Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 20:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Škubání 
Autor Zpráva

Příspěvky: 7
Příspěvek Škubání
Mám Rapida 135 - originál! Nevim jak dlouho už to je, ale motor mi jen za jízdy pořád jen tak poškubával a měl nepravidelný chod. Volnoběh držel bez potíží. Jen při stálých otáčkách škubal jako blázen a když jsem šlápl plnej plyn tak škubl a až pak se rozjížděl. Jenže najednou to začlo škubat víc a dokonce i zhasínat motor i když už je na provozních teplotách (voda 80°, olej 90°). Prostě pustim plyn a motor okamžitě zhasne. Ale ve vysokých otáčkách (nad 3500/min) běží naprosto čistě a když mu šlápnu plnej tak táhne a jede jako vystřelenej, ani to neškubne a hned to jede! Prostě neumí najednou jezdit v nízkých otáčkách! Nevim co by to mohlo být. Zkoušely jsme měnit kondenzátor, kontakty, kabely, svíčky, cívku, komplet celej rozdělovač. Zkoušely jsme odpojovat podtlakovou hadici k posilovači brzd, jestli nesaje vzduch odněkud a dělalo to pořád. Karbec byl komplet rozebrán a seřízen. Těsnění je všude nové, takže je malá pravděpodobnost, že by se tak rychle prošlehlo. Nesetkal se někdo už s takovýmhle případem, jsem už z toho fakt na větvy, hledáme to už asi 3 měsíce. Děkuji za jakoukoliv radu.


27.10.07, 17:42
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Škubání
s.o.l.o píše:
Mám Rapida 135 - originál! Nevim jak dlouho už to je, ale motor mi jen za jízdy pořád jen tak poškubával a měl nepravidelný chod. Volnoběh držel bez potíží. Jen při stálých otáčkách škubal jako blázen a když jsem šlápl plnej plyn tak škubl a až pak se rozjížděl. Jenže najednou to začlo škubat víc a dokonce i zhasínat motor i když už je na provozních teplotách (voda 80°, olej 90°). Prostě pustim plyn a motor okamžitě zhasne. Ale ve vysokých otáčkách (nad 3500/min) běží naprosto čistě a když mu šlápnu plnej tak táhne a jede jako vystřelenej, ani to neškubne a hned to jede! Prostě neumí najednou jezdit v nízkých otáčkách! Nevim co by to mohlo být. Zkoušely jsme měnit kondenzátor, kontakty, kabely, svíčky, cívku, komplet celej rozdělovač. Zkoušely jsme odpojovat podtlakovou hadici k posilovači brzd, jestli nesaje vzduch odněkud a dělalo to pořád. Karbec byl komplet rozebrán a seřízen. Těsnění je všude nové, takže je malá pravděpodobnost, že by se tak rychle prošlehlo. Nesetkal se někdo už s takovýmhle případem, jsem už z toho fakt na větvy, hledáme to už asi 3 měsíce. Děkuji za jakoukoliv radu.


asi velký přžedstih a spoustajiných vychytávek miloš


27.10.07, 17:45
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Prohnuté víko karburátoru, měl jsme to taky :wink:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


27.10.07, 17:46
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Předstih jsme zkoušely od 0° až do 10° a dělalo to furt to samé, takže to to není, a víko karburátoru mám rovný, s tim nic není, karburátor je taky rovnej, prohnutýho není nic, to můžu říct zcela jistě. Ale i tak zatim děkuju :-)


27.10.07, 17:53
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
s.o.l.o píše:
Předstih jsme zkoušely od 0° až do 10° a dělalo to furt to samé, takže to to není, a víko karburátoru mám rovný, s tim nic není, karburátor je taky rovnej, prohnutýho není nic, to můžu říct zcela jistě. Ale i tak zatim děkuju :-)


mě vadí ty přehazovačky přehazuješ díly které jsou nové i staré a nevíš zda plní funkci kterou mají já znám borce který přehodil celý motor protože si nevěděl rady a bylo to v zapalovací cívce, mezizávitový srat na sekundárním vinutí, jestli jsi přesvědčený o předstihu měřili jste ho stroboskopem na řemenici? a byl pořád stejný nebo to lítalo plus mínus autobus při konstatních otáčkách, co úhel sepnutí byl v poloze p příslušného kontaktu nebo to pálilo v půli cesty, co dopor primáru a sekundáru a tak miloš


27.10.07, 18:17
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek 
No takhle, vždycyk jsme vyměnily jen jeden díl a vyzkoušely to, daly ho zpět a zase jinej, takže bych řekl, že se vyzkoušela funkčnost všech součástí. Stroboskopem jsme to měřily, a lítalo to tak jak u každýho motoru. Při konstantních otáčkách to lítá +/- 4° od ideálních hodnot! Nevim jestli je to dobře když to takhle lítá, ale zatim to dělal každej motor co jsme měřily, ale bylo jich už docela dost těch motorů co jsme měřily a všechny to dělaly stejně... A neškubaly! Úhel sepnutí je správnej, odtrh je správně nastavenej. Ale to je furt stejně už půl roku, s tim se nic nedělalo, krom toho že se kontakty měnily. Nastavení je furt stejný, ale škube to poslední 3 měsíce. Předtim se stejným nastavením to jezdilo parádně, bez škubnutí!


27.10.07, 18:59
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ja si furt myslím že je to ten karburátor, prohnuté víko.. :roll: Máš filtr box uchycený pružinami ze zadních brzd nebo přes ten pitomý dlouhý M6 šroub do víka?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


27.10.07, 19:01
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Víko není prohnutý! Nemám to šroubem, to tam nikdy nebylo. Já to mám z výroby trošku jinak, na takovou packu jako ten boční plastovej dekl. Jestli chceš tak ti pošlu foto, dej mi email.


27.10.07, 19:13
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
s.o.l.o píše:
Víko není prohnutý! Nemám to šroubem, to tam nikdy nebylo. Já to mám z výroby trošku jinak, na takovou packu jako ten boční plastovej dekl. Jestli chceš tak ti pošlu foto, dej mi email.


Aha, už vím co myslíš :shock: sorry, to jsem si neuvědomil že to tahle má i 135 :oops: :oops: :oops:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


27.10.07, 19:16
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek 
tak mi ho nedávej, jsem si všiml, že tu je :-)


27.10.07, 19:17
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
s.o.l.o píše:
Víko není prohnutý! Nemám to šroubem, to tam nikdy nebylo. Já to mám z výroby trošku jinak, na takovou packu jako ten boční plastovej dekl. Jestli chceš tak ti pošlu foto, dej mi email.


tak začneme s hodnotama kolik kilohmů mají jednotlivé kabely a při měření je potřeba s nimi hýbat kolik má palec a stopro neprobíjí do hřídele rozdělovače miloš


27.10.07, 19:17
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Šemik píše:
Ja si furt myslím že je to ten karburátor, prohnuté víko.. :roll: Máš filtr box uchycený pružinami ze zadních brzd nebo přes ten pitomý dlouhý M6 šroub do víka?


máš prohlé víčko tím myslíš asi že ti sání přisává nějakou škvírou o konstantní velikosti konstatní proud vzduchu který teoreticky nijak nepulzuje a dochází ke škubání to je asi blbost ne? třeba kdyby to střílelo že by to měnilo bohatost směsi to by snad ještě šlo ale jen škubalo ? miloš


27.10.07, 19:24
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
Šemik píše:
Ja si furt myslím že je to ten karburátor, prohnuté víko.. :roll: Máš filtr box uchycený pružinami ze zadních brzd nebo přes ten pitomý dlouhý M6 šroub do víka?


máš prohlé víčko tím myslíš asi že ti sání přisává nějakou škvírou o konstantní velikosti konstatní proud vzduchu který teoreticky nijak nepulzuje a dochází ke škubání to je asi blbost ne? třeba kdyby to střílelo že by to měnilo bohatost směsi to by snad ještě šlo ale jen škubalo ? miloš


No různě to tam hapruje, nepovim ti přesně jak. netěsní nějaký kanálky a tak.. :roll:

No poté co jsem jej vyměnil tak to škubání přestalo :)

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


27.10.07, 19:26
Profil

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Kolik kiloohmů mají kabely? A čeho palec má kolik? Kabely určitě neprobíjí, protože jsem zkoušel troje, a že by všechny dělaly to samé se mi nezdá...


27.10.07, 19:31
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
s.o.l.o píše:
Kolik kiloohmů mají kabely? A čeho palec má kolik? Kabely určitě neprobíjí, protože jsem zkoušel troje, a že by všechny dělaly to samé se mi nezdá...


Taky jaký odpor má palec :wink: Jinak koukal jsem z těch fotek že máš tuning víčko, nemůže být třeba probité, popř ten palec?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


27.10.07, 19:33
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz