Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 18:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Mizí mi olej, ale kde? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Mizí mi olej, ale kde?
Ahojte...já už jednou psal někde něco podobného, ale nenašel sem to.... mám svoji felinku 1.6 od července...asi necelý měsíc nato jsem nechal měnit motorovej i převodovej olej a filtry. Nalil tam 4l motorového oleje 10W-40 na OMW ze sudu. S autem sem zatím najel necelé 4000km a dneska ráno jsem už dolil zbytek litrovky stejného oleje, který jsem musel zakoupit... řekli ste mi naposledy ať nedolívám na max, ale aby to bylo kousek nad půlkou no ale zase dneska na to juknu a mám dva milimetry od spodní rysky (tak sem tam teda dolil ten zbytek) Takže prostě mi to někde žere olej, ale pod autem nic neteče ani kapička prostě nic. Kde se to může v motoru ztrácet? Jinak nějakou prasklou hlavu nebo těsnění pod hlavou bych vyloučil...kapaliny vypadají tak jak mají nic se nepřehřívá a nevaří. Jezdím krátké trasy kolem 10-15km vžfdycky do školy nebo práce. Styl jízdy brzda plyn a rád tomu občas dám na prdel (dvojka trojka čtverka vše skoro na pět tísícv otáček). Tak a tedmi řekněte, kde se to v tom motoru ztrácí a proč a jestli na to má nějakej vliv moje jízda. Díky za rady. Jinak já bych to normálně moc neřešil, ale dyž to člověk musí furt kontrolovat a hlavně litr té věci mě stojí skoro dvě stovky, ak už to musím řešit.

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


25.10.07, 08:15
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 288
Bydliště: Pardubický kraj
Příspěvek Re: Mizí mi olej, ale kde?
Jura píše:
Ahojte...já už jednou psal někde něco podobného, ale nenašel sem to.... mám svoji felinku 1.6 od července...asi necelý měsíc nato jsem nechal měnit motorovej i převodovej olej a filtry. Nalil tam 4l motorového oleje 10W-40 na OMW ze sudu. S autem sem zatím najel necelé 4000km a dneska ráno jsem už dolil zbytek litrovky stejného oleje, který jsem musel zakoupit... řekli ste mi naposledy ať nedolívám na max, ale aby to bylo kousek nad půlkou no ale zase dneska na to juknu a mám dva milimetry od spodní rysky (tak sem tam teda dolil ten zbytek) Takže prostě mi to někde žere olej, ale pod autem nic neteče ani kapička prostě nic. Kde se to může v motoru ztrácet? Jinak nějakou prasklou hlavu nebo těsnění pod hlavou bych vyloučil...kapaliny vypadají tak jak mají nic se nepřehřívá a nevaří. Jezdím krátké trasy kolem 10-15km vžfdycky do školy nebo práce. Styl jízdy brzda plyn a rád tomu občas dám na pr**l (dvojka trojka čtverka vše skoro na pět tísícv otáček). Tak a tedmi řekněte, kde se to v tom motoru ztrácí a proč a jestli na to má nějakej vliv moje jízda. Díky za rady. Jinak já bych to normálně moc neřešil, ale dyž to člověk musí furt kontrolovat a hlavně litr té věci mě stojí skoro dvě stovky, ak už to musím řešit.


Jestli nikde neteče a těsnění pod vanou je taky dobré, tak se podívej na svíčky jestli nejsou zaolejované nebo tmavší ten olej může prolínat např. přes špatné pístní kroužky kámoš měl to samé jedna svíčka zaolejovaná (trochu), tak vyměnil kroužky a bylo po problému:-).


25.10.07, 08:34
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Ok...dneska jedu dělat brzdy, tak na to juknu:)

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


25.10.07, 09:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Pokud jezdis kratke vzdalenosti a motor neni ohraty na provozni teplotu, a do toho tvuj styl jizdy - plny brzda a do 5000 otacek tak jsi ten motor mozna pohrbil. Nebo jen treba pistni korouzky ko ale kde je pravda se neda takhle rict.

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


25.10.07, 10:05
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Jakože zase pozor... nejsem nějaký prase, který ten motor vytočí za studena...než se mi auto zahřeje na provozní teplotu jezdím jako andílek....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


25.10.07, 10:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak sem se díval na svíčky a sou krásné světle stříbrné prosatě takové jaké by měli bát a žádný olej... Přijde mi to fakt divný...ale říkám si jestli by to nemohlo být špatné vedení té měrky oleje, protože celá ta věc je myslím trošku mimo než by měla asi být, ale nevím je tam ze stany na motoru taková průchodka, ale ta věc v čem je ta měrka je až za tou průchodkou, ale nevím jak to má být teoreticky by mě to vlastně mohlo ukazovat míň, ale bylo tam dost no a když doliju, tak mi ten přebytek zase motor spapká...Co vy na to? Mrkněte na to někdo kdo máte 1.6, jestli to má vést v nějaké průchodce...dík

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


27.10.07, 15:15
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Lidičky, takže... dejme tomu, že mi motor papká moc olejíčku...co byste všchno vyměnili? Jako jaká gufera v motoru atd...vše co je v motoru a má na tohle vliv, protože mě to nikde neteče jednoduše žere motor, takže mi prosím napište co vše v motoru na tohle má vlvi a je třeba vyměnit...slyšel sem gufera ventilů atd.... dál nevim.... Díky

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


30.10.07, 09:10
Profil ICQ

Příspěvky: 250
Příspěvek 
Přesně tak.... Gufera ventylů.... U 1,6tek to žralo přez ně ( kroužky se ale vyloučit nedají.... ) Ale začal bych tou jednodušší variantou..... Ty gufírka vent. uděláš aniž bys sundaval hlavu dyš budeš šikovnej..... No a nějaký vehementy sou k tomu potřeba... na 90% to bude tam...


30.10.07, 09:22
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No to já určitě dělat nebudu...na to já se necítím.. Je to složitá práce? Kolik to tak vyjde na servis, když si to nechám udělat? Díval sem se na ty guferka...ty stojí asi 20kč ale kolik může vyjít práce? No a de o to, když už by to třeba bylo rozdělaný, jestli se nevyplatí vyměnit ještě něco třeba, abych potom neplatil dvakrát rozebrání motoru či co.... Díkec

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


30.10.07, 09:34
Profil ICQ

Příspěvky: 250
Příspěvek 
To ti nepovím kolik to vyjde.... ale podle tohoi kdo to dělá... někdo hlavu sundavá a někdo de jen sundat vačku.... dyš nebude sundavat hlavu, tak bych nedělal nic jinýho..... A samotný překruhování??? ndyš není třeba prasklej, tak nejsemm toho zastáncem.... dyš, tak to chce aspon změřit ovalitu... ale nikoho k tomu moc nedonutíš... to je vyndat motor a na brusírnu..... jenom to naslepo překruhovat se mě osobně trochu příčí.... zatím bych zustal u tech ventylů...


30.10.07, 11:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
4000km je dost krátká doba na to abys vypozoroval spotřebu oleje...jak jsi zmiňoval vedení měrky, to asi ne ale stojí ti to auto na úplně rovném podkladu? Já jsem se takhle uvedl v omyl že mi auto za 2 týdny vzalo skoro litr oleje (když se mi zdálo že auto je rovně), zkontroloval jsem to na rovném parkovišti a najednou jsem zjistil že tam je 3/4 toho placatého políčka :D


30.10.07, 11:12
Profil ICQ

Příspěvky: 250
Příspěvek 
1,6ky si brali dost často gufírkama ventylů...


30.10.07, 13:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Jura píše:
No to já určitě dělat nebudu...na to já se necítím.. Je to složitá práce? Kolik to tak vyjde na servis, když si to nechám udělat? Díval sem se na ty guferka...ty stojí asi 20kč ale kolik může vyjít práce? No a de o to, když už by to třeba bylo rozdělaný, jestli se nevyplatí vyměnit ještě něco třeba, abych potom neplatil dvakrát rozebrání motoru či co.... Díkec


Sam se do toho radsi nepoustej, protoze pokud tomu vylozene 100% nerozumis tak by to nemusel skoncit dobre. Abys to vymenil, tak musis sunadat rozvody= placena prace jako za rozvody+ sundat vacku + ty gufirka ... proste to je vice narocna prace. A pokud to budes delat tak asi i nove rozvody - nektere automobilky maji v dilenskych priruckach, ze jak se rozvodak jednou sunda, automaticky leti do kose a dava se novy.

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


30.10.07, 15:03
Profil

Příspěvky: 250
Příspěvek 
Sam se do toho radsi nepoustej, protoze pokud tomu vylozene 100% nerozumis tak by to nemusel skoncit dobre. Abys to vymenil, tak musis sunadat rozvody= placena prace jako za rozvody+ sundat vacku + ty gufirka ... proste to je vice narocna prace. A pokud to budes delat tak asi i nove rozvody - nektere automobilky maji v dilenskych priruckach, ze jak se rozvodak jednou sunda, automaticky leti do kose a dava se novy.[/quote]

No to jsem ještě neslyšel že rozvodák vyhodit jak se sundá.... musí jed stejnym směrem.... No a felda nemá předepsanou výměnu vubec... takže bych asi dal novej no...


30.10.07, 15:22
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Ales M píše:
No to jsem ještě neslyšel že rozvodák vyhodit jak se sundá.... musí jed stejnym směrem.... No a felda nemá předepsanou výměnu vubec... takže bych asi dal novej no...


Jo jo např. ranault ma takovy predpis - i kdyby byl na tom motoru jen na 5 minut na zkousku, po sundani se podle ranultu musi vyhodit a dat novy

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


30.10.07, 22:10
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz