nízkými otačkami pač to začne škubat při 2500 - 3000 na 5ku


8.8.07, 12:22
Profil
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
Náký divný já mám při 3000 na pětku 110 km/h...ha ty máš ještě 4.22 vit...

No mě taky cuká na pětečku...trošku kopec a dojde mu dech...nedejbože když jede někdo se mnou...nebo stčí i vítr...

Klepe se celý auto - ze zadu to hrká vrže píská..tak dám za 4, zašlápnu a pak že to nejde :D

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


8.8.07, 12:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
No rychlost orientašni ju.... jj 4.22 mám ale to sem nepatří, No to není docházení dechu to se chovalo jinak, neškubalo to, prostě jenom padaly otáčky tak za 4 jedem že, no ale tak to teď není může být i rovinka kopeček dolů mirnej, a na 5 ku to nejde jakoby se to dusilo a pak taky to bouchá do výfuku....už nevim kde hledat chybu


8.8.07, 12:33
Profil
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
Tak zkusíme dořešit to víčko a poštelovat :shock: :shock: :shock:

Jak je na tom rozdělovač ??? Krom to new víčka teda :D

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


8.8.07, 12:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Dawid130 píše:
No rychlost orientašni ju.... jj 4.22 mám ale to sem nepatří, No to není docházení dechu to se chovalo jinak, neškubalo to, prostě jenom padaly otáčky tak za 4 jedem že, no ale tak to teď není může být i rovinka kopeček dolů mirnej, a na 5 ku to nejde jakoby se to dusilo a pak taky to bouchá do výfuku....už nevim kde hledat chybu


Mě něco podobného dělávala 120ka, taky spíš na 4 při otáčkách kolem 2500 při malém plynu to cukalo (při přidání plynu se to zlepšilo). Bylo to pokud vím něco s rozdělovačem ale za boha si nevzpomenu co, je to už dost dávno.


8.8.07, 12:37
Profil ICQ

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
No tak rozdělovač to bejt může že jo, jinak má novej palec, kondík, jen se zeptám kolik mám bejt odtrh kladívek?? Pak je nastaven dobře startuje perfektně. No mě to dělá naopak, při ménším plynu je to ok, ale když ho sešlápnu tak to je prostě hrůza, podotýkám že né vždy.


8.8.07, 12:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Dawid130 píše:
No tak rozdělovač to bejt může že jo, jinak má novej palec, kondík, jen se zeptám kolik mám bejt odtrh kladívek?? Pak je nastaven dobře startuje perfektně. No mě to dělá naopak, při ménším plynu je to ok, ale když ho sešlápnu tak to je prostě hrůza, podotýkám že né vždy.


Odtrh je 0,34-0,45mm. Jestli to dělá pod plným plynem tak by to mohlo být něco s podtlakovou regulací, napadá mě zkusit ji odpojit a ucpat tu hadičku jestli to bude mít nějaký vliv. Karburátor jsi čistil? Jestli to dělá pod plynem tak bych hledal i tam. Zkus pročistit trysky a neuškodí ani vyčistit ho celý ideálně ultrazvukovou čističkou. Mívají to např. tam kde servisují různé sekačky, motorové pily apod.

Edit: co ti to vlastně přesně dělá? Trochu to rozepiš....vynechává to, nebo se to jenom třepe, jestli vynechává, vynechávají všechny válce nebo jenom některé? Apod...


8.8.07, 12:45
Profil ICQ

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Karburátor je tak čistej.....v tom jsem se vrtal no...jo pod plným plynem.... no podtlak....zkusím na to kouknout....jinak falešnej vzduch nebo kabely VN to dělat nemůžou??


8.8.07, 12:48
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
cyz píše:
Dawid130 píše:
No tak rozdělovač to bejt může že jo, jinak má novej palec, kondík, jen se zeptám kolik mám bejt odtrh kladívek?? Pak je nastaven dobře startuje perfektně. No mě to dělá naopak, při ménším plynu je to ok, ale když ho sešlápnu tak to je prostě hrůza, podotýkám že né vždy.


Odtrh je 0,34-0,45mm. Jestli to dělá pod plným plynem tak by to mohlo být něco s podtlakovou regulací, napadá mě zkusit ji odpojit a ucpat tu hadičku jestli to bude mít nějaký vliv. Karburátor jsi čistil? Jestli to dělá pod plynem tak bych hledal i tam. Zkus pročistit trysky a neuškodí ani vyčistit ho celý ideálně ultrazvukovou čističkou. Mívají to např. tam kde servisují různé sekačky, motorové pily apod.

Edit: co ti to vlastně přesně dělá? Trochu to rozepiš....vynechává to, nebo se to jenom třepe, jestli vynechává, vynechávají všechny válce nebo jenom některé? Apod...


Jak mám vědět jestli venechávájí nějaký válce, podle toho jak to jede to tak vypadá, prostě to při plynu více jak polovina na 5 ku začne škubat a auto se třebe a občas se ozve rána když v tomhle šlápnu na plyn uplne. TZN že se něco nespaluje, tak jak by mělo, ale teď v čem to je a proč to dělá jen někddy. Všechny válce ne-e pač to nechcípne...


8.8.07, 12:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Dawid130 píše:
Karburátor je tak čistej.....v tom jsem se vrtal no...jo pod plným plynem.... no podtlak....zkusím na to kouknout....jinak falešnej vzduch nebo kabely VN to dělat nemůžou??


Falešný vzduch by se projevoval spíš při nízkých otáčkách a s málo plynem. Můžou to být VN kabely, svíčky, rozdělovač, možná i cívka :) Proto jsem po tobě chtěl ať to trochu víc rozepíšeš popis té závady. Předstih jsi kontroloval?


8.8.07, 12:51
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Me neco takeho dalely VN kabely, ale na 3 a 4. Taky se to klepalo ...

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


8.8.07, 13:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
teď jsem na to koukal a na 2 válci je porušena izolace kabelu na svíčku, čili je možný že to občas probíjí? Asi určitě... když jsem měnil svíčky ta na druhem válci byla trošku černější...ostatní byly krásně oranžový


8.8.07, 13:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Dawid130 píše:
teď jsem na to koukal a na 2 válci je porušena izolace kabelu na svíčku, čili je možný že to občas probíjí? Asi určitě... když jsem měnil svíčky ta na druhem válci byla trošku černější...ostatní byly krásně oranžový


Jestli je porušená izolace tak ty kabely vyměň. Je možné že ten válec vynechává a tím pádem se to třepe, ale chod na 3 válce bys snad poznal


8.8.07, 13:29
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz