Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 16:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Zdechnutí Favorita při přeřazení. 
Autor Zpráva

Příspěvky: 3
Příspěvek Zdechnutí Favorita při přeřazení.
Zdravím! Jestli je tento problém někde na tomto foru již řešen, omlouvám se za zbytečné založení nového topicu. Dnes se mi stal takový problém s mým Favoritem, r.v. 1990, koupen 7/2007. Jel jsem z práce, když se to stalo. Rychlost 100 km/h, pak zpomalení na cca 45, vyhození do neutrálu, pak zařazení 4 (při 45 km/h už je to potřeba, mám divné řazení stupňů) - zde mi motor zničehonic zavyl, jako bych přidal plyn v neutrálu, zkusil jsem hodit trojku a stalo se to samé. Zastavil jsem na krajnici, vypnul motor a zkusil nastartovat. Poprvé se vůbec nechytal a podruhé už po menším odmlouvání naskočil. Mohl by mi prosím někdo co nejlaičtěji (autům totiž nějak moc nerozumím) vysvětlit, kde by případně mohl být problém a jak by se dal vyřešit? Děkuji.


10.10.07, 14:58
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Mas v nadrzi dost benzinu???? A co olej v motoru taky mas?? Kdyz autum moc nerozumis tak asis nezkousel jestli ti jde jiskra, nebo jestli byly pak svicky suchy ci mokry...

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


10.10.07, 15:14
Profil

Příspěvky: 3
Příspěvek 
DRYVER píše:
Mas v nadrzi dost benzinu???? A co olej v motoru taky mas?? Kdyz autum moc nerozumis tak asis nezkousel jestli ti jde jiskra, nebo jestli byly pak svicky suchy ci mokry...


Benzínu mám samozřejmě dost, ještě nějakých 8 litrů. Olej měněný před třemi týdny. Jiskru jsem skutečně nezkoušel a suché či mokré svíčky taky neprozradím. O svíčkách vím jen cenu a že jsou tak dva měsíce staré. :roll:


10.10.07, 17:12
Profil

Příspěvky: 761
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No pokud tomu rozumíš takhle tak bych ti asi poradil dej to do servisu.


10.10.07, 18:12
Profil ICQ

Příspěvky: 3
Příspěvek 
Tak jsem se s ním ještě jednou projel s tím, že se podívám na kontrolky, které se rozsvítí, když se to stane znova. A stalo se. Rozsvítil se akumulátor a mazání. Pro jistotu jsem teda zkontroloval olej, ale toho je dost, akorát mi tam asi uniká voda (bílý povlak na vnitřní straně víka olejové vany) a s tou baterkou je to taky dost dobře možné. :roll:


10.10.07, 18:24
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
tyhle dvě kontrolky se rozsvítí vždycky :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


10.10.07, 18:25
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
VladoMSTS píše:
Tak jsem se s ním ještě jednou projel s tím, že se podívám na kontrolky, které se rozsvítí, když se to stane znova. A stalo se. Rozsvítil se akumulátor a mazání. Pro jistotu jsem teda zkontroloval olej, ale toho je dost, akorát mi tam asi uniká voda (bílý povlak na vnitřní straně víka olejové vany) a s tou baterkou je to taky dost dobře možné. :roll:


vlado no musíš sem chodit častěji a postupně se učit, časem budeš lepší jak policie ti mají dvě jámy v garáži v jedné mění olej a druhou pro případ že jim chcípne auto, těch příčin můýe být hodně, třeba nízké otáčky na volnoběh , nebo vadná kostra ke karbecu, povolený odpojovač paliva vadné těsnění pod sáním je toho moc na to jak jsi to popsal miloš


10.10.07, 19:05
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz