Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 07:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Výměna palivového filtru 
Autor Zpráva

Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Příspěvek Výměna palivového filtru
Zdravím vás,mám takovou prozbičku,chci vyměnit palivovej filtr na Favoritu s jednobodovím vstrikováním ale nevím jestli se to děla dírou od nadrže nebo ze spodu.Měl jsem to teď na nájezdech a ze spod se mě to zdalo nedostupný a zevnitř taky,to musím zhodit nádrž nebo je nato jinej postup.Dík moc za radu


23.9.07, 09:10
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Výměna palivového filtru
gyros74 píše:
Zdravím vás,mám takovou prozbičku,chci vyměnit palivovej filtr na Favoritu s jednobodovím vstrikováním ale nevím jestli se to děla dírou od nadrže nebo ze spodu.Měl jsem to teď na nájezdech a ze spod se mě to zdalo nedostupný a zevnitř taky,to musím zhodit nádrž nebo je nato jinej postup.Dík moc za radu


od spodu, povoliť nádrž, spostiť dolu a dostaneš sa k tomu...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


23.9.07, 09:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Nemusíš ji sundávat, stačí když odděláš ten plech kolem výfukovýho potrubí. Na první sponku se dostaneš v poho tak tu sundáš, druhou se ani nesnaž, tam prostě vemeš velkej šroubovák a tu hadici i se sponkou stáhneš z filtru. vemeš novej filtr mázneš tu jednu stranu olejem a zase to na tu hadici i přes tu sponku nasuneš, stačí tu hadici podržet dvouma prstama a natlačit na ni filtr. No a pak zapojíš druhou hadici, přišroubuješ filtr do držáku vrátíš plech kolem výfuku a je to. Pozor v tom filtru je docela dost benzínu.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.9.07, 10:15
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Kristensen píše:
Nemusíš ji sundávat, stačí když odděláš ten plech kolem výfukovýho potrubí. Na první sponku se dostaneš v poho tak tu sundáš, druhou se ani nesnaž, tam prostě vemeš velkej šroubovák a tu hadici i se sponkou stáhneš z filtru. vemeš novej filtr mázneš tu jednu stranu olejem a zase to na tu hadici i přes tu sponku nasuneš, stačí tu hadici podržet dvouma prstama a natlačit na ni filtr. No a pak zapojíš druhou hadici, přišroubuješ filtr do držáku vrátíš plech kolem výfuku a je to. Pozor v tom filtru je docela dost benzínu.


no tak ento problém řeším pořád, ale bez demontáže nádrže to neumím to v pohodě nejde miloš


23.9.07, 10:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek 
já jsem to taky dělal několikrát jak na fávu tak i na feldě a nikdy jsem nádrž nesundával;šlo to docela v pohodě ale ak řiká Kristensen musiš sundat ten krici plech toho výfukua pak se tam dostanež v pohodě.
. 8)


23.9.07, 11:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Milan Koukal píše:
já jsem to taky dělal několikrát jak na fávu tak i na feldě a nikdy jsem nádrž nesundával;šlo to docela v pohodě ale ak řiká Kristensen musiš sundat ten krici plech toho výfukua pak se tam dostanež v pohodě.
. 8)


Já se nidky nemůžu dostat na tu druhou sponku, když tam je ta jen jak se mačká taková pružná, mám na to i kleště ale tady je prostě málo místa. Jo pokud je tam šroubovací tak žádnej problem.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.9.07, 14:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek 
no já to dělám trochu jinak odšroubuji filtr a sundám zněj hadici směrem k motoru potom sklopim vzadu sedačky a sundám dekl pod kterym je palivové čerpadlo ,odpojim hadici která je napojena ze šipkou směrem jem a nani omotám kus drátu nebo napojim kusem hadičky záleži co je zrovna poruce ,ptom potáhnu za palivovej filtr a povytáhnu ho aji stou hadičkou pak vyměnim filtr a zatáhnu za drát co mě trči u palivového čerpada a hadičku kněmu zpět přišroubuju .a ... doufám že jsem to napsal srozumitelně.


23.9.07, 14:48
Profil

Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Příspěvek vyměna palivového filtru
Díky všem za srozumitelny popis demontáže a montaže.Mějte se


23.9.07, 16:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jo tak to jsem pochopil vidíš to to zase nenapadlo mě, ale vzhledem k tomu že jsem línej vylejzat z pod auta, pouštět ho dolu a pak zase nahoru, no zůstanu u svýho :lol:

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.9.07, 16:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek 
to je každyho věc jak si to udělá já jsem jen napsal můj postup :D


23.9.07, 17:06
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Milan Koukal píše:
no já to dělám trochu jinak odšroubuji filtr a sundám zněj hadici směrem k motoru potom sklopim vzadu sedačky a sundám dekl pod kterym je palivové čerpadlo ,odpojim hadici která je napojena ze šipkou směrem jem a nani omotám kus drátu nebo napojim kusem hadičky záleži co je zrovna poruce ,ptom potáhnu za palivovej filtr a povytáhnu ho aji stou hadičkou pak vyměnim filtr a zatáhnu za drát co mě trči u palivového čerpada a hadičku kněmu zpět přišroubuju .a ... doufám že jsem to napsal srozumitelně.


tak to jsem měl možná lepší systém odpojil jsem hadičku a do ní vrazil trojku svařovací drát a pak jsem to zespodu povytáhnul a zas zatlačil, ale už to dělám jen že spustím nádrž mám dvouslopový zvedák tak je to v poho, ale bez nádrže dolů tu první sponku neumím miloš


23.9.07, 17:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek 
proto jsem to zavázal tim drátem na vrchu u čerpadla a povytáhnul jsem ten filtr aji stou hadičkou tim pádem jsem měl dost mista na oddělání té sponky
chápeš :wink:


23.9.07, 17:41
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz