Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 14:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat 
Autor Zpráva

Příspěvky: 341
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
Pratele omlouvam se, pokud to tu jiz je ale nenasel jsem to.
Mam fabii ii rok 2012 facelift.
Resim montaz bud svetelneho senzoru, a nebo alespon jednodse prepinatelny automat denni/nocni sviceni.

Montoval nekdo prepinac a polohou auto a svetelny senzor? Pro fabii 2 jsem nic nenasel.

Pripadne odkud prosim vede ten vodic, co privadi na prepinac svetel stale napeti?
Eventuelne, utahne ten vodic, co privadi do prepinace spinane napeti od klicku navic i parkovacky pripadne i s privesem?

Predem dekuji za odpovedi, a prosim profiky, vim, ze esteticky reseni nic moc, ted se ptam co vodic vydrzi, estetiku provedeni prosim nereste a odpustte

P.s. nevi prosim nekdo jaky je rozdil spinace fabia 2 a octavia 1? Pripadaji mi stejne
Dekuji


8.12.22, 20:56
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
záležé co tam máš a co tam chceš, pokud máš mlhovky tak můžeš mít systém že přitáhneš páku blikačů zapneš klíček třikrát zablikáš doprava a fachčí ti SPDS, pak si mužeš třeba nakodovat že světla svítí povadle přes den, dát si spds, nebo nabalastit žárovečky do mlhy, nebo snížíš svítívost mlhovek, to si nakoduješ i s cornerem, koduje se v autorizáku za dvojku nebo si koupíš lepší verzi vcds a uděláš sám nakodovat si pak mužeš podle libosti co tě napadne, dobré ije i při zpátečce se rožne mlha to se mi ted líbí je dobře vidět


9.12.22, 09:04
Profil

Příspěvky: 341
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
Diky za rozsahlou odpoved, no denni sviceni tam je od vyroby, ale napr. U feldy jsem mel, ze prepinacim rele od kontrolky mazani spinam v prrdnich svetlech obrysovku a kostru relatka pres spinac spinam. Tim mam prepinac denni/nocni

U oktavky, jsem udelal za spinacem prepinaci rele na napajeci kabel prepinace. Cili prepinac je v zaple poloze, kdyz je rele sepnute spinacem jde do prepinace staly proud, kdyz je rele vyple jde do prepinace proud od klicku.
Plus jeste tam mam propojeny kontakt pro denni sviceni (pri vyplem vypinaci) s potkavacimi svetly, takze vlastne denni sviceni probiha jen dvema h4 vepredu

Ale na te fabii ii je strasne malo mista na laborovani, tak bych potreboval vedet od nekoho kdo rozlusti a ma schema
1. Odkud vede napajeci kabel k prepinaci svetel (staly proud)
2. Odkud vede k prepinaci 15 proud, pripadne zda tento kabel utahne naroky celeho prepinace vcetne tazneho?
Protoze pokud bych pak nechal vypinac vyply fungovalo by denni tak jako dosud, a pokud bych ho nechal v zaple poloze, svitilo by po uapnuti klicku cele auticko

Predem moc dekuji a zbytek je na mou odpovednost


9.12.22, 10:44
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9434
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
chapu to spravne ze chces mit zapnuty prepinac svetel na tlumene
a tlacitkem by si mu rekl - ted mam denni sviceni - ted svitim hlavnima ??

ono otazka zda u dvojkove fobie byl senzor deste se svetelnym senzorem
(fobka III uz to ma ale to ej na kodovani v diagnostice )

doporucuji jezdit na tlumene svetla i pres den pokud nejses za sera schopny si ty svetla prepnout z denniho sviceni na hlavni

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


9.12.22, 11:03
Profil

Příspěvky: 341
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
Temer tak, akorat ze kdyz vypinac bude na 0 bude svitit denni a kdyz na tlumenych bude svitit cele auto.
Akorat se s vypnutim klicku zhasne, v pripade, ze budu chtit parkovacky pri vytazenem klicku, packa blinkru reai jednu stranu, pripadne pridavny vypinac aktivuje parkovacky

Za odpovedi jsem vdecny a vazim si vaseho casu, ale presto prosim o odpoved na ty dva dotazy. Dekuji


9.12.22, 12:51
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
tak před 1°5 ti lety když jsem si koupil wesen polské spds tak jsem vymýšlel přepinače vypinače kontrolky, relátka k ničemu,

když to má dva dráty jeden jsem připojil na spátečkový spinač kde je + po zapnutí klíčku a kostru na + k obrysovému světlu. po zapnutí klíčku je na obrysu přes žárovku kostra a svítí spds, zapnu obrys na žárovku de + a spds zhasne. pokud chceš aby spds svítilo až běží motor, + přivedeš z palivového čerpadla

když má spds tři dráty https://www.bing.com/ck/a?!&&p=47140033 ... HUkU&ntb=1

pokud to má řídící jednotku světel https://www.bing.com/ck/a?!&&p=666d0d34 ... RtbA&ntb=1 třeba toto neb
o si najdeš co ti vyhovuje


9.12.22, 13:26
Profil

Příspěvky: 341
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
Me by vyhovovalo vedet odkud vedou ty draty a co vydrzej :D

Rikal jsem ze tam je denni sviceni fabrikove a funguje, resim uplne neco jineho, prostou odpovedi bude muj dotaz vyresen a neroztahne se jako obvykle na 8 stranek.
Dekuji


9.12.22, 15:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
Nie, ten drôt to neutiahne, resp. ten vypínač dlho nevydrží. Je potreba prepojiť to cez zvlášť relé. Ten snímač pôjde asi cez komfortnú, alebo na DSG. Bolo by treba niekde zohnať schémy.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


10.12.22, 11:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9434
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
ETKA nebo jak se u VW Groupe jmenuje ta databaze elektrickych schemat ??

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


10.12.22, 11:40
Profil

Příspěvky: 341
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: Fabia ii prepinac svetel, rozdily, automat
Dekuji, nakonec u me napad probehl.
Pouze prerusim privod 30 do spinace, dam na nej spinaci rele, spinat ho budu proudem od klicku, a v pripade nutnosti rozsvitit obrysovky pri vyplem klicku dam maly prepinac, ktery kostru rele zameni za staly plus.
Vsem dekuji za pomoc


10.12.22, 12:14
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz