Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 16:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Nechat LPG nebo ne? 

Mám v autě nechat LPG nebo tam dát benzín?? JInak bych musel počkat do výplaty a pak až dát LPGčko, tj. za měsíc skoro a teď 17.8. mi končí technická, takže jak???
Nechat určo se to vyplatí... 100%  100%  [ 9 ]
Dát pryč benzín je benzín (ale ta cena) 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 9

 Nechat LPG nebo ne? 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
To se mi líbi chlapi, dneska jste mě moc poťešili.....díky


15.8.07, 11:26
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
Martin píše:
spartra píše:
Martin píše:
Teď teda nevím, jestli si pod pojmem multiventil nepředstavuji něco jiného. Co to je?

já bych ho popsal jako ventil na nádrži :lol: mělo by to bejt to když někdě buchneš začneš hořet něbo něco tak, by nebouchla nádrž by to mělo vypouštět :idea:


No tak to máme stejnou představu. To tam přeci musí mít každý ne? Nebo myslíš některé nemají ten ventil co to upustí při velkém tlaku? Já jsem tedy přišel do styku pouze s BRC a všichni měly stejný jako já. A když jsem měnil nádrž, tak mi říkal že některé STK vyžadují vyměnit i ten multiventil, že má taky životnost jen 10 let.


nevím mě to říkali plynaři, že všechny systémy multivenil nemají když, bráchovy menili nádrž letos stk hned poté bez problémů :idea:


Takže nechat....ale co když mi to bez mulťáku nevymění??? 3 tis by šly teda možná...

si tam zavolej, ono záleží jestli tam ten multiventil máš :wink: nebo sežeň starší bombu s papírem myslím homologoce ehk 01 po roce 2001

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


15.8.07, 12:45
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
tak to už dám novou..... no tak snad to půjde.

A další problém, koupil jsem benzín abych mohl vyjet LPG do prázdna a ono to dělá psí kusy..... Otáčky lítají mezi 900 - 1300 někdy to chcípne......po plynu to jde dobře.... Co mám skontrolovat??? JInak v nádrží jsem asi vymetl pavučiny, pač palivoměr si skákal nahoru dolů jak chtěl než se to uvonilo:-) ale to jen pro zajimavost.


15.8.07, 12:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Benzínovou pumpu a karburátor.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


15.8.07, 13:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
No jo ale karburátor je vyčištěnej přeťesněnej...asi ta pumpa kdo ví jestli to nebude zapchatý...


15.8.07, 14:02
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Martin píše:
Já jsem multiventil nevyměňoval a na technický to nezkoumal, jenom bombu.


NO tak to prrrr multiventil pokus není elektrickej tak se vyměnit musí, je to ten s novou homologaci.... čísel bylo hodně co mi povídal. Pokud bych chtěl jenom bombu tak mi neudělá revizi a neschváli mě to, takže multiventil musí bejt novej. Jinak to nejde. Takže 5000 potřebuji sehnat, nejlíp hned. :-)


15.8.07, 15:18
Profil

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
Dawid130 píše:
Martin píše:
Já jsem multiventil nevyměňoval a na technický to nezkoumal, jenom bombu.


NO tak to prrrr multiventil pokus není elektrickej tak se vyměnit musí, je to ten s novou homologaci.... čísel bylo hodně co mi povídal. Pokud bych chtěl jenom bombu tak mi neudělá revizi a neschváli mě to, takže multiventil musí bejt novej. Jinak to nejde. Takže 5000 potřebuji sehnat, nejlíp hned. :-)


zkus jinej servis za 3000, kde nebudou tak ační :idea:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


15.8.07, 15:39
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
No jo a kde nevíš??? Já to tady neznám...


15.8.07, 15:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
V Novém Městě na Moravě.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


15.8.07, 20:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Ha tam jsem se taky ptal a prej to musí vyměnit, jinak není revize...


15.8.07, 21:18
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
HA ikdyž jste hlasovali pro nechat tak už v auti není. Dostanu totíž služabáka s kterým mohu jezdit i soukromě a tam vychází kilimetr na 2kč. podle toho jaká je spotřeba, čili skoro jako za plyn. A škudkou budu jezdit jen občas, takže se mi to neoplatí. Díky


25.8.07, 10:18
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Dawid130 píše:
HA ikdyž jste hlasovali pro nechat tak už v auti není. Dostanu totíž služabáka s kterým mohu jezdit i soukromě a tam vychází kilimetr na 2kč. podle toho jaká je spotřeba, čili skoro jako za plyn. A škudkou budu jezdit jen občas, takže se mi to neoplatí. Díky


no to je dílo co čtu, ten multiventil je více účelový ventil, který slouží mimo jení k plnění nádrže, k odběru z nádrže, jistění nádrže, měření nádrže, po výměně nádrže a multiventilu musí mít homologace začínající na 001 a stará je 000, pokud je to jinak je to špatně a pak ještě záleží zda je hromadná přestavba povolená MDČR nebo individuální nebo pod čj. tam jsou pravidla pro výměnu trochu odlišná naštěstí je v tom bordel tak se to kouzlí různě podle znalostí zákona a vyhlášek miloš


25.8.07, 14:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz