Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 10:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Nestartuje . Neviem preco . 
Autor Zpráva
Příspěvek Nestartuje . Neviem preco .
Ahojte , potrebujem pomoct s najdenim chyby .
Asi pred mesiacom mi odisiel starter(aspom so mi to myslel) . Jednoducho som otocil klucikom , kontrolky sa rozsvieti a starter sa neozval(najprv som si myslel ze je baterka slaba , boli prve mrazy) ... zamenil som ho za novy(repas) a na prve otocenie auto chytilo , takze som sa utvrdil , ze problem bol v startere .
Ale problem je tu znovu , ani nie po mesiaci ten isty problem . Raz sa starter ozve a raz nie , ono je to pruser ked to zhasne na krizovatke .
Poprosim vas , neviem si radi , poradte prosim , kde moze byt este problem okrem startera .
Vdaka


7.2.06, 17:13
Pspvek Reklama

   
Příspěvek Re: Nestartuje . Neviem preco .
MiroJ píše:
Ahojte , potrebujem pomoct s najdenim chyby .
Asi pred mesiacom mi odisiel starter(aspom so mi to myslel) . Jednoducho som otocil klucikom , kontrolky sa rozsvieti a starter sa neozval(najprv som si myslel ze je baterka slaba , boli prve mrazy) ... zamenil som ho za novy(repas) a na prve otocenie auto chytilo , takze som sa utvrdil , ze problem bol v startere .
Ale problem je tu znovu , ani nie po mesiaci ten isty problem . Raz sa starter ozve a raz nie , ono je to pruser ked to zhasne na krizovatke .
Poprosim vas , neviem si radi , poradte prosim , kde moze byt este problem okrem startera .
Vdaka


Pre upresnenie Skoda 120


7.2.06, 17:17

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
No podle toho co píšeš,tak chápu že jsi měnil startér a tak bych sázel na kabel od spín.skřínky.Proti kostře zapoj žárovku,při startu musí svítit.Nebo při startu musí cvakat cívka na startéru.když ne tak vadné vedení,nebo spín.skříňka.Pokuď je toto vše v pořádku je závada v propoji mezi baterkou a startérem.Oxidace na okách,jak na baterce,tak u startéru.Pro jistotu zkontroluj i propoj kostry.čus


7.2.06, 20:42
Profil
Příspěvek 
Taky sem to kdysi řešil startér cvaknul ale netočil, jak ykdyž je slabá baterka, bylo to v ukostření, zkus propojit minus z baterky a přímo motor.


9.2.06, 06:30

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Taky to může být ve startéru, závada se může skrývat v tom, že drát od cívky rotoru ke kolektoru může být na jedné lamele urvaný a pokud se startér zastaví tak že je právě na oné lamele uhlík tak se neroztočí. Jeden kamarád to měl kdysi u Š 1000MB. Chtěl bych ještě zdůraznit že v tomto případě se mi jeví tato příčina jako dosti nepravděpodobná :lol:


11.2.06, 10:01
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Může to být akumulátorem. Já měl jeden čas podobný problém - studený motor bez problémů, ale po ohřátí motoru a pár kilometrech jízdy to dělalo totéž. Vyměnil jsem aku a byl klid.
Ono je totiž problém také v tom, že se v mrazech aku nedobije a potom je ráno problém.

Jinak je třeba kouknout, co dělají kontrolky, když otočíš klíčkem. Pokud pohasnou a startér se neroztočí, je chyba v něm. Pokud nepohasnou, spínač nesepnul kontakt a přes startér neprochází proud. Může to být rozklepanými zuby na věnci, kdy pastorek narazí do věnce a nezaskočí, tedy jádro ve spínači nesepne kontakty. Ovšem pružina na volnoběžce by měla jádro pustit dál. Takže tuto variantu ber jako poslední možnou. Jinak co se týká ukostření, má Honzík pravdu, je nutné provést její kontrolu a kontrolu všech spojů od aku ke spouštěči. A také otázka - kdy jsi měnil naposledu uhlíky ve startéru?

_________________
J.


11.2.06, 10:46
Profil
Příspěvek 
... tak , problem bol predsa len v startere . opravar sa stoho chcel vsemocne vykrutit , ale ked mi dal 3-ti repas a aj ten robil divi , asi sa zbadal ... takze problem bol v cievke a potom v pastorku ...


13.2.06, 15:08
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
No vidíš to, to bylo křiku...:-)

_________________
J.


13.2.06, 17:12
Profil

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Většina závad je zákeřná.čus


13.2.06, 21:30
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek kostra...
presne to trápilo pred pár dňami aj mňa. predpokladám, že šťava ti doňho tečie. prepoj mínus z batérie na skrutku uchytenia startéra. ak chytí bez problémov, tak máš zle ukostrený motor s kasňou (pásik v mieste pod alternátorom)..


18.3.06, 17:45
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz