Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 18.10.24, 13:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Mlhovky 
Autor Zpráva

Příspěvky: 14783
Bydliště: Havířov
Příspěvek Mlhovky
Je prosím pravda že se už nesmí pouštět samostatně přední a zadní mlhovky a musí se pouštět současně?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


2.11.21, 17:03
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15104
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Mlhovky
Zadní mlhovky za nepřízně počasí použít musíš, přední můžeš. Teoreticky bys tedy neměl svítit předními, pokud nesvítíš i zadními. Pouze zadní nejsou problém.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


2.11.21, 17:55
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Mlhovky
uz sem to taky slysel sice pred nejakou dobou (majitele fordu to tvrdily) - ale osobne si myslim ze to je uplna kravina

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


2.11.21, 19:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Mlhovky
ono je to asi jedno, stejně si je každej pouští jak se mu zachce... déšť, noc, přes den místo drl... asi to nikdo neřeší...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


2.11.21, 20:34
Profil
rejpal

Příspěvky: 18247
Příspěvek Re: Mlhovky
Mám dojem že fauvé sdruženým spínačem spíná nejdříve přední a k nim pak zadní, což je špatně, protože Šemik má pravdu:

Zákon č. 361/2000 Sb. § 32
(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.


2.11.21, 21:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14783
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Mlhovky
Ano, na Golfu mi to spíná naopak, tedy nejdříve přední mlhovky a až nakonec zadní. Třeba u fáčka se to dalo zapínat zvlášť a zadní jsem zapínal i v prudším dešti a při hustém sněžení. Přední jen v husté mlze kdy není vidět na krok. A teď mi říkal jeden chlápek v práci, že po novému už se nesmí pouštět zvlášť přední a zadní, vždy jen současně. Tak se ptám jestli tady někdo neví.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


2.11.21, 22:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 592
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Mlhovky
Fatal mě s citací zákona 361/2000 Sb. předběhl.

Co jsem ale viděl na různých autech (úplně nových, i starších), tak pokud byly zapojené přední mlhovky, buď šla všechna světla (přední a zadní) spínat zvlášť, nebo šly jen přední samostatně a zadní se k nim připojily. Ještě jsem neviděl, aby byla možnost buď zapnout jen zadní mlhovku, nebo přední + zadní dohromady.

Ono to podle mě není v rozporu s tím zákonem. Zákon říká, zadní musíš, přední můžeš - když máš kombinovaný přepínač pro přední+zadní, tak zkrátka otočíš do polohy, kdy svítí vše. Neříkám, že je to košér, osobně víc použiju jen zadní mlhovku, ale tak to je.

Důležité je i vypnout mlhovky ve správný čas, kdy už nejsou podmínky pro jejich svícení, ale to si nemusíme říkat :)

_________________
Volvo 940 B230FB aut. '91
dříve: Škoda Favorit 136L '90, LPG


3.11.21, 05:45
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Mlhovky
OCT III - i Citroen C4 ma nejdriv predni pak zadni

ono je asi lepsi svitit prednima a zapomenout na ne - nez aby nejaky debil svitil zadnima i kdyz mlha neni

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


3.11.21, 07:20
Profil

Příspěvky: 14783
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Mlhovky
Ano, však tak to mají i Octavie I, Golf IV, Golf V a Passat řadu nevím. Prostě mám zapnuté světla a když chci zapnout mlhovky, tak se nejdříve zapnou přední a potom zadní. Jak už jsem psal, podle mě je lepší zapnout nejdříve zadní, které se MUSÍ ve špatném počasí zapnout a nakonec přední, které nejsou potřeba vždy.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.11.21, 16:36
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Mlhovky
fatal píše:
Mám dojem že fauvé sdruženým spínačem spíná nejdříve přední a k nim pak zadní, což je špatně

máš pravdu takhle mi to funguje i na passatu :mrgreen: přičemž přední mají kontrolku na spínači a zadní v přístrojovce :D

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


3.11.21, 18:05
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Mlhovky
A u nás zákon hovorí: „Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť len za hmly, sneženia alebo za dažďa.“
Ale všeobecne platí, treba to použiť s rozumom, preto sa zadná hmlovka volá aj "koncové svetlo do hmly". Takže ja sa riadim týmto, a zapínam ju akonáhle (za blbého počasia samozrejme) som na konci nejakej debilnej kolóny. Akonáhle ma niekto dobehne, vypínam. Nieje totiž nič príjemnejšie, až ti pri mrholení pred tebou idúce auto vypaľuje šošovku v oku pol hodiny so zapnutou zadnou hmlovkou. Pak to už riešim "hrubou silou", diaľkovými svetlami.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


3.11.21, 18:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Mlhovky
lamač de to řešit i plynem že ubereš, jízda za debilem je nebezpečná :oops:


3.11.21, 19:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Mlhovky
To vime, lenže pokiaľ ten debil má maximálku tak 60km/hod, kopu času a nieje možné ho obehnúť, iná možnosť nieje :)

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


3.11.21, 20:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14783
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Mlhovky
Já jsem nedávno podobně vyprovokoval nějakého imbecila, když jsem jel ráno do práce. Na každé křižovatce mi lízal zadní nárazník, tak jsem přišlápl plyn a ať si užije trošku smrádku z výfuku. :)
Někteří lidi jsou fakt dementi. Nebo když jedu po hlavní silnici, přede mnou auto, řídí baba. Najednou to zašlápne na místě a pouští auto z prava, i když je na vedlejší silnici. No není to na facku :?:

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.11.21, 21:39
Profil
rejpal

Příspěvky: 18247
Příspěvek Re: Mlhovky
Lamač píše:
Pak to už riešim "hrubou silou", diaľkovými svetlami.

To nemá smysl, pokud je to debil, tak začne vybržďovat nebo se snaží jinak způsobit nehodu.

slovacek.milos píše:
lamač de to řešit i plynem že ubereš, jízda za debilem je nebezpečná :oops:

Přesně.

Lamač píše:
To vime, lenže pokiaľ ten debil má maximálku tak 60km/hod, kopu času a nieje možné ho obehnúť, iná možnosť nieje :)

Zda pojedeš 60kou 5m za ním nebo 60kou 100m za ním je přece jedno. ;-)
Když nespěchám a chci si užít jízdu (třeba serpentinky), tak si někde zastavím, napiju se nebo naopak vymočím, no a až je brzdič dost daleko tak vyrazím.

varok píše:
Někteří lidi jsou fakt dementi. Nebo když jedu po hlavní silnici, přede mnou auto, řídí baba. Najednou to zašlápne na místě a pouští auto z prava, i když je na vedlejší silnici. No není to na facku :?:

S tím musíš počítat a dávat si bacha. Dneska polovina řidičů čumí do mobilu nebo nesleduje provoz nebo značky nebo prostě neví kdo má přednost. Navíc s rostoucí složitostí aut a infotainmentu někteří řidiči bojují s autem, jsou líní přečíst si manuál a pak za jízdy tápou jak se zapínají světla, ale následně jsou pořád líní si přečíst manuál.


7.11.21, 10:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz