Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 18:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Atypický problém s mazáním u ŠKODY 130 
Autor Zpráva

Příspěvky: 317
Bydliště: Čáslav
Příspěvek Atypický problém s mazáním u ŠKODY 130
Zdravím vás.
Mám problém u Škody 130 s mazáním- možná se signalizací. Když nastartuji motor, kontrolka tak jak má, správně zhasne, ve volnoběhu neproblikává, tohle se zdá vše pořádku. Ale když motor zhasnu, otočím klíčkem do polohy 1, kontrolka mazání se nerozsvítí, až po cca 10 minutách vypnutého motoru se kontrolka rozsvítí, tak jak by měla hned po vypnutí motoru. Tato závada nastala po výměně nového oleje a filtru.Olej je naprosto shodný s olejem předchozím. Zkusil jsem tedy ještě 1 jiný nový filtr a jiné plně funkční čidlo, ale tím to nebylo.Elekrika a žárovka jsou OK.Také se mi zdá motor ve volnoběhu i za jízdy o něco hlučnější-hlučnější rozvody.Že by ucpaná tryska mazání rozvodových kol? Stalo se toto někomu? Co jiného by to mohlo být? Nechce se mi to zbytečně rozdělávat? Předem díky za odpovědi.


21.10.07, 21:24
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Jestli ti tlak v motoru vydrzi 10 minut, tak bud mas motor v supr kondici, nebo tam mas naky bahno co pricpava mazaci diry :D Ale spise moznost jedna :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


21.10.07, 21:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10219
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek 
Jo, to mi dělalo taky...vyčistil jsem baroskop a přestalo to, ale zase to na oplátku okolo něj začalo blejt olej... :D ...jojo, jedno odstraníš a druhý vytvoříš... :D

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


21.10.07, 23:15
Profil

Příspěvky: 317
Bydliště: Čáslav
Příspěvek 
Problém vyřešen! Skutečně byla ucpaná ta tryska, kterou stříká olej na rozvody. Asi v tom kanálu zůstal, i po kompletní GO, nějaký bordel, který se díky novému oleji až teď uvolnil a tu trysku ucpal. Po vyčištění je vše OK.


24.10.07, 23:24
Profil

Příspěvky: 288
Bydliště: Pardubický kraj
Příspěvek 
Nechci zakládat nové téma, protože mám podobný problém. Mám favorita a když nastartuju a nechám běžet ve volnoběhu, tak asi tři až čtyři vteřiny svítí kontrolka mazání, ale když nastartuju a prošlápnu trochu plyn asi na 1400-1500ot, tak kontrolka okamžitě zhasne. Není možnost, že by to taky bylo ucpané a nebo jen je špatné čidlo? Olej má najeto 2000km a měním ho po každých 10000km.


25.10.07, 08:42
Profil

Příspěvky: 317
Bydliště: Čáslav
Příspěvek 
V tomhle případě, pokud se toto děje pouze hned po nastartování, bude nejspíš jen přicpané čidlo.Vymontuj a vyčisti, nic na tom není. Nebo může být už vadné. Také to může být i zaneseným olejovým filtrem, ale pokud ho měníš vždy s olejem každých 10000, tak to filtrem snad nebude.


29.10.07, 21:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz