Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 03:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
 Motor - error - škubání 
Autor Zpráva
Příspěvek Motor - error - škubání
Chlapi prosím o pomoc. Já už jsem z toho jelen. Pořád mi škube motor. Když to nastartuji, tak na volnoběh to jede OK, přidám (protůruji) všechno OK. Rozjedu se a ne, žeby to skákalo, to ne, ale motor jakoby vynechává ... prostě škube. Mám subjektivní pocit, že když je více zima, tak je to horší ...
Vyměnil jsem VN kabely, víčko rozdělovače, palec, svíčky, membránu v AC pumpě a furt jsem tam, kde jsem byl ...

Možná že je chudá směs (když dám sytič, je to lepší), ale nevím kde se to dá nastavit. Nebo je blbě nastavený předstih ? Jak ho nastavím v domácích podmínkách ? Klidně si to nechám i někde nastavit, ale rád bych identifikoval problém. Nechci měnit 1/2 auta :(

Moc prosím o radu !


30.8.07, 09:47
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Re: Motor - error - škubání
M3Power píše:
Chlapi prosím o pomoc. Já už jsem z toho jelen. Pořád mi škube motor. Když to nastartuji, tak na volnoběh to jede OK, přidám (protůruji) všechno OK. Rozjedu se a ne, žeby to skákalo, to ne, ale motor jakoby vynechává ... prostě škube. Mám subjektivní pocit, že když je více zima, tak je to horší ...
Vyměnil jsem VN kabely, víčko rozdělovače, palec, svíčky, membránu v AC pumpě a furt jsem tam, kde jsem byl ...

Možná že je chudá směs (když dám sytič, je to lepší), ale nevím kde se to dá nastavit. Nebo je blbě nastavený předstih ? Jak ho nastavím v domácích podmínkách ? Klidně si to nechám i někde nastavit, ale rád bych identifikoval problém. Nechci měnit 1/2 auta :(

Moc prosím o radu !


Ten předstih to může být. Je to benziňák nebo LPG? To tady bývá ve zvyku neuvádět, potom se tu 3 dny hádáme a ono je to úplně jinak :D


30.8.07, 09:56
Profil ICQ
Příspěvek 
Omlouvám-se, je to klasika benzín 120L (M) ...


30.8.07, 10:04
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Mozna bordel v karbu, co hladina v komore?

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


30.8.07, 10:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Matthes píše:
Mozna bordel v karbu, co hladina v komore?


Poraďte mi jak na to, a já to provedu. Jsem sice vyučený zámečník, ale s karburátorem nemám zkušenosti (kromě Babety :) )


30.8.07, 10:09
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=68 tady to mas i s obrazkama :P

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


30.8.07, 10:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Matthes píše:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=68 tady to mas i s obrazkama :P


Jej, no tak to doufám, že to ještě složím :)


30.8.07, 10:16
Příspěvek 
A ten předstih ? Jak to nastavím ?


30.8.07, 10:25
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
M3Power píše:
A ten předstih ? Jak to nastavím ?



Nastavis odtrh na kontaktech v rozdelovaci na 0,4mm (maximalni dosazena hodnota rozevreni kontaktu - pomuzes si otacenim klikou). Natocis kliku tak aby ryska na remenici ukazovala na asi 6°. Uvolnis sroubek na kominku rozdelovace a otocis s rozdelovacem trochu doprava, pak zapnes zapalovani a das kabel z VN civky k blizkosti nejakeho kovu abys videl preskakujici jiskru. Otacis rozdelovacem pomalu zpet, jakmile jiskra preskoci, je predstih nastaven, musis ale tocit skutecne pomalu :!: Zatahnes sroub v kominku a je to :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


30.8.07, 10:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Matthes píše:
M3Power píše:
A ten předstih ? Jak to nastavím ?



Nastavis odtrh na kontaktech v rozdelovaci na 0,4mm (maximalni dosazena hodnota rozevreni kontaktu - pomuzes si otacenim klikou). Natocis kliku tak aby ryska na remenici ukazovala na asi 6°. Uvolnis sroubek na kominku rozdelovace a otocis s rozdelovacem trochu doprava, pak zapnes zapalovani a das kabel z VN civky k blizkosti nejakeho kovu abys videl preskakujici jiskru. Otacis rozdelovacem pomalu zpet, jakmile jiskra preskoci, je predstih nastaven, musis ale tocit skutecne pomalu :!: Zatahnes sroub v kominku a je to :)


No super,,, tak to bude maso ... no ikdyž to nevypadá tak složitě ... jen nevím, jestl je na řemenici nějaká ryska a už vůbec ne, nějaké stupně ... jdu to omrknout ...


30.8.07, 10:43
Příspěvek 
Teď jsem na to koukal a žádnou rysku jsem na řemenici neviděl ba co ani stupnici :( Kde to sakreš najdu ?
Nebyl by obrázeček ? Díky.


30.8.07, 11:38
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
No jak je ta velka remenice na klice, tak ma na strane bliz k motoru takovej malej zasek ... no a za ni je hned stupnice, asi to mas spinavy ze to nevidis :D

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


30.8.07, 11:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Matthes píše:
No jak je ta velka remenice na klice, tak ma na strane bliz k motoru takovej malej zasek ... no a za ni je hned stupnice, asi to mas spinavy ze to nevidis :D


No trochu Arvy by to asi sneslo :) - toto není můj motor !
Obrázek


30.8.07, 12:08
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
Jo to je ona...a na remenici musí být takový majinký trojuhelníček...to je ryska... :wink:

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


30.8.07, 12:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
No to je stupnice. Ten vystupek uplne vpravo je 0° a pak doleva to jde co vybezek to 5° :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


30.8.07, 12:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz