Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 18.10.24, 11:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 škoda 1203 / TAZ 1203 DESTA MV 12B 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: škoda 1203 / TAZ 1203 DESTA MV 12B
zaklad u teto trosky je zmerit kompresi, seridit vetily, nove svicky, kabely nove a tesne na izolatou, serizeny predstih a karbec, vse ciste a odmastene, pozor na starter toci naopak, motor pak jede


19.2.23, 14:09
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: škoda 1203 / TAZ 1203 DESTA MV 12B
Díky všem za rady.

Nenašel jsem sice odpověď na původní otázku, ale zjistil jsem že kontakty v rozdělovači jsou stejný jako v pařezu a dalších - ty mám v šuplíku, tak jsem je rovnou vyměnil. U toho i kondík a seřídil odtrh.

Suma sumárum, nová cívka, kondík, kontakty, svíce. Kabely byly dobrý, víčko a palec jsem nesehnal. A asi to nebude potřeba. Ještěr běží na cvrknutní a má konečně výkon. Už řadím i dvojku 8) :lol:

varok: jak to poznám? :-) měl jsem za to, že do toho dávali 1203. Na mém štítku je tohle zrovna nečitelný. Přečtu ale rok výroby - 1982. Vedle filtru mot. oleje je nálitek, kde je číslo motoru: *4 307668*

Kachnis: myslím, že výměna kladívka a kontaktu prospěla výrazně.

slovacek.milos: naštěstí se zdá, že vodovody a kanalizace Mělník jí zas tak moc nepoužívali, nebo jejich hrubý zacházení docela zvládla :-))


Díly na 1203 se těžko shání, proto mě zajímalo s čím má tenhle motor stejnej rozdělovač. Abych věděl, z čeho můžu taky shánět palec, víčko, kontakty atp. Nakonec to ale vyřešilo pár dílů z Jaw, který jsem měl po šuplíkách. Palec snad časem seženu aspoň náhradní :)



Ještěr řádí jak novej, tak mám radost :lol: všude mám asfalt nebo beton, takže je to paráda. Až do tý chvíle, než jsem do šlupky betonu dneska zapadnul. Vyndali jsme to háčkem na kontejner na Avii 8) Tak příště teda už jen ten asfalt, pro jistotu :mrgreen:

Díky za ochotu!

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


20.2.23, 23:18
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: škoda 1203 / TAZ 1203 DESTA MV 12B
cose tyce rozdelovace tak z favoitu + etz + civku, nasadis pasovinu a dole prehodis tu spojku troska ji ma delsi, seriidis na tecku a prvni valec hu v kompresi,
na vyprostovani mam hubcuk za petikilo a kurtny nebo konsky zvedak narves zboku zvednes a kolo podsypes, v terenu musis myslet nebo se zahrabes, pank rokovy naboj je ti tam na nic, zahrabes se i v afaltovem reciklatu, hlavne dej na trosku bednu s naradim,teplej rum
a visaci zamek at je videt znamka panku


21.2.23, 07:40
Profil

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: škoda 1203 / TAZ 1203 DESTA MV 12B
no jo, tak to je jasný, že jí ještě musim pořádně vytunit. žádná baletka z ní u mě nebude :lol:

zatím naštěstí výměnu rozdělovače za favorita řešit nemusím, ještěr běhá jak zběsilej. takovej pořádek jsem na dvoře ještě neměl :mrgreen: naštěstí tu nemám asfaltovej recyklát, ale normální balenou. 40 let starou, ale je tady .))

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


21.2.23, 20:35
Profil

Příspěvky: 14783
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: škoda 1203 / TAZ 1203 DESTA MV 12B
Stínovlas: Nevím, měli jsme takovou trojkolku ve více firmách. Jak se zvedl ten kryt kde je sedaçka atd, tak byl zespodu štítek, kde byl rok výroby, typ motoru atd. U jedné bylo právě Škoda 1202, ale jestli to mají všechny nevím. Myslím že měl takovou i někdo na virtu.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


21.2.23, 21:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz