Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 16:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 katalyzátor.... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek katalyzátor....
Prosím.... tak sem zjistil, že mám opravdu něco s katalyzátorem...asi už bude fakt na kaši.... Každopádně púotřebuji pár rad:
Tu je odkaz na vysvětlení mého problému http://www.skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=5941

Jinak jde o felici Combi 1.6

1) Co mám udělat, abych si byl stoprocentně jistý, že jde o kat., který už dosloužil
2) V čem vlastně spočívá ta závada v kat., a jak je nebezpečné případné další ježdění s autem? Může se tím něco rozbít, když to hned nevyměním a budus tím jezdit? Co vše takový vadný kat. může ovlivnit?
3) Díval jsem se kolik ta věc stojí na autokelly a 8000Kč to je docela mazec ne? Viděl jsem i odkaz na levnější...cca 2500-3000Kč. Šlo by to tam dát? Dá se vyměnit jen ten kat?

Plosím o pomoc a rady...nemám peníze a nevím co s tím...šel by tam dat třeba kat. z jiného auta? Už dopředu moc moc všem děkuju

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


12.8.07, 20:57
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
zhorší se emise :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


12.8.07, 21:24
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
dej místo něj trubku a vyzkoušej jestli se závada odstraní, jinak pokud na to máš nervy tak ho jen sundej a projeď to bez něj.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


12.8.07, 21:38
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No jo...ale vono je to u té 1.6 nějaký kopmlikovaný..... je to spojená s 1. dílem....
http://www.vyfuky.cz/katalog.php?z=37&j ... d=07408256

mě jde ted jen o to, jestli to tomu autu může nějak ublížit, když s tím budu jezdit kromě zvuku a emisí......
A taky by mě zajímalo, jestli by šel koupit nějaký univerzální odříznout ten starej a jednoduše navařit novej....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


12.8.07, 21:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Jura píše:
No jo...ale vono je to u té 1.6 nějaký kopmlikovaný..... je to spojená s 1. dílem....
http://www.vyfuky.cz/katalog.php?z=37&j ... d=07408256

mě jde ted jen o to, jestli to tomu autu může nějak ublížit, když s tím budu jezdit kromě zvuku a emisí......
A taky by mě zajímalo, jestli by šel koupit nějaký univerzální odříznout ten starej a jednoduše navařit novej....


Vadit to tomu auto nebude. Maximalne ze by se to tam nejak uplne vyhroutilo a nebylo to pruchozi, pak by to moc netahlo a v nejhorsim pripade by to zdechlo. Ale nic se motoru nestane. Uz sem videl za na vrakacu koupili lidi katak z neceho jinyho, upravili to a jezdilo to taky. Ovsem kazdy katalyzator bude mit asi jinak vytvorene ty plásty ve vnitr tek nevim nevim


13.8.07, 07:59
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Jura píše:
No jo...ale vono je to u té 1.6 nějaký kopmlikovaný..... je to spojená s 1. dílem....
http://www.vyfuky.cz/katalog.php?z=37&j ... d=07408256

mě jde ted jen o to, jestli to tomu autu může nějak ublížit, když s tím budu jezdit kromě zvuku a emisí......
A taky by mě zajímalo, jestli by šel koupit nějaký univerzální odříznout ten starej a jednoduše navařit novej....


pokud máš ten kat vypálený třeba na kouli, tak ti tam bude hrkat, ty kusy ti ten fýfuk mohou i ucpat, kat můžeš vyměnit, uřežeš a dáš tam tu trubkovou sponu, nebo se kat otvírá rozbrusem, koule se vyhodí a co2 zavaří, já tam mtknu že sdělám střední díl výfuku, vypálený kat rozdrolím majzlem a oškrtem a vysaju ven, pak to ještě profukuji zezadu taky z toho vyletí poklad miloš


13.8.07, 11:35
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Takže i když je ten kat na té feliciijeden díl spolu s prvním díle, tak i tak to prostě uříznu....koupín novej kat dejme tomu do 1600 nebo 2000 ccm s každé strany trubkovou sponu a je to? Takže by mě to mohlo vyjít celkem levně? Je jedno jaký kat tam šoupnu?

Jinak Miloši co myslíš tou koulí v kat? Ty jako vysaješ vnittřnosti katu a frčíš dál nebo jak? V tomhle se moc nevyznám.....

A ještě jedna věc...slyšel sem že se vykupujou katalyzátory až za 1200Kč z feldy..... máte s tím nějaký zkušenosti? Takhle by mě to totiž vyšlo ještě levněji.....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


13.8.07, 13:05
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Jura píše:
Takže i když je ten kat na té feliciijeden díl spolu s prvním díle, tak i tak to prostě uříznu....koupín novej kat dejme tomu do 1600 nebo 2000 ccm s každé strany trubkovou sponu a je to? Takže by mě to mohlo vyjít celkem levně? Je jedno jaký kat tam šoupnu?

Jinak Miloši co myslíš tou koulí v kat? Ty jako vysaješ vnittřnosti katu a frčíš dál nebo jak? V tomhle se moc nevyznám.....

A ještě jedna věc...slyšel sem že se vykupujou katalyzátory až za 1200Kč z feldy..... máte s tím nějaký zkušenosti? Takhle by mě to totiž vyšlo ještě levněji.....


pokud se ti kat vypálí, tak že rachotí, tak tam máš z toho kouli jak z uhlí, nebo jak dřevěné uhlí na opékačku,kousky a z té koule se dá majzlem vyrobit to uhlí, které pak tím otvorem vysaješ, no koupit druhý kat pokud nemáš svářečku na co2 není jen tak, musíš mít stejné trubky k použití té spony, takže bys musel mít kat na 1.6, pokud si dáš z 1.3 musíš to upravovat, redukce jsem nikdy neviděl jen to navařit, kat z 1.3 nevadí, ale to bych neřešil MPi bez katu plní v horní hranici, tčeba l.6 taky, BMM neplní, a katy jsou nebezpečný odpad až zjistíš kde za to dávají 1200 napiš pomůžeš mi k bohatství miloš


13.8.07, 14:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No oni dělaj ruzný pruměry těch katů, takže by se to třeba dalo koupit, aby ty trubky byli stejný....
http://www.vyfukyonline.cz/Katalyzatory----univerzalni/

Jinak když to majzlem rozdrtíš a vysaješ, tak co se stane potom? Jezdí se v klidu dále bez rachotu a kat funguje? To bych mohl zvládnout i sám ne? Jinakc ještě bych se zeptal když bych koupil ten kat novej a ty trubky třeba nebyly stejný a měl to CO2, tak to půjde? Jen kdybych tam chtěl dát na obě strany tu sponu, tak ty trubky musí být stejný...?

Jinak ty jsi ze strážnice u Hodonína? Že bych se třeba u tebe stavil a pomohl jsi mi vyřešit můj problémek s katem?

Jiank tady jsou odkazy na výkup katů:

http://firma.sluzby.cz/chvila-vykup-katalyzatoru-brno
http://www.vykupkatalyzatoru.cz/vykup-katalyzatoru.php
http://www.maksorcz.net/vykupkatalyzatoru.html

Víc si najdeš na seznamu třeba....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


13.8.07, 14:31
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
v případě že koupíš na desetiny milimetru stejné trubky, které trčí z katu oproti těch co máš pod autem, tak si pomůžeš bez co2 tou trubkovou sponou, pokud tam mude malý rozdíl, bude ti to foukat, budešli jezdit stím vykochaným katem, který si sám vyčistíš, nic se neděje a klidně to dojezdi až ti padne STK a uvidíš, já bych ti fakt kecal kolik máš mít co2, ale l.3 MPi bez katu to plní v horním limitu mám 1.9 s vyhořelým katem a plním kouřivost na 1.1 s palivem metylester a odpojeným přidavačem, co jezdím s katem tak 1.32 a limit je 1.5 miloš


13.8.07, 17:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Já myslel, že když ty trubky nebudou stejně velký, jestli by byl problém to svařit k sobě... když nepůjdou ty spony..... Jinak STK mi končí v listopadu:) Já fakt nevím co s tím..... 10 táců na celej ten posranej díl fakt nemám....

Prosímtě Miloši napiš mi přesný postup já to teda tím vysavačem dostat ven...co přesně rozdělat co kam strčit atd..... Tím se zbavím toho blbýho zvuku a budu mít jistotu, že se mi to při jízdě neucpe ne? Prostě když todle udělám, tak bude vše ok a ničemu to nebude vadit (spotřeba, zvuk atd...)? Mám STK v listopadu ted, ale není problém si ji zaplatit, kdyby náhodou mi to na ty emise nevyšlo...ty emise to snad bude jediný problém, když vlastně vykuchám ten vnitřek... ne? Sou problémy furt....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


13.8.07, 17:57
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
sděláš střední díl výfuku, baterku a čumíš do toho katu tou rourou za katem, pokud je tam koule začneš ji drtit nejlépe oškrtem to je do špice vykutá kulatina na malé kousky které pak vysaješ vysavačem, nebo je jen nasaješ na trubku vysavaše a vytáhneš u 1.6 je to dost pracné ta roura je dost dlouhá, pokud si stím neporadíš je jediný způsob vyřezat čtvercovou díru otevřít kat vyčistit a zase zavařit co2, no byl jsem se podívat před barák bych ti to vyfotil jak ten vypálený kat vypadá, ale už je to pryč, v pátek jsem dělal velký úklid miloš


13.8.07, 18:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Co když tam žádná koule nebude? Co to potom bude znamenat? Zítra jedu do servisu na výměnu prasátek, tak se zkusím zeptat co mi na to řekne..... Jinak vypadá to, že by to mohlo jít dobře...problém je že nemám žádnou jámu nebo tak...budu muset zvednout heverem ze strany a vlézt tam, pak najít nějaký nástroj na drcení atd. Hergot....se nemohlo pomrvit něco míň nákladnýho a s lepším přístupem?

Jinak ještě bych se zeptal...když to vysaju ven, jak dlouho to potom bude fachat bez problému....nebo je to tak, že se to za čas zase objeví? Aještě jedna věc...jaká je pravděpodobnost asi, že se mi to ucpe, když se na to vykašlu? Teoreticky by se to ucpat nemuselo ne?

Už musím být otravnej že?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


13.8.07, 18:29
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Jura píše:
Co když tam žádná koule nebude? Co to potom bude znamenat? Zítra jedu do servisu na výměnu prasátek, tak se zkusím zeptat co mi na to řekne..... Jinak vypadá to, že by to mohlo jít dobře...problém je že nemám žádnou jámu nebo tak...budu muset zvednout heverem ze strany a vlézt tam, pak najít nějaký nástroj na drcení atd. Hergot....se nemohlo pomrvit něco míň nákladnýho a s lepším přístupem?

Jinak ještě bych se zeptal...když to vysaju ven, jak dlouho to potom bude fachat bez problému....nebo je to tak, že se to za čas zase objeví? Aještě jedna věc...jaká je pravděpodobnost asi, že se mi to ucpe, když se na to vykašlu? Teoreticky by se to ucpat nemuselo ne?

Už musím být otravnej že?


automechanik je odvozeno něco mechanicky opravovat nikoliv od slova jasnovědec, nebo věštec, pokud to shoří nakouli, tak ta se obrušuje a teoreticky se nic nestane, pokud se to spálí na kousky, tak cestují dál a těma otvůrkama neprojdou a průtok spalin se brzdí miloš


13.8.07, 19:57
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Já jen zjišŤuji informace Miloši...tahle záležitost je pro mě pořád tabu a chci zjistit co nejvíce informací, abych mě to potom co nejméně stálo a bylo to k něčemu...peněz opravdu nemám hodně.... Vím, že dokážu být hóóódně otravnej, ale každá informace je pro mě hodně cenná.... Vážím si tvé pomoci

Jinak co ten výkup těch katů...myslíš, že to k něčemu bude?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


13.8.07, 23:01
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 69 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz