Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 16:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Motorové oleje na www.olejposta.sk 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Motorové oleje na www.olejposta.sk
Priatelia,

čo hovoríte na nakupovanie olejov na internete? Nemáte nejaké negatívne skúsenosti?
Napr. chcel by som kúpiť olej OMW Bixxol Extra, polosyntetiku do mojej šáde a na www. olejposta.sk je podozrivo dobrá cena - 780 Sk/4l...on na iných stránkach v skutočnosti stojí skoro 400 Sk/1l...

http://olejposta.sk/r_1575.html

a napr.:

http://www.pneumatshop.eu/index.php?page=7&itm=27

čo vy na to? Nie je to nejaká habaďúra?

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


1.9.07, 22:37
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 123
Příspěvek 
A do jakého auta takový olej chceš nalít?


Vlastik


2.9.07, 08:47
Profil

Příspěvky: 123
Příspěvek 
Podle toho jak jsem koukal na ty stránky, tak mají vyšší ceny než je obvyklé v normálních prodejnách autodílů. Osobně používám olej Valvoline 10/40 (polosyntetika) a běžná cena je cca 160,- Kč. Na stránkách olejposta.cz je to takto: http://olejposta.sk/r_63.html. Pro porovnání uvádím další web http://olejservis.cz/.
Názor si každý musí udělat asi sám.

Vlastik


2.9.07, 08:55
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Motorové oleje na www.olejposta.sk
ferrari píše:
Priatelia,

čo hovoríte na nakupovanie olejov na internete? Nemáte nejaké negatívne skúsenosti?
Napr. chcel by som kúpiť olej OMW Bixxol Extra, polosyntetiku do mojej šáde a na www. olejposta.sk je podozrivo dobrá cena - 780 Sk/4l...on na iných stránkach v skutočnosti stojí skoro 400 Sk/1l...

http://olejposta.sk/r_1575.html

a napr.:

http://www.pneumatshop.eu/index.php?page=7&itm=27

čo vy na to? Nie je to nejaká habaďúra?


kdysi dávno jsem kupoval turbo plus madit minerál sudový za 38 czk za litr a v trnavě snad v tesku nebo co je to tam za supermaket byly 4 litry za 680 sk a před galantou jestli je to šelka no co tam jsou ceny olejů jsem myslel že se picnu tak musíš hledat abys nenaletěl prvnímu obchodníkovi miloš


2.9.07, 09:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
No, ďakujem za tipy, no keď som si porovnal oleje OMW na olejservis.cz a olejposta.sk, tak môj OMW Bixxol extra na olejservise ani nemajú, majú iba OMW Control light za 180 CZK/l (= cca 216 Skk/l) a Control light má API SL, kdežto Bixxol Extra SM a Bixxol extra by mal byť špeciálne pre dlhšiu kilometrovú výdrž...takže takto to jednoznačne vyzerá v prospech olejposta.sk...

...chcem tento olej naliať do môjho Favo motora (som si istý, že je doposiaľ čistý, mal som ho totiž otvorený, teraz tam mám Madit Turbo plus) a ešte aj do kolegyninej Corsy 1,2 ECO (r.v 96, 33kW) - v nej bol doteraz Castrol SOftec 5W-40, plnosyntetika, no myslím, že pre tento motor aj zbytočne drahý...

...ale hej, checknem aj iných predajcov...aj iné značky...chcem v podstate polosyntetiku, a tento OMW má najlepšie parametre (aj keď iba papierové)...

...vďaka za pomoc!!! Majte sa.

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


2.9.07, 11:50
Profil

Příspěvky: 123
Příspěvek 
Myslím, že používat ve Favoritu tak kvalitní olej je podle mě zcela zbytečné. Motor v té době byl koncipovaný spíše na horší oleje- minerální či méně kvalitní polosyntetiky. Co se týče těsnosti a provedení motoru, měl bych docela obavy z úniků oleje kolem těsnění či nadměrného spalování mot. oleje.
Zkušenost z dob vojny mi toto jen potvrzuje. Neustálé problémy s úniky oleje v T815 vlivem změny kvality oleje- přechod z horšího na Rubii 15W40 pro SVP (smíšený vozový park- v praxi toto znamená nákladní vozy Praga V3S až po Octavie provozované na vojenských útvarech).
Můj názor je takový, že do Favorita postačí kvalitní 15W/40 české produkce- Mogul, Paramo...a jeho pravidelná výměna a kontrola množství.

Vlastik


2.9.07, 12:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Vlastik píše:
Myslím, že používat ve Favoritu tak kvalitní olej je podle mě zcela zbytečné. Motor v té době byl koncipovaný spíše na horší oleje- minerální či méně kvalitní polosyntetiky. Co se týče těsnosti a provedení motoru, měl bych docela obavy z úniků oleje kolem těsnění či nadměrného spalování mot. oleje.
Zkušenost z dob vojny mi toto jen potvrzuje. Neustálé problémy s úniky oleje v T815 vlivem změny kvality oleje- přechod z horšího na Rubii 15W40 pro SVP (smíšený vozový park- v praxi toto znamená nákladní vozy Praga V3S až po Octavie provozované na vojenských útvarech).
Můj názor je takový, že do Favorita postačí kvalitní 15W/40 české produkce- Mogul, Paramo...a jeho pravidelná výměna a kontrola množství.

Vlastik


Hej, máš asi pravdu, no podľa mňa je voľba oleja o pocitoch a budem mať tak lepší pocit...ja mám ten motor zľahka upravený (vačka, hlava, zotrvák) a relatívne často ho povytáčam - to preto...navyše v zime je určite lepšia redšia polosyntetika pre studené štarty...inak, od výmeny po výmenu mi nezmizne nič (možno 0,1-0,2 l, to ale nezbadám) motor má totiž cca 90 000 kma vymenené guferká na ventiloch...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


2.9.07, 12:14
Profil

Příspěvky: 123
Příspěvek 
Souhlasím, že je to o pocitech...např. značka oleje je zcela o pocitu. Na tvém místě bych zvolil 10W/40- je to zlatá střední cesta mezi oleji :wink:

Vlastik


2.9.07, 12:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Vidím, Vlastík, že to vidíš rovnako...ja to už dlhšie pozorujem, že keď sa zjaví topic o olejoch, hneď je okolo toho veľká polemika...ale nikto sa neoprie o hodnoverné údaje, nemá ich totiž nikto a v podtstate ani nemôže mať...hej, je to o pocitoch, pretože spravidla nevhodný olej spoznáš po xxx kilometroch a možno nikdy...hlavne, keď sa jedná o nechúlostivé motory, kt. sa tu zväčša preberajú.
Človek by sa mohol riadiť pri polosyntetike a mineráloch o tom, z akej ropy je olej robený, či z ruskej, či nie...ale kto to vie zaručiť, t akej ropy bol ten-ktorý olej vyrobený...Akurát USA značka asi nebudú z ruskej ropy...

...a tak, dalo by sa napísať veľa a v podstate k ničomu presnému (čo sa týka voľby oleja) by to neviedlo...

...ja som chcel v podstate vedieť, či niekto nemá nejaké negat. skúsenosti s e-shopmi, čo sa týka olejov (napr. iný olej ako obal...).

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


2.9.07, 19:30
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
Nebál bych se koupit olej v eshopu, je to stejné jako každý jiný výrobek, nemá se co stát. Jiný obal než obsah? A kdo by se s tím přelíval, jak by potom prodával ten obchodínk ten olej, o který tě ošidil? Bude si na něj vyrábět kopie originálních obalů? To by byl drahý podvod. Osobně ale olej kupuju u pumpy, nemusím platit přepravu a jízdou k pumpě olej v motoru aspoň před vypouštěním ohřeju.


2.9.07, 19:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Vít Široký píše:
Nebál bych se koupit olej v eshopu, je to stejné jako každý jiný výrobek, nemá se co stát. Jiný obal než obsah? A kdo by se s tím přelíval, jak by potom prodával ten obchodínk ten olej, o který tě ošidil? Bude si na něj vyrábět kopie originálních obalů? To by byl drahý podvod. Osobně ale olej kupuju u pumpy, nemusím platit přepravu a jízdou k pumpě olej v motoru aspoň před vypouštěním ohřeju.


Preprava je v mojom prípade zdarma a olej sa zohreje hocikedy inokedy - inak, olej by mal byť pri vypúšťaní riadne prehriaty - totiž po zastavení motora treba aspoň 15 min. počkať, aby olej stiekol a pokiaľ nie je dobre prehriaty tak za 15 min. aj vychladne...

...ja som to tak tiež robil, ale tu je cena ozaj polovičná ako na pumpoe a doprava je ozaj zadara...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


3.9.07, 05:13
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
ferrari píše:
Vít Široký píše:
Nebál bych se koupit olej v eshopu, je to stejné jako každý jiný výrobek, nemá se co stát. Jiný obal než obsah? A kdo by se s tím přelíval, jak by potom prodával ten obchodínk ten olej, o který tě ošidil? Bude si na něj vyrábět kopie originálních obalů? To by byl drahý podvod. Osobně ale olej kupuju u pumpy, nemusím platit přepravu a jízdou k pumpě olej v motoru aspoň před vypouštěním ohřeju.


Preprava je v mojom prípade zdarma a olej sa zohreje hocikedy inokedy - inak, olej by mal byť pri vypúšťaní riadne prehriaty - totiž po zastavení motora treba aspoň 15 min. počkať, aby olej stiekol a pokiaľ nie je dobre prehriaty tak za 15 min. aj vychladne...

...ja som to tak tiež robil, ale tu je cena ozaj polovičná ako na pumpoe a doprava je ozaj zadara...
tak potom nevidim problem :) ... jo, k pumpě jezdím daleko, posledně byl olej při vypouštění tak teplý, že když mi natekl na ruku, nebylo to vůbec příjemné.


3.9.07, 15:48
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz