Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 18:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Dolití oleje 
Autor Zpráva
Příspěvek Dolití oleje
Kluci chtěl bych znát váš názor... vzhledem k tomu že jsem s autem moc nejezdil (protože jsem měl k dispozici i jiné auto) tak na poslední náplň (Mogul GX Pro) jsem najel cca 5000 km ale olej už je tam 13 měsíců ...potřebuju trochu našetřit a tak mě napadlo že bych odpustil 1 litr oleje a dolil jej novým který vozím sebou pro každý případ. Co si o tom myslíte? Podle mě je to dobrý nápad a určitě lepší než kdybych najel na stávající ještě 3 měsíce. Mogul GX Pro vidím jako hodně kvalitní minerál který by tohle měl přežít bez větších problémů a motor taky.... oleje žere jen neznatelně a o karbonu taky nikdy skoro neslyšel.


16.10.07, 06:47
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 459
Bydliště: Valašské Meziříčí
Příspěvek 
Já bych řekl že i kdyby si jezdil na ten co tam máš,tak se nic nestane...V jednom servisu tady u nás by ti řekli že je zbytečné měnit olej každých 10000,že je to jen taktika výrobce,že ideálních je 15000 a každý rok a půl...Jinak když měl otec škodovku tak než ju prodal tak jezdil s olejem 4 roky a pak ho nykonec vyměnil kvuli emisim,a kamoš měl facko od AAA,najezdil za 2 roky asi30 000 a pak ho prodal jinemu kamosovi (olej nemenil). Ten vymenil olej,svicky filtry a motor slape jak pred tim...

Ale odbornik nejsem,nerad bych ti rozbil auto :wink:


16.10.07, 07:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Olej sa meni po jednom roku obvykle preto, ze casom nachyta vzdusnu vlhkost, co degraduje jeho mazacie schopnosti. ak si navyse s autom jazdil malo, tak sa olej nemal cas poriadne prehriat a voda co sa donho nakondenzovala sa nemohla vyparit.

K tym reciam o predlzovani intervalov sa vyjadrovat nebudem, lebo by som musel byt vulgarny.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


16.10.07, 07:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 250
Příspěvek 
Já jezdím castrol GTX3 a na 12 měsíců jim seru..... Prostě 10 nebo 15 tisíc a jiný kriterium neznám.... No je zajímavý, že když nebudu jezdit s autem co má minerál, tak to mám vylejt po roce, ale dyž nebudu jezdit s autem co má prodlouženej interval na 30 000km a olej long life, tak to mám vylejt až za dva roky, ale ten kondenzát tam musí bejt naprosto stejnej....
Aspon si to myslím a rok neřeším.... :twisted:


16.10.07, 08:27
Profil

Příspěvky: 85
Bydliště: Košice
Příspěvek Re: Dolití oleje
e.n.e.m.y. píše:
Kluci chtěl bych znát váš názor... vzhledem k tomu že jsem s autem moc nejezdil (protože jsem měl k dispozici i jiné auto) tak na poslední náplň (Mogul GX Pro) jsem najel cca 5000 km ale olej už je tam 13 měsíců ...potřebuju trochu našetřit a tak mě napadlo že bych odpustil 1 litr oleje a dolil jej novým který vozím sebou pro každý případ. Co si o tom myslíte? Podle mě je to dobrý nápad a určitě lepší než kdybych najel na stávající ještě 3 měsíce. Mogul GX Pro vidím jako hodně kvalitní minerál který by tohle měl přežít bez větších problémů a motor taky.... oleje žere jen neznatelně a o karbonu taky nikdy skoro neslyšel.

olej menim kazdych 10 000km, to znamena 3 krat do roka, kebyze nemam tolko km tak ako pise Ventyl minimalne raz za rok bez ohladu na to kolko ten motor nabehal km.


16.10.07, 09:01
Profil
Příspěvek 
Dík za názory... abych pravdu řekl tak si myslím že zhruba ještě na ty 3 měsíce by to nemělo vadit ani kdybych ten olej nedolil novým. Auto stálo v garáži takže myslím že té vzdušné vlhkosti to natáhlo minimum i když kdo ví jen si to myslím.


16.10.07, 11:00
Online
rejpal

Příspěvky: 18215
Příspěvek 
Zase bych to s těmi limity oleje nehrotil. Motor, na kterém se olej nikdy neměnil ve správných intervalech (možná když byl nový) odešel na úplně něco jiného. S tím pohlcováním vlhkosti to taky nebude až tak kritické, tekla mi voda do oleje, docela hodně, najezdil jsem na to minimálně pět set kilometrů (nevím, kdy to začalo téct) a motor to taky přežil.

Mimochodem, dnes je in ekologie, jak moc ekologické je měnit olej každých 10 tisíc?


16.10.07, 11:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Môj názor:
1. Meniť olej po stanovených odjazdených kilometroch (dokonca možno skôr, ak boli kilometra najazdené prevažne v zime a pri krátkych jazdách)
2. Čo sa týka doby používania oleja, nebol by som zasa tak úzkostlivý, namiesto roka môže byť v pohode rok a pol...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


21.10.07, 15:48
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Ja to robim tak, ze ak do roka sa nedosiahne 2/3 kilometrov na vymenu, natahujem vymenu o 3 mesiace. Po 15 mesiacoch som uz olej menil vzdy.


21.10.07, 17:27
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
no....jak dlouho vozíš ten olej "kdyby něco" ??? já bych odlil třeba půlku nebo i ten litr a nalil nějakej hodně kvalitní nebo aspoň ten samej, ale rozhodně úplně novej....takže to znamená, že cos napsal hned první příspěvek je správně..podle mě :D

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


21.10.07, 19:26
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz